Nie jesteś zalogowany! Załóż konto już teraz!

Szkoła Taktyki na FM Scout!

FM ScoutDziś powinna zapanować wielka radość w gronie sympatyków Centrum FM, choć mam olbrzymią nadzieję, że poniższa informacja sprawi także frajdę innym zaprzyjaźnionym z nami serwisom, a przede wszystkim wszystkim polskim graczom w Football Managera.

Z prawdziwą i nieukrywaną satysfakcją informujemy, że okręt naszej Szkoły Taktyki wypłynie niebawem na szerokie wody międzynarodowej społeczności i doczeka się swojej publikacji na największym i najpopularniejszym na świecie serwisie o Football Managerze FM Scout.

Warto przy tym nadmienić, że nasza praca nie tylko została doceniona, ale zrobiła tak świetne wrażenie, że redakcja FM Scout przewiduje specjalną formę jej publikacji oraz promocji wśród graczy. O jakości naszej pracy może także świadczyć fakt, że promocję polskiej Szkoły Taktyki na swoim fanpage'u rozważa w tej chwili także firma Sports Interactive co byłoby już wydarzeniem bez precedensu.

Największe podziękowania za ten sukces należą się Czytelnikom, których zainteresowanie, wsparcie oraz pozytywne przyjęcie dało mi siły i motywację do napisania tego cyklu. Muszę wszak w tym miejscu specjalne ukłony uczynić w kierunku Znachora, który podjął się tłumaczenia całości i stał się tym samym inicjatorem całego wydarzenia, podziękować Pr0fes0rowi, który swój cenny czas oraz umiejętności poświęcił, aby całość zredagować oraz pogratulować Kluchmanowi, który swoimi analizami pozwolił nadać moim teoretycznym rozważaniom realny kształt i jakość. Bardzo dziękuję.

A Czytelników i sympatyków naszego serwisu zapraszamy już niedługo na angielską premierę Szkoły Taktyki na FM Scout.
Piotr Sebastian - 14 maja 2017 10:07
patpul
Jesteście wspaniali:) Wielkie podziękowania i gratujacje.
14 maja 2017 12:04
Yrkomm16
DUMA! Jak będziecie potrzebować kogoś do pomocy przy redagowaniu to jestem do dyspozycji :)
14 maja 2017 13:27
Piotr Sebastian
Yrkomm16 napisał:

DUMA! Jak będziecie potrzebować kogoś do pomocy przy redagowaniu to jestem do dyspozycji :)

Potrzebujemy kogoś do działu talentów oraz kogoś do działu taktyk :-), a wkrótce także kogoś do działu menedżerów, bo zamierzamy wprowadzić katalog wszystkich menedżerów w FM wraz z ich taktykami i opisem stylu gry
14 maja 2017 13:38
Yrkomm16
Piotr Sebastian napisał:

Potrzebujemy kogoś do działu talentów oraz kogoś do działu taktyk :-), a wkrótce także kogoś do działu menedżerów, bo zamierzamy wprowadzić katalog wszystkich menedżerów w FM wraz z ich taktykami i opisem stylu gry


Ja jeszcze nawet jednego sezonu w FM 2017 nie zagrałem, ach szkoda gadać, jestem zawiedziony, że przez tyle czasu nic do działu taktyk i talentów nie wrzuciłem. Może pod koniec maja coś mi się uda ogarnąć.
14 maja 2017 14:52
Iwabik
Gratulacje!

Inna sprawa - nie myśleliście o otwarciu działu karier, gdzie każdy mógłby podzielić sie swoją kariera, a np. dwie czy trzy najlepsze kariery danego miesiąca znalazłyby się na stronie głównej?
14 maja 2017 16:10
Piotr Sebastian
Iwabik napisał:

Gratulacje!

Inna sprawa - nie myśleliście o otwarciu działu karier, gdzie każdy mógłby podzielić sie swoją kariera, a np. dwie czy trzy najlepsze kariery danego miesiąca znalazłyby się na stronie głównej?

Mój mail jest ogólnie znany. Każda nadesłana kariera zostanie przeczytana, oceniona i ma szansę na publikację. Automatycznych i samodzielnych publikacji redakcja nie przewiduje.
14 maja 2017 16:23
Yrkomm16
Iwabik napisał:

Gratulacje!

Inna sprawa - nie myśleliście o otwarciu działu karier, gdzie każdy mógłby podzielić sie swoją kariera, a np. dwie czy trzy najlepsze kariery danego miesiąca znalazłyby się na stronie głównej?


Także ja jestem do dyspozycji potencjalnych "karieropisarzy". Każdą pracę mi nadesłaną bardzo chętnie przeczytam i ocenię.
14 maja 2017 16:58
Iwabik
Bardziej chodziło mi o coś luźniejszego, typu kilka skrinów podsumowujących sezon, kilka zdań komentarza, a nie od razu całe opowiadanie :P
14 maja 2017 17:12
Piotr Sebastian
Iwabik napisał:

Bardziej chodziło mi o coś luźniejszego, typu kilka skrinów podsumowujących sezon, kilka zdań komentarza, a nie od razu całe opowiadanie :P

FMR ma w tym specjalizację, doświadczenie i monopol.
14 maja 2017 17:36
Arcyk
Gratulacje! Niech inni też poznają polską myśl trenerską :-). Mam nadzieję, że dzięki temu rośnie szansa, że kurs zaawansowany również powstanie. Pozdrawiam
14 maja 2017 18:51
tevenet
Dobra wiadomość, gratulacje! Mam nadzieję, że w nazwie dorzucą informację, że to polska szkoła ;)
Ze swojej strony mogę powiedzieć, że większość poradników nie stara się żeby ktoś zrozumiał zależności ale podaje gotowe rozwiązania (które też nie zawsze działają). Tutaj jest dokładnie odwrotnie, mnóstwo się nauczyłem i wydaje mi się, że to przynosi przełożenie na wyniki. Jeszcze raz dzięki!
15 maja 2017 20:10


 

Aby dodawać komentarze musisz być‡ zalogowany!

Szukamy researcherów do Football Managera 2018

Sports Interactive Środek lata dla wszystkich graczy oznacza zwykle pełnię sezonów rozgrywanych w aktualnej edycji Football Managera, a tymczasem dla ludzi związanych z SI to okres pracowitej mordęgi nad kolejną już wersją gry. Polski zespół researcherów działający pod kierownictwem Mateusza Gietza zmaga się w tej chwili z gromadzeniem danych o polskich klubach. Zespół potrzebuje pilnie Waszego wsparcia!

Zamieszczamy poniżej listę klubów, w których brakuje polskich researcherów do edycji FM18. W tym roku jest ich sporo. Zwłaszcza w I lidze bez opieki pozostało kilka ciekawych zespołów, które straciły opiekunów. Zainteresowani?

Chętni mogą pisać na adres pl.fm.research@gmail. Mateusz postara się odpowiedzieć na każde pytanie.Chcesz wiedzieć wię™cej?
Piotr Sebastian - 7 sierpnia 2017 10:08

Tysiąc słów na tysiąclecie!

Urodziny Zapowiadany już jakiś czas temu moment - nastąpił. Oto przed Wami artykuł nr 1000, który ukazuje się na centrumfm.org. Tysiąc słów byłoby za mało, żeby wyrazić moją wdzięczność dla wszystkich autorów, których miałem przyjemność czytać na naszej stronie. "Dziękuję" musi dziś wystarczyć.

A wszystkich PT Czytelników zapraszamy już do lektury tekstu, którego autorem, na moje specjalne zaproszenie, jest Pucek. Mam nadzieję doskonale Wam znany. Do lektury!

Artykuł nr 1000: Potrzeba romantycznego entuzjazmu, żeby budować i grać dalej
Piotr Sebastian - 20 lipca 2017 16:56

999 : 1

Teksty "Jest nam niezwykle przyjemnie powitać Was – fanów serii Championship/Football Manager w dniu premiery serwisu Centrum FM." Tymi słowami Redakcja Centrum FM witała swoich pierwszych Czytelników w marcu 2008 roku.

Mało kto zdaje sobie dziś sprawę, że przez te niespełna 10 lat na centrumfm.org bardzo wielu ludzi napisało bardzo wiele artykułów. Znalazły się wśród nich porady, kariery, felietony, konkursy, opowiadania, eseje, instrukcje oraz tłumaczenia. Nigdy nie były to przypadkowe teksty. Nigdy nie byli to przypadkowi Autorzy. Nie wiem ile godzin spędzili oni nad klawiaturą, a ile czasu i kto poświęcał na ich korektę oraz redakcję, ale wiem ile tych artykułów powstało przez ten czas na CFM: 998! Słownie: dziewięćset dziewięćdziesiąt osiem!. Do dziś. Bo dziś ukazuje się artykuł nr 999, do którego napisania zaprosiłem wszystkich tych, którzy przez lata tworzyli ten niepowtarzalny i niezapomniany literacki korowód.

Świętujemy !!!!!! 999:1
Piotr Sebastian - 11 lipca 2017 21:03

Buena Onda. Jubileusz.

Buena onda "Na początku była wódka. Morze wódki, jak to zwykle bywa na polskich wycieczkach zagranicznych. Radosne pieśni na Ipanemie i szpanowanie mięśniem piwnym w ogólną stronę czekoladowych piękności, które na pierwsze imię miały Beatriz, Rafeala lub Leticia, a na drugie nieodmiennie cinqüenta dólares. Polak udomowiony po wypuszczeniu na wolność, nic specjalnego."

Tak zaczynał się pierwszy odcinek pierwszego sezonu BUENA ONDA, a niebawem czeka nas małe święto. Zbliżający się jubileusz z pewnością umknąłby Waszej uwadze, bo choć saga ma już stałe grono wiernych Czytelników, to koncentrują się oni z pewnością na innych wątkach opowieści. Pewnie nawet sam Autor przegapiłby tę granicę. Redakcja CFM na to nie pozwala, bo Maestro El Pr0fes0r kończy właśnie 19 sezon swojej powieści rzeki opartej o karierę rozgrywaną w Football Manager 2014!

Czy w dwudziesty sezon gry FC Nantes wkroczy w jednej, dwóch, czy w trzech koronach? Sprawdźcie sami...

Buena onda. Wiosna 2033.
Piotr Sebastian - 6 lipca 2017 17:06

Szkoła Taktyki za plecami napastników

JS4 Szkoła Taktyki Szkoła Taktyki dotarła już pod pole karne przeciwnika, ale żeby sforsować zasieki obronne musimy dowiedzieć się czegoś, co stanowi o jakości gry ofensywnej w Football Manager 2017.

W 6. lekcji naszego cyklu porozmawiamy o szerokości gry, dublowaniu pozycji oraz przygotujemy się do końcówki sezonu w Liga Adelante.
Zapraszamy do lektury: JS4: Szkoła Taktyki. Lekcja 6.
Piotr Sebastian - 21 czerwca 2017 19:43

Szkoła Taktyki w ataku. Lekcja piąta.

JS4 Szkoła Taktyki Umiecie już się bronić? Wykorzystywać bocznych obrońców do ofensywnych wejść? Oswoiliście się z bramkarzem -libero oraz obrońcami grającymi piłką? Pozbyliście się uprzedzeń do registy oraz zamiłowania do rygla defensywy? Piąta lekcja Szkoły Taktyki przenosi ciężar naszego zainteresowania z formacji obronnych wprost pod bramkę przeciwnika. Zmiana klubu była przemyślana, celowa i stanowcza. Do ataku!

W Joint Story 4 tym razem w zielono-białych kolorach Betisu Maestro Sebastian Petroff zaczyna sezon w roli faworyta do awansu z Liga Adelante. W powodzenie tym razem nikt nie wątpi, ale w jakim stylu...?

Zapraszamy do Szkoły Taktyki na lekcję o napastnikachi:
JS4: Szkoła Taktyki. Ruch napastników.
Piotr Sebastian - 2 czerwca 2017 14:34

Buena Onda. Buena Vista.

Buena onda Podczas, gdy większość graczy ściągnęła już najnowszy update transferowy, okiełznała facepacki i udaje się na poszukiwania dobrego skina do najnowszej wersji FM, El Maestro Senor Anonimo, podpora i chluba bretońskiej społeczności, nadal dźwiga na swoich barkach brzemię odpowiedzialności za losy FC Nantes siłując się z wersją Football Manager 2014.

Mieszaność i niedosytość uczuć kibiców w zeszłym sezonie mogła wynikać tylko z potknięcia w półfinale Ligi Mistrzów, bo na wszystkich innych frontach Kanarki Pr0fes0ra rządziły pewnie, niepodzielnie i absolutnie, czego wyrazem dwie pęknięte ligowe bariery jednocześnie (100 ligowych punktów i 101 ligowych bramek).

Jak będzie tym razem? Buena onda właśnie rozpoczyna sezon 2032/33. Uwierzycie?

Buena onda. Jesień 2032.
Piotr Sebastian - 22 maja 2017 23:13

Tactical Development Workshop Part 1 - Wydane!

FM Scout Pragniemy poinformować, że na łamach FM Scout ukazała się pierwsza część anglojęzycznego wydania Szkoły Taktyki - Tactical Development Workshop. Zapewne polskim czytelnikom zawartość pierwszej części jest doskonale znana, jednak zachęcamy do udzielania się także w tym temacie, zważywszy na duże zainteresowanie nie tylko na FM Scout ale także po stronie innych stron fanowskich oraz twórców gry.

W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować stronie FM Scout, która promuje Szkołę Taktyki wszystkimi możliwymi kanałami, a ruch, zarówno na naszym Fanpage jak i stronie można porównać jedynie do Warszawy o godzinie 16:00.
Scross - 21 maja 2017 13:33

[1] - [2] - [3] - [...] - [275]


© Centrum FM
Mapa serwisu