Nie jesteś zalogowany! Załóż konto już teraz!

Filmy taktyczne FM Britain


FM Britain to jeden z anglojęzycznych serwisów o Football Managerze, specjalizujący się w kwestiach taktycznych. To redaktorzy tej strony stworzyli serię najlepszych poradników do Football Managera  - Teorie i Ramy Taktyczne. Jeden z ich autorów, Gareth "Millie" Millward, zapoczątkował serię filmów taktycznych, ukazujących różne sytuacje w silniku meczowym, które zostaną dokładnie zanalizowane. Film zawiera wiele ciekawych wskazówek i uwag, dzięki którym lepiej zrozumiemy silnik meczowy i taktyczne zawiłości Football Managera. Centrum Football Managera, we współpracy z FM Britain, postanowiło przetłumaczyć te video poradniki i udostępnić je naszym użytkownikom. Dzięki temu wszyscy możemy czerpać garściami z bogatej wiedzy taktycznej redaktorów FM Britain.

 


 

Obrona w środku pola

 

Tematem pierwszego wideo-poradnika jest defensywna rola pomocników. Jednym z problemów jest krycie skrzydeł bez zostawiania dużej ilości wolnego miejsca w środkowej części boiska. Na początek Millie pokazuje na przykładach ten problem i dokładnie go opisuje. Następnie próbuje znaleźć jak najlepsze rozwiązanie tej sytuacji. Football Manager to bardzo skomplikowana gra i nawet taki ekspert miał spore problemy z rozwikłaniem tego problemu. Jednakże na koniec udaje mu się wyjść obronną ręką z tej sytuacji. Film w oryginalnej wersji obejrzeć można na FM Britain.

 

 

Gra różnymi formacjami

 

W drugim odcinku poruszony został temat taktyki i gry z zespołem stosującym inne ustawienie niż nasza drużyna. Takie sytuacje mają wiele zalet, ale też i wad. Millie na filmie pokazuje, na przykładowym spotkaniu, owe plusy i minusy. Stara się znaleźć skuteczny sposób, by ukryć te wady. Jak na eksperta taktycznego przystało, sprostał wyzwaniu. Dzięki temu i My możemy przechytrzyć silnik meczowy i wyjść zwycięsko w pojedynku z wirtualnym przeciwnikiem. Film w oryginalnej wersji obejrzeć można na FM Britain.

© Centrum FM
Mapa serwisu