Nie jesteś zalogowany! Załóż konto już teraz!

Dyrektor sportowy w FM

FM2013-4Football Manager przyzwyczaił nas do bycia wszechwładnym menedżerem w stylu Alexa Fergusona czy Arsene'a Wengera - prawdziwym Bossem. Nawet jeśli od czasu do czasu wścibski prezes potrafił się wtrącić do nieswoich spraw i sprzedać naszego ulubionego zawodnika, to wciąż byliśmy odpowiedzialni za praktycznie cały przekrój spraw dotyczących spraw czysto piłkarskich. Jak się okazuje, od nowej odsłony FM-a ma się to zmienić

Dyrektor sportowy to figura bardzo istotna we współczesnym futbolu. Często jest on bezpośrednim przełożonym trenera, a jego autorytet i odpowiedzialność za losy klubu bywa nawet większy, niż w przypadku szkoleniowca. Postać ta była przez długi czas ignorowana przez twórców gry, zapatrzonych raczej w angielski model prowadzenia zespołu, gdzie menedżer ponosi całą odpowiedzialność za budowę i prowadzenie zespołu. Jednak taki stan rzeczy nie miał wiele wspólnego z rzeczywistością, jaką znamy z kontynentalnej Europy, gdzie trener zajmuje się głównie trenowaniem, a takie sprawy jak transfery zostawia innym. FM 2013 ma wprowadzić w tej kwestii powiew nowości.

Nie oznacza to bynajmniej, że dostaniemy nowego przełożonego, który będzie nam stał nad głową i wtrącał się do transferów. Dyrektor sportowy ma pełnić funkcję pomocniczą. Będziemy mogli scedować na niego część obowiązków. Przykładowo, możemy uczynić go odpowiedzialnym za scouting, kompletowanie sztabu szkoleniowego lub przedłużanie kontraktów z zawodnikami. Zadania dla naszego nowego przyjaciela możemy swobodnie zmieniać i zajmować się w klubie tak wieloma sprawami, jak tylko uważamy za stosowne. Możemy nawet oddać w jego ręce całość polityki transferowej. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być możliwość ułożenia dla naszego dyrektora sportowego listy piłkarzy na sprzedaż. Wyznaczamy zawodników, których uważamy że już nie potrzebujemy i nie przejmujemy się tym więcej, pokładając wiarę w naszego współpracownika, że jest w stanie go gdzieś upchnąć.

Pojawienie się dyrektora sportowego w grze jest sporą nowością. Może on przejąć dużą część naszych obowiązków, na które nie mamy czasu albo którymi zwyczajnie nie potrafimy się zajmować. Możemy sprawić by był on wykonującym nasze polecenia człowiekiem od papierkowej roboty albo też równorzędnym współpracownikiem, który pomoże nam w budowie naszego zespołu marzeń. A jaką Wy przewidujecie dla niego rolę? I czy uważacie, że dyrektor sportowy w takiej formie w grze jest trafionym pomysłem? Czekamy na Wasze opinie.

Football Manager 2013 Video Blogs: Director of Football
martin - 18 września 2012 22:53
Sangue Blu
Może przydać się w pozbywaniu niechcianych zawodników których często trudno jest sprzedać w tej grze.
18 września 2012 23:34
contramaestre
No bardzo mi sie podoba ta funkcja, tylko zastanawiam sie na jakie atrybuty zwracac najwieksza uwage przy zatrudnianiu takiego delikwenta na DSS? Moze ktos poradzic?
Po mojemu mysle, ze powinien miec duzo ze skauta...
9 stycznia 2013 12:50


 

Aby dodawać komentarze musisz być‡ zalogowany!

Przystanek Konwiktorska

Kariera Zapewne każdy z Was doskonale pamięta opowiadanie autorstwa Dr.Strange, które na przełomie października i listopada ukazywało się na łamach Centrum Football Managera. Wtedy pod jego wodzą warszawska Polonia sięgnęła po Puchar Polski oraz stanęła do wyścigu o mistrzowską koronę, którą zapewniła sobie w trzecim sezonie działalności nowego menedżera. Od tego momentu upłynęło już nieco czasu, a sam autor zdecydował się podążyć innymi ścieżkami.
Chcesz wiedzieć wię™cej?
Lukaszp - 17 stycznia 2009 0:15

50 nowych paczek!

Grafika Od ostatniego newsa, w którym informowaliśmy Was o nowych grafikach minęło już trochę czasu, jednak nie znaczy to, że w międzyczasie nie pojawiały się nowe prace. Wręcz przeciwnie – w ciągu trzech tygodni nasi mistrzowie pędzla sporządzili aż 50 nowych paczek różnego rodzaju!Chcesz wiedzieć wię™cej?
Ziutek - 16 stycznia 2009 23:35

Ranking Chart Tracka - FM 2009 na szczycie

Chart Track Rankingi Chart Tracka to jedne z bardziej popularnych notowań dotyczących gier komputerowych. W każdym tygodniu pojawiają się nowe dane na temat sprzedaży dzieł różnych firm. Nasza ukochana gra, Football Manager, także znajduje się w tych rankingach.
Chcesz wiedzieć wię™cej?
Perla - 14 stycznia 2009 16:03

Skośnoocy atakują!

FM 2009 Chińczycy to najludniejsza nacja na całym globie. Żaden inny kraj nie ma tak wielu obywateli. Jest ich tylu, że niektórzy postanowili wyemigrować do innych państw z nadzieją, że znajdą tam na tyle miejsca, że będą mogli rozprostować kości, nie wybijając przy tym kilku zębów sąsiadowi. Ale ja się tak rozwodzę, a Chińczyków z każdą chwilą przybywa.
Chcesz wiedzieć wię™cej?
Perla - 13 stycznia 2009 18:04

Liga Typerów #8

LT 2008/2009 Jak pokazał miniony weekend, zima może zaskoczyć wszystkich, a nawet brytyjskich piłkarzy. Dość niespodziewanie, z powodu złych warunków pogodowych, odwołano dwa spotkania, które przeznaczone były do typowania w 8. kolejce Ligi Typerów. Wprowadziło to pewne zamieszanie wśród uczestników, ale ostatecznie kolejka nie została podliczona i czekamy na rozegranie dwóch zaległych meczów. Jednak to nie przeszkodziło nam w kontynuowaniu zabawy!
Chcesz wiedzieć wię™cej?
Dapsz - 12 stycznia 2009 22:26

Kto pierwszy, ten lepszy

Pliki Wyobraź sobie świat, w którym wszyscy piłkarze są bezrobotni. Rzeczywistość, w której każdy gracz jest na wyciągnięcie ręki, Twojej ręki. Świat, w którym Twoja wymarzona drużyna przestaje być tylko marzeniem. Taka wizja świata, oczywiście tego wirtualnego w Football Managerze, stała się faktem dzięki nietypowemu uaktualnieniu autorstwa mikedadude.
Chcesz wiedzieć wię™cej?
Wiochi - 12 stycznia 2009 21:08

SI rozdaje nagrody!

Sports Interactive Sports Interactive to firma znakomicie znająca się na budowaniu u swoich klientów napięcia i przyciąganiu ich do siebie coraz bardziej. No, może pomijając ilość błędów w najnowszym Football Managerze 2009, bo te raczej odstraszają. Jednakże niektóre ich pomysły są po prostu mistrzowskie.
Chcesz wiedzieć wię™cej?
Perla - 11 stycznia 2009 17:48

Trenujemy

Porada W zdrowym ciele zdrowy duch – mawiają wszyscy zwolennicy aktywnego wypoczynku. Coś w tym musi być, skoro w tym roku sam Jurek Owsiak zdecydował się porzucić swoje stylowe, czerwone jeansy na rzecz przewiewnych dresów umożliwiających jogging. Centrum Football Managera również postanowiło propagować zdrowy styl życia i skupiło się na treningu, oczywiście tym wirtualnym.
Chcesz wiedzieć wię™cej?
Lukaszp - 11 stycznia 2009 13:07

[1] - [...] - [226] - [227] - [228] - [229] - [230] - [...] - [267]


© Centrum FM
Mapa serwisu