Nie jesteś zalogowany! Załóż konto już teraz!

Aktualna kategoria: Football Manager 2010

Complete Dominance 10.2

Autor: Mr Hough
Data dodania: 9 stycznia 2010
Wasza ocena: 5.21
Popularność: 72564
Pobrania: 14166
Liczba komentarzy: 425

Complete Dominance 10.2, której autorem jest Mr Hough, to taktyka bardzo popularna na forum SI. Opiera się na ustawieniu 4-1-2-1-2. Jak sama nazwa wskazuje jej głównym celem jest zdominowanie rywala. Mają to zapewnić wolne tempo gry oraz atak środkiem. Nie obyłoby się także bez płynnego stylu gry i obrania jako strategii przewagi liczebnej. Postawiono na nieco cofniętą linię obrony i agresywny odbiór piłki. Autor taktyki zrezygnował z pułapek ofsajdowych.
Complete Domination 10.2 bardzo wysoko oceniono na forum SI, jednakże przeprowadziliśmy własne testy tej taktyki. Oczywiście sprawdziła się rewelacyjnie. Chelsea była nie do zatrzymania w rozgrywkach Premiership. Węgierski Debrecen także zdobył mistrzostwo swojej ligi. FC Luzern, któremu wróżono spadek, uplasował się na trzeciej pozycji. Taktyka całkiem nieźle zaprezentowała się też w polskiej lidze. Zagłębie Lublin zajęło siódme miejsce.
Zapraszam do komentowania.

Analiza eksperta CFM

Charakterystyka graczy

Bramkarz – najlepszy na jakiego nas stać. Jego ważnymi atrybutami są: refleks, gra w powietrzu oraz jeden na jednego, zwinność, opanowanie i ustawianie się. Powinien mieć także dobre atrybuty chwytania, decyzji i koncentracji.

Boczni obrońcy – są to zawodnicy zaangażowani przede wszystkim w obronę, więc muszą dysponować dobrym odbiorem, kryciem, koncentracją i umiejętnością ustawiania się. Ważna jest także szybkość i koncentracja.

Środkowi obrońcy – ustawieni jako tradycyjni defensorzy ,mają za zadanie odbierać piłkę przeciwnikom. Ich ważne umiejętności to: krycie, odbiór, ustawianie się i siła. Przyda się również dobra skoczność oraz determinacja.

Defensywny pomocnik – jest odpowiedzialny przede wszystkim za obronę, ustawiony jako rygiel defensywy. Jego ważnymi atrybutami są: krycie, odbiór, pracowitość i koncentracja. Atrybutami drugorzędnymi są: ustawianie się, przewidywanie, siła i gra głową.

Środkowi pomocnicy – ich zadaniem jest atak, a więc muszą mieć dobre atrybuty gry z pierwszej piłki, podań, gry bez piłki i pracowitości. Przydatne mogą okazać się także cechy typowe defensywne, takie jak odbiór, krycie i ustawianie się.

Ofensywny pomocnik – podobnie jak środkowi pomocnicy jest zaangażowany w atak. Musi posiadać wysokie atrybuty techniki, podań, gry z pierwszej piłki, przyspieszenia i decyzji. Przyda się również dobra kreatywność i drybling.

Napastnik (lewy) – jest ustawiony jako środkowy napastnik, a jego zadaniem jest oczywiście zdobywanie bramek. Musi dysponować dobrym wykańczaniem akcji, szybkością, opanowaniem oraz dobrze grać głową. Przydatne również będą wysokie atrybuty błyskotliwości i przewidywania.

Napastnik (prawy) – lis pola karnego. Powinien dysponować dobrym wykańczaniem akcji, szybkością, grą bez piłki i dryblingiem. Atrybuty poboczne to: opanowanie, przewidywanie i drybling.

 

Polecenia drużynowe

 

FilozofiaBardzo płynny – nasi piłkarze będą starali się grać bardzo efektownie i widowiskowo.

Strategia wyjściowaPrzewaga liczebna – najbardziej ofensywna strategia – piłkarze będą dążyli do tego, aby strzelić jak największą ilość bramek i w atak będzie się angażować większość naszej drużyny.

PodaniaDomyślnie – każdy zawodnik ma ustawione indywidualnie.

Swoboda taktycznaDomyślnie – każdy zawodnik ma ustawione indywidualnie

Gra przy przeciwnikuDomyślnie – każdy zawodnik ma ustawione indywidualnie.

OdbiórBardziej agresywnie – nasi grajkowie będą odbierać piłkę ostrzej, co wiąże się z większą ilością kartek.

KrycieKrycie strefowe – to najlepsze ustawienie krycia w tej wersji FM-a.

Dośrodkowania – Ostre dośrodkowania – nasi zawodnicy dośrodkowywać piłkę na bliższy słupek.

Swoboda pozycyjnaTrzymaj się pozycji – nasi piłkarze będą trzymać się swoich pozycji wyznaczonych w ustawieniu.

Linia obronnaNormalnie – z lekkim naciskiem na cofniętą – będziemy grali lekko cofniętą linią obrony, jednak, gdy będziemy dysponować szybkimi obrońcami, to radzę ją wysunąć.

Szerokość gryNormalnie – z lekkim naciskiem na wąskie pole gry – będziemy grać wąskim polem gry – świadczy o tym fakt, że chcemy mieć jak największą przewagę w środku pola.

TempoWolne – nie będziemy się spieszyć w rozgrywaniu piłki, będziemy konstruować ładne, składne akcje.

Gra na czasRzadko – bardzo rzadko będziemy grać na czas, lecz jeśli będziemy prowadzili jedną bramką w końcówce spotkania, to radzę wtedy przesunąć suwak w prawą stronę.

PodaniaŚrodkiem – jak sama nazwa wskazuje, akcje będziemy przeprowadzali środkiem boiska.

KontratakiNie – w tej taktyce nie będziemy grali z kontrataku, jednak gdy będziemy prowadzić w końcówce meczu jedną bramką, to radzę zaznaczyć tą opcję.

Pułapki ofsajdoweNie – nie stosujemy pułapek ofsajdowych, jednak jeśli dysponujemy dobrymi obrońcami, to wtedy możemy sobie pozwolić na zaznaczenie tej opcji. Gdy będziemy grać na ofsajdy, musimy wysunąć linię obrony.

 

Charakterystyka gry naszej drużyny

Plusy taktyki

 

 

 

Ładna, płynna gra – dzięki taktyce „Complete Dominance” nasza drużyna będzie grała bardzo efektownie, przyjemnie dla oka. Wiele razy będziemy mogli cieszyć się z koronkowych akcji naszego zespołu i podań z pierwszej piłki.

Kompletna dominacja naszej drużyny – jak sama nazwa taktyki wskazuje, nasz team będzie starał się całkowicie zdominować rywala na boisku.

Mnóstwo strzelonych bramek – używając tej taktyki strzelamy bardzo dużo goli. Dzięki strategii wyjściowej, niejednokrotnie możemy wygrać z przeciwnikiem różnicą kilku bramek. Zdecydowanie jest to taktyka dla osób lubiących „futbol na tak”.

Dużo goli z rzutów rożnych – grając tą taktyką byłem pod wrażeniem ilością strzelonych goli, na korzyść mojej drużyny, z rzutów rożnych. Niewątpliwie jest to jedna z największych zalet tej taktyki. Wykonujący rzut rożny dośrodkowuje na głowę prawego środkowego obrońcy, który ma za zadanie nabiegać na długi słupek. Obrońca bardzo często kończy tą akcję bramką dla naszej drużyny.

 

Minusy taktyki

Dość duża ilość straconych goli – co prawda używając taktyki Mr Hough’a strzelamy dużo bramek, lecz również dość dużo ich tracimy Jest to w pewnym stopniu uzależnione od umiejętności naszych obrońców, ale nawet najlepsza linia defensywna nie zapewni czystego konta w każdym meczu.

 

Gra w ataku

W ataku nasz zespół gra bardzo przyjemnie dla oka. Drużyna tworzy bardzo składne akcje, które często kończą się bramką. Atakujemy przede wszystkim środkiem. Czasem zdarzy się, że boczny obrońca przeprowadzi rajd skrzydłem i pośle dośrodkowanie w pole karne, a napastnik zamknie akcję strzałem głową. Ponadto w taktyce Mr Hough’a pomocnicy nie strzelają zbyt często z dystansu, decydując się częściej na prostopadłe podania do napastników, które w większości sytuacji zamieniają się na bramki. W tej taktyce zdobywamy bardzo dużą ilość goli, dzięki strategii wyjściowej – przewadze liczebnej – lecz niestety tracimy również dużo bramek.

 

Gra w obronie

Gra w obronie nie prezentuje się już tak okazale, jak ma to miejsce podczas ataku naszej drużyny. W akcje ofensywne angażuje się 5 piłkarzy, tak więc w tym czasie aż 6 graczy broni dostępu do własnej bramki. Dzięki przewadze liczebnej zawodnicy bardzo angażują się w atak, w wyniku czego tracimy dużo goli, jednak jest pocieszenie w postaci tego, że przeważnie więcej bramek strzelamy niż tracimy. 

 

Porady

Gram słabą drużyną i moi zawodnicy nie potrafią tworzyć ładnych akcji. – Ustaw filozofię gry na płynną lub zrównoważoną.

Mam bardzo słabą obronę i tracę stanowczo za dużo bramek. – Ustaw strategię wyjściową na ofensywną, wysuń trochę linię obrony lub po prostu wymień obrońców.

Otrzymuję zbyt dużo kartek. – Zmień odbiór na domyślny.

Tracę za dużo bramek w końcówce meczu. – Przesuń suwak gry na czas w prawo, zmień strategię wyjściową na „kontratak” i zagraj z kontrataku.

Gdy dysponujesz dobrymi obrońcami, to zaznacz opcję pułapki ofsajdowe.

 

Podsumowanie

Jeśli chcesz uzyskać całkowitą dominację nad przeciwnikiem, grać efektownie i widowiskowo, to ta taktyka jest dla Ciebie. Dzięki ustawieniu „Complete Dominance 10.2” strzelamy bardzo dużą ilość goli w sezonie. Moim zdaniem taktyka Mr Hough’a jest najlepszym tworem wśród taktyk dostępnym pod patch 10.2. „Complete Dominance 10.2” sprawdzi się praktycznie wszędzie. Jeśliby jednak nie sprawdziła się w słabszych zespołach, to radzę zajrzeć do moich porad.Autorem analizy jest mateo123

Jashin
Jak moge dodac talent tzn zareklamowac na forum ?
9 stycznia 2010 17:32
Gandzia25
Przeanalizowałem około 20 taktyk różnych twórców, na pierwszych wersjach gry natknołem się na podobną taktykę,która była najlepsza ze wszystkich, jednak na 10.2 nie sprawdzała się, ta jest bardzo podobna głównie ustawieniem(gra środkiem widać w FM 2010 jest najlepsza) obecnie najlepsza taksa z jaką się spotkałem pozdrawiam
9 stycznia 2010 20:40
Gandzia25
AHA ktoś tu wspominał o DIABLO :-)
9 stycznia 2010 20:46
Perla
9 stycznia 2010 20:51
Gandzia25
Chodziło mi o to że to jest taksa coś ALA Diablo w nawiązaniu do tego artykułu którego link podałeś
9 stycznia 2010 21:04
Radeek
To miana ,, Diablo '' wiele jest brakuje ...
9 stycznia 2010 22:20
krzysieks1990
Taaak... 10 meczy - 10 porażek - boska.... Coż, może coś nie tak z moimi grajkami. Mówienie że się nie sprawdziła to za lekkie określenie :p
9 stycznia 2010 22:39
woler
U mnie taktyka sprawdzała się genialnie w pierwszym sezonie w Premiership mój Newcastle grał świetnie przegrywając jedynie z najlepszymi ale tak tylko jedną bramką. Tyle tylko że grałem na patchu 10.1.1 i pod ten patch miałem taktykę więc nie wiem jak sprawdza się pod najnowszym patchem
9 stycznia 2010 22:47
cichy094
woler napisał:

U mnie taktyka sprawdzała się genialnie w pierwszym sezonie w Premiership mój Newcastle grał świetnie przegrywając jedynie z najlepszymi ale tak tylko jedną bramką. Tyle tylko że grałem na patchu 10.1.1 i pod ten patch miałem taktykę więc nie wiem jak sprawdza się pod najnowszym patchemW pierwszym sezonie gry Newcastle nie gra w premiership tylko w coca cola championschip .
9 stycznia 2010 22:55
Jashin
gdzie moge pobrac patch do fm 2010 ?>... mam na mysli łatke 10.1.1 + wolalbym najnowsza
9 stycznia 2010 23:00
woler
Ale jak awansowałem to był to mój pierwszy sezon w Premier League.
9 stycznia 2010 23:01
draugluindl
Jashin napisał:

gdzie moge pobrac patch do fm 2010 ?>... mam na mysli łatke 10.1.1 + wolalbym najnowszahttp://www.centrumfm.org/plik-286,Football_Manager_2010_Patch_10.2.html
9 stycznia 2010 23:25
frish
szkoda, że nie dajecie chociaż screenów z testów. Nie to żebym nie wierzył, ale zawsze lepiej, ciekawiej to wygląda. Wystarczyła by choćby tabela na koniec sezonu + np. screen z najwyższego zwycięstwa.

tak myślałem, że niedługo pojawią się taktyki ''zza granicy''. Ja nie ściągam, ale to dobrze. keep u good work.
9 stycznia 2010 23:29
Gandzia25
Panowie proponuje nauczyć się żyć ze świadomością że czasy genialnej taktyki mineły i czekają nas porażki i remisy w meczach które powinniśmy wygrać a czasami niespodzianki w meczach które powinniśmy przegrać, te niespodzianki staramy się wychaczyć dobrą taksą
9 stycznia 2010 23:38
grzello
zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie czy któryś z piłkarzy odpowiada za rozgrywania? ustawiamy jakiegoś z piłkarzy jako rozgrywającego? jeśli tak to którego
10 stycznia 2010 0:14
mateo123
krzysieks1990 napisał:

Taaak... 10 meczy - 10 porażek - boska.... Coż, może coś nie tak z moimi grajkami. Mówienie że się nie sprawdziła to za lekkie określenie :p


Jak mnie wkurza takie gadanie. Na wyniki zespołu składa się nie tylko taktyka, ale także wiele innych rzeczy.
10 stycznia 2010 9:49
slawek12345
a jakie np ????
10 stycznia 2010 10:09
niente
Chociażby morale;)
10 stycznia 2010 10:18
niente
Dla niedowiarków;)

testy:

Debrecen: prognoza: 1 miejsce + Puchar Węgier
http://img412.imageshack....536/test2bu.jpg

Chelsea Londyn: prognoza: 3 miejsce + finał Ligi Mistrzów
http://img136.imageshack.us/img136/7053/test4p.jpg

Luzern: prognoza: 10 miejsce + ćwierćfinał Pucharu Szwajcarii
http://img515.imageshack.us/img515/6637/test3f.jpg
10 stycznia 2010 10:27
rezad
Najlepsza jak na razie taktyka. Używam w Lille od tygodnia i naprawdę wymiata!
10 stycznia 2010 10:46
bugi42
taktyka na moj ulubiony klub wkoncu :)
ONLY BLUES! OKS and Chelsea!
10 stycznia 2010 11:28
majkonek
Grając tą taktyką Barceloną właśnie przegrałem z At. Madrid na wyjeździ 7:0...
10 stycznia 2010 11:29
majkonek
No i Kolejny Przegrany mecz z Szahtarem 3:0
10 stycznia 2010 11:34
bugi42
majkonek jak grasz barcelona klubem na ktorym nie bylo testow to sie nie dziw ja gralem new red devils klubem manchester City to przerabalem z chelsea 6-0!

barcelona gra skrzydlami a wyglada to tak:

N:Ibrahimovic
OPL:Henry
OPP:Messi

jakbys nie wiedzial
10 stycznia 2010 11:53
majkonek
No ale Barca to mocny klub i tak czy siak nie powinni przegrywać z Szahtarem czy z atletico taką różnicą bramek
10 stycznia 2010 11:58
patras101
taktyka wymiata Evertonem zająłem 5 miejsce w lidze, wygrałem Puchar UEFA i doszedłem do półfinału Pucharu Ligi w pierwszym sezonie gry :)
10 stycznia 2010 12:00
Fus3k
Mam pytanie.Mogę wiedzieć co się dzieje z moją taktyką ? Taktykę wysyłałem w święta.Chodzi mi o to czy chociaż przeszła analizę.
10 stycznia 2010 12:31
krzysieks1990
mateo123 napisał:

krzysieks1990 napisał:Taaak... 10 meczy - 10 porażek - boska.... Coż, może coś nie tak z moimi grajkami. Mówienie że się nie sprawdziła to za lekkie określenie :p
Jak mnie wkurza takie gadanie. Na wyniki zespołu składa się nie tylko taktyka, ale także wiele innych rzeczy."Coż, może coś nie tak z moimi grajkami". Myślę że to chodzi o nieodpowiednich środkowych pomocników, bo praktycznie żadnego zespołu nie udało się zdominować. Moją taksą gracze grają całkiem nieźle. Mam porównanie i bez zastanawiania się stwierdzam, że taktyka w moim Middlesbrough nie wypaliła.
PS. Przy dośrodkowaniach środkowi obrońcy ustępowali miejsca bocznym którzy nie potrafili przeskoczyć napastników w pojedynkach. U was to krycie bocznych 1 na 1, a środkowych strefowo się sprawdza?
10 stycznia 2010 12:36
Godlike
Ta taktyka jest świetna grałem nią jeszcze zanim pojawiła się tutaj taktyki Mr.Hough'a na 10.0.1 i 10.1.1 też były świetne :)
10 stycznia 2010 12:42
Jashin
dzieki za info drauglundi :P
10 stycznia 2010 12:51
niente
majkonek napisał:

Grając tą taktyką Barceloną właśnie przegrałem z At. Madrid na wyjeździ 7:0...Pamiętaj, że taktyka to nie wszystko. Liczą się także morale, forma piłkarzy, rozmowa motywacyjna, polecenia na przeciwników, polecenia z ławki, etc...
10 stycznia 2010 12:55
szpryx
Ja tą taktyką grając wisłą nie przegrałem meczu w polsce od 3 sezonow,w 3 sezonie gry polfinal pucharu euro, w czwartym wygralem lige mistrzów.Dzieki niej w piatym sezonie zrobilem najwieksze hity transferowe jakie sie chyba da. Do wisly kupilem zapate i sancheza z udinese i vagnera love. Na Moim save maja CA 170- 180 i sa jednymi z najlepszych w grze na swoich pozycjach. Jedynym minusem tej taktyki ze gra sie zaczyna nudzic poniewaz sie wszytko wygrywa (przegrywam czasem w lidze mistrzow ale tylko wtedy gdy graczem meczu jest bramkarz rywala i broni dosłownie wszystko).Podstawowa 11 w wisle: Matej Delac - Isle, Ottamendi, Zapata, Diego Renan - Moussa Sissoko - Verratti, Gatagov - Sanchez - Vagner Love, Neymar. Teraz sobie robie przerwe z graniem bo poprostu zaczyna mi sie nudzic a gra sie jak by sie grało jakims realem czy chelsea.Koles co wymyslil ta takse albo jest geniuszem albo zrobil to przypadkowo xD.
10 stycznia 2010 13:58
Piterkszo
Myślę że Kluczem do sukcesu tej taktyki jest jej strategia wyjściowa czyli gra w przewadze. Taktyka jest rewelacyjna. Dzięki niej moje "Wilki" wreszcie zaczeli grac tak jak chciałem. Czyli szybko i efektownie.
10 stycznia 2010 15:31
Piterkszo
szpryx napisał:

Ja tą taktyką grając wisłą nie przegrałem meczu w polsce od 3 sezonow,w 3 sezonie gry polfinal pucharu euro, w czwartym wygralem lige mistrzów.Dzieki niej w piatym sezonie zrobilem najwieksze hity transferowe jakie sie chyba da. Do wisly kupilem zapate i sancheza z udinese i vagnera love. Na Moim save maja CA 170- 180 i sa jednymi z najlepszych w grze na swoich pozycjach. Jedynym minusem tej taktyki ze gra sie zaczyna nudzic poniewaz sie wszytko wygrywa (przegrywam czasem w lidze mistrzow ale tylko wtedy gdy graczem meczu jest bramkarz rywala i broni dosłownie wszystko).Podstawowa 11 w wisle: Matej Delac - Isle, Ottamendi, Zapata, Diego Renan - Moussa Sissoko - Verratti, Gatagov - Sanchez - Vagner Love, Neymar. Teraz sobie robie przerwe z graniem bo poprostu zaczyna mi sie nudzic a gra sie jak by sie grało jakims realem czy chelsea.Koles co wymyslil ta takse albo jest geniuszem albo zrobil to przypadkowo xD.

SKĄD TY WZIOŁEŚ PIENIĄDZE NA TAKIE TRANSFERY W WIŚLE ???
10 stycznia 2010 16:11
niente
Koleś napisał, że gra w Lidze Mistrzów. Chyba nie trzeba mówić, ile za to jest kasy...
10 stycznia 2010 16:23
szpryx
Z kasa nie problemu.Co rok w grudniu oprocz pilakrzy ktorych chce do grania sciagam okolo 10-15 zawodnikow ktorym sie koncza kontrakty nastepnie ich wyporzyczam na pol roku i na koncu sprzedaje.Kupuje tylko na raty a sprzedaje za gotowke.Stan konta mam caly czas na poziomie okolo 50 - 60 mln euro, Moge zaplacic pilkarzowi 115 tys euro tygodniowo pensji pomimo ze co miesiac mam raport o finansach o tresci ze klub zanotowal w poprzednim misiacu strate 7 mln euro.Na nowym patchu da sie sprzedac byle łamage za kilka mln ero wiec z tego korzystam:)
10 stycznia 2010 16:32
Marcin11953
barca gram na tej taksie i wygrywam z realem madryt 4;0 11337655 to moje gg jakby cos to pisac
10 stycznia 2010 16:34
niente
Sam autor taktyki radzi, aby w poleceniach z ławki wybierać "Gra piłką".
10 stycznia 2010 17:20
bugi42
niente skąd masz herby wszystkich druzyn Premiership (ja nie mam wolves,burnley i birmingham c)
10 stycznia 2010 19:41
Dziamdziaki
Super taksa. Gram Wisłą, wszystko wygrywam jak leci, ostatnio tylko dwa remisy z Legią i Polonią, ale bramki stracone w doliczonym czasie gry, bardzo skuteczni napastnicy i szalenie groźni pomocnicy. 1010
10 stycznia 2010 22:16
Jashin
Jak narazie w USBCO w 2 sezonie 2-1 z lorient/2-4 z Lille/i pechowo 0-1 z Nancy :P zobaczymy jak dalej ale jestem dobrej mysli poprostu duzo sytuacji a malo bramek
10 stycznia 2010 23:15
Jashin
Heh 0-1 z toulouse chociaz mialem 25 strzalow i gralem caly mecz z przewaga 1 zawodnika ... :/ chyba sie poddaje bo z ta druzyna chyba sie nic nie osiagnie ...
10 stycznia 2010 23:39
Jashin
Chyba poprostu slaby jestem :P 1 sezon sie utrzymalem na 15 pozycji no ale chyba teraz spadek gwarantowany z ta taksa
10 stycznia 2010 23:40
Jashin
Nie rozumiem jak ktos moze napisac ze wygrywa wszystko ja staram sie jak moge udzielac instrukcji z lawki normalnie az mi sie glowa gotuje a i tak wiekszosc meczy przegrywam, ludzie podziwiam was !
10 stycznia 2010 23:55
Piterkszo
Jashin napisał:

Nie rozumiem jak ktos moze napisac ze wygrywa wszystko ja staram sie jak moge udzielac instrukcji z lawki normalnie az mi sie glowa gotuje a i tak wiekszosc meczy przegrywam, ludzie podziwiam was !

Wyluzuj Jashin :-) Tutaj większość z tego co widzę gra Realemi, Barcelonami i Arsenalami. :-P . Na takie kluby kazda taktyka jest dobra, zawodnicy są w większości odporni psychicznie, a to jest bardzo ważne. jak chcesz bardzo zagrać słabszym klubem to wybierz sobie taki który ma na początku coś kasy na transfery. Wtedy jest łatwiej, no i czasem trzeba pomóc sobie i drużynie jakimś savem. :-P ale tylko w ostateczności. :-)
11 stycznia 2010 2:38
pogis
widze ze juz taktyki z innych stron sa kopiowane
11 stycznia 2010 10:38
szpryx
No panowie jak sie zaczyna gre wisłą stan konta klubu wynosi 1 mln euro, czy to jest fortuna???? 3 sezony mi zajeła przebudowa składu by klub stał sie potentatem na miare realu czy barcelony (finansowo i kadrowo) i wtedy mozna liczyc na sukcesy typu wygranie LM.Przeciez jak ja bym dalej grał brozkami i łobodzinskimi to tez bym nic nie osiągnął. Czy tak ciezko pojąć ze do sukcesu niezbedni sa swietni gracze? A o takich nie trudno.Wystarczy sobie sciagnac z neta shortliste z pa -9 i -10 i najwiekszy laik sobie kogos dobrego sciagnie do klubu.
11 stycznia 2010 11:21
costus
szpryx napisał:

No panowie jak sie zaczyna gre wisłą stan konta klubu wynosi 1 mln euro, czy to jest fortuna???? 3 sezony mi zajeła przebudowa składu by klub stał sie potentatem na miare realu czy barcelony (finansowo i kadrowo) i wtedy mozna liczyc na sukcesy typu wygranie LM.Przeciez jak ja bym dalej grał brozkami i łobodzinskimi to tez bym nic nie osiągnął. Czy tak ciezko pojąć ze do sukcesu niezbedni sa swietni gracze? A o takich nie trudno.Wystarczy sobie sciagnac z neta shortliste z pa -9 i -10 i najwiekszy laik sobie kogos dobrego sciagnie do klubu.
Niekoniecznie kolego się z tobą zgadzam, ja używając wymienionych przez ciebie graków na sportingu lizbona zdobyłem 4 punkty 1-1 u siebie i 1-0 na wyjezdzie. nie strzelili oni bramki bo zrobili do marcelo i gargula ale brali czynny udzial, moze to tez zasluga taktyki ktora stworzylem ktora czeka na testy na tej stronie.
11 stycznia 2010 11:52
szpryx
Zgadzam sie. Grajac fabrycznym składem dobra taktyka i przy odrobinie szczescia mozna wisłą wyjsc z grupy w LM. Ale raczej nic ponad to sie nie osiagnie:) Gram nałogowo w fm po 3-4 h dziennie od dnia premiery (tylko wisłą) mialem juz kilka 4-6 sezonowych karier przetestowalem dziesiatki taktyk, grajac różnymi strategiami i wygrałem LM dopiero po zastosowaniu complite dominance oraz wymieniajac caly sklad na młodych pilkarzy z ogromnym potencjalem (po wygraniu LM mozna juz sciagac swiatowej klasy zawodników bo niektórzy z nich chca przejsc do klubu np. Zapata,Sanchez,Vagner Love,Sissoko,Witsel).Naprawde przyjemnie sie gra gdy jest przerwa na mecze reprezentacji i do reprezentacji brazylii i argentyny sa powolywani pilkarze z naszego polskiego szamba o nazwie ekstraklasa:)
11 stycznia 2010 11:56
pawel24wawa
Bardzo dobra taktyka,gram obecnie Leeds Utd i poki co sprawdza sie:)

A sklad jest mizerny tzn na latce 10.2 bez jakis dorobek i zabaw edytorem.
11 stycznia 2010 13:12
Jashin
Zrobilem kilka ruchow transferowych w USBCO ale to naprawde slaby zespol :D Jak dla mnie Ligue 1 taka druzyna to za duzo moze bym sie utrzymal ale nic wiecej :D Teraz sprobuje Borussia Dortmund sredniak niemiecki... zobaczymy Udalo mi sie sciagnac Verkotsheva za 1,2 mln siegam jeszcze po pare talentow z tej stronki opisanych w dziale ''talenty''
11 stycznia 2010 13:15
Jashin
Mam pytanie... Gdzie wypakowac ''KITSY" jesli sciagnolem pack? tam gdzie logosy ?
11 stycznia 2010 13:22
szpryx
Stworzyc folder o nazwie kits w folderze graphic i tam wypakowac.
11 stycznia 2010 14:55
Jashin
ok thx
11 stycznia 2010 18:46
niente
bugi42 napisał:

niente skąd masz herby wszystkich druzyn Premiership (ja nie mam wolves,burnley i birmingham c)Proszę, http://www.sortitoutsi.net/fm2010/downloads/graphics/team_logos/97-1english_premier_logos_inc_comp_logo.html
11 stycznia 2010 20:00
escude
Mam pytanie,kiedy gram i daje kontynuuj gre to dopiero po chwili wszystko zaczyna sie dziac z opoznieniem,wie ktos dlaczego?
11 stycznia 2010 21:53
Jashin
Moze masz zbyt duza baze, a twoj komputer poprostu nie wyrabia nie boj sie tez tak mam choc w miare szybko chodzi :P
11 stycznia 2010 22:14
escude
Ale komputer mam rakiete:),zainstalowalem nowe sterowniki do grafiki i od tego czasu tak sie dzieje
11 stycznia 2010 22:24
Jashin
To nie mam pojecia :PP Ta taksa w Dortmundzie jak narazie 2:3 z Bayernem i 1:2 z Leverkusen oczywiscie bramkarz przeciwnika 2 razy gracz meczu a moj sie kiwie z napastnikami i strata gola! kocham ta gre !! haha
12 stycznia 2010 0:29
Jashin
Powiem tak taktyka fatalna na wyjazdach kompletnie sie nie spisuje !!! z Cotbus wlasnie dostaje lomot 0-3 do polowy z 2 ligowcem... Stosuje szereg zmian i nic nie pomaga... z Bochum prowadzilem do 92 minuty 1-3 by zremisowac w 94 3;3 !!!!! to jest niemozliwe !
12 stycznia 2010 13:51
Kristoph
Jak już było mówione, wiele zależy też od innych rzeczy niż taktyka(rozmowy itp) i odpowiedni zawodnicy
A z tymi bramkami w końcówce, to dobrze verlee w swoim artykule napisł
Problem: przeciwnik napiera i – niemal zawsze – w 90. minucie strzela decydującego gola.
Verlee radzi: zmieniamy strategię na „powstrzymywanie”, ustawiamy „grę bez wślizgów”, by nie prowokować głupich fauli, obniżamy linię defensywną, zwężamy grę, włączamy „grę piłką”, „zagrania na skrzydła”, a na koniec „grę bez ryzyka” i odliczamy minuty do końca meczu.
12 stycznia 2010 13:58
Jashin
Czesto stosuje ale i tak trace bramki :P tutaj chyba chodzi o niefart
12 stycznia 2010 14:50
slawek12345
taktyka dobra ale z takimi jak arsenal liverpool mam problem na wyjazdach oby dwa mecze co radzicie ????
12 stycznia 2010 15:04
mateo123
slawek12345, to zależy, kim grasz. Jeśli jakimś średnim lub słabszym zespołem to zagraj bardziej defensywnie i zaznacz opcję kontrataki.
12 stycznia 2010 16:17
slawek12345
Ze średniakami i słabimi nie mam problemu wygrać tylko z takim jak napisałem np arsenal
12 stycznia 2010 17:07
krzysieks1990
Naturalnie każda taktyka wymaga pasujących do niej zawodników. Ewentualnie piłkarze muszą mieć czas żeby się przystosować. U mnie się nie sprawdziła i nie bardzo miałem ochotę szukać powodu takiej sytuacji.
A skoro jedni wygrywają, to znaczy, że albo stworzyli piekielnie mocny skład, albo taktyka jest niezła i jest jeden sposób na wyłapanie słabości naszej drużyny - dokładna obserwacja (1 cały mecz powinien wystarczyć) który zawodnik "gubi piłkę" albo w inny sposób działa na niekorzyść.
Oczywiście można poczekać na pełną recenzję, która powinna wszystko wyjaśnić.
12 stycznia 2010 17:39
escude
JAk moge sprawdzic podczas gry jaka mam baze danych?
12 stycznia 2010 21:56
Kristoph
escude napisał:

JAk moge sprawdzic podczas gry jaka mam baze danych?


Opcje---> Status gry i tam gdzieś powinno pisać :)
12 stycznia 2010 22:10
Eleks
Taktyka jest genialna, choć z czasem daje się we znaki nieskuteczność napastników ( przynajmniej ja tak w Wiśle mam...)
poza tym uważam, że przy każdej taktyce trzeba dużo kombinować z instrukcjami z pola - ' mecz sam się nie wygra '. Polecam

P.S. Wybaczcie, że pytam o to tutaj, ale czy ktoś z Was wie jak spowodować aby wyskakiwały mi mecze reprezentacji wszystkich ( np. MŚ lub ME ) bo wyskakuje mi tylko polska liga i polskie puchary i LM w której biorę udział. a informacji o reszcie rozgrywek dowiaduje się z mało czytelnych subskrybcji wyników... czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić ?
12 stycznia 2010 22:44
Jashin
Mam pytanie jest istniejac łatka z dostepna reprezentacja Niemiec ? Troszke szarawo mam, grajac Bundesliga bez powolan do Repry troche kicz...
12 stycznia 2010 23:51
Jashin
Niezla taktyka w sumie... Ale pechowo nie potrafie za czesto wygrac meczu majac w statystykach po 6-10 sytuacji sto procentowych remisuje w koncowkach tracac ''przypadkowe gole'' nazwane np w komentarzach pomeczowych( przyklad zawodnik dosrodkowuje i strzela mi bramke zdarza sie czasem ale zawsze na niekorzysc) lub tez czeste samobuje... o strzalach nie mowie po 20 + na mecz a i tak nie potrafie wygrac meczu. Bramkarz przeciwnika mam tu na mysli wiesniackiego komputeraz przywaznie graczem meczu. Jakies rady ?
13 stycznia 2010 1:13
Piterkszo
Jashin napisał:

Niezla taktyka w sumie... Ale pechowo nie potrafie za czesto wygrac meczu majac w statystykach po 6-10 sytuacji sto procentowych remisuje w koncowkach tracac ''przypadkowe gole'' nazwane np w komentarzach pomeczowych( przyklad zawodnik dosrodkowuje i strzela mi bramke zdarza sie czasem ale zawsze na niekorzysc) lub tez czeste samobuje... o strzalach nie mowie po 20 + na mecz a i tak nie potrafie wygrac meczu. Bramkarz przeciwnika mam tu na mysli wiesniackiego komputeraz przywaznie graczem meczu. Jakies rady ?

Na jakim Patch-u grasz?
13 stycznia 2010 3:46
niente
Jashin napisał:

Mam pytanie jest istniejac łatka z dostepna reprezentacja Niemiec ? Troszke szarawo mam, grajac Bundesliga bez powolan do Repry troche kicz...Jeżeli grasz na łatce 10.2 to wchodzisz do głównego katalogu z grą/data/updates/uptade-1020 i usuwasz folder Inc.
13 stycznia 2010 8:27
Szpadyzor
Taktyka niezła, ale tylko wtedy jeśli napastnicy są w szczytowej formie. U mnie akurat tak jest. Transfer Salvio do Lecha Poznań to był strzał w 10. :D Fakt tracę sporo bramek przy tej taktyce, ale strzelam 2 razy tyle :P. Dałem za Salvio 25 mln zł i w 6 meczach strzelił 11 bramek i to z drużynami typu Wisła, czy Legia :).
13 stycznia 2010 8:52
pawel24wawa
A ja gram Leeds i Tottenhame (2 rozne kariery) i stosuje ta taktyke w tych dwuch zespolach i musze powiedziec (na podstawie gry 2 w/w zespolami):
-traci sie malo goli
-malo sie strzela goli,wyniki 1-0 sa bardzo czeste,ale sie wygrywa,to nie FIFA ze pada wynik 5-0.Aczkolwiek pokonalem grajac Tottenhamem Norwitch w PA 7-2 czy tez FC kopenhaga-5-0,6-2 w LM.

Taktyka jest bardzo dobra,takie jest moje zdanie.Zarowno w dobrym jak i srednim klubie sie sprawdza.
13 stycznia 2010 9:10
mateo123
pawel24wawa napisał:

-traci sie malo goli
-malo sie strzela goli


Co do tego, to bym się nie zgodził. :) Wczoraj postanowiłem przetestować tą taktykę w Wiśle Kraków. W pierwszym meczu ligowym porażka 3:4 z Zagłębiem Lubin. Następny mecz to eliminacje do Ligi Mistrzów - zremisowałem 2:2. ;)
13 stycznia 2010 9:40
Jashin
na 10.2 w lidze mam 4 wygrane 4 remisy i 3 porazki
13 stycznia 2010 10:53
krzysieks1990
Myślę, że obrona sprawdzałaby się lepiej gdyby środkowi obrońcy również kryli 1 na 1.
Jashin napisał:

na 10.2 w lidze mam 4 wygrane 4 remisy i 3 porazki


Czasem trzeba pykać pół sezonu albo i dłużej, zanim zawodnicy dopasują się do taktyki.
13 stycznia 2010 11:06
niente
Nie dziwcie się, że przegrywacie, jeżeli wrzucacie nową taktykę w środku sezonu. Piłkarze nie są robotami, nie przerzucą się w ciągu 90 minut z jednego systemu na drugi. Potrzeba czasu.
13 stycznia 2010 12:53
bugi42
Ja gram Chelsea patch 10.2 1 pozycja po 9 czy 10 kolejkach, taktyka troche slabo spisuje sie w CL.
13 stycznia 2010 15:56
prison03
To na jakiej łatce ta taktyka jest dobra?? gram wisłą na 10.2 i wyniki nie są dobre...pomimo ze mam sporo zawodników dobrej klasy..
13 stycznia 2010 16:35
majkoz
jak dla mnie najlepsza taktyka jakiej mialem okazje korzystac w fm2010, gram na patchu 10.1 i jest bardzo dobrze, płynna gra, duzo ciekawych akcji, dominacja na boisku, pozdro
13 stycznia 2010 17:07
Jashin
Jak narazie Dortmundem 30 pkt na polmetku i 3 miejsce :) Wkoncu co zaczeli grac, taktyke stosuje od poczatku sezonu. Nie narzekam na taktyke, druzyna podbudowana gdy przegrywam nie mija pare minut a szala przerzucaja na moja korzysc w czym 12 meczow bez porazki, dla mnie calkiem fajnie poza niewykorzystanymi sytuacjami :/ Jest malo strzalow z dystansu z czego wiekszosc akcji idzie srodkiem boiska i to jest wielki plus dla sytuacji sam na sam no ale czasem moji napastnicy raza nieskutecznoscia bywa ze dochodzi do 10 setek a mecz remisuje :P
13 stycznia 2010 17:41
niente
Polecam dać trening napastnikom, aby "próbował mijać bramkarza w sytuacjach sam na sam".
13 stycznia 2010 18:00
arturus75
niente napisał:

Polecam dać trening napastnikom, aby "próbował mijać bramkarza w sytuacjach sam na sam".Co zrobić jeśli zawodnik nie zgadza się na taki trening?
13 stycznia 2010 19:14
bugi42
to wtedy jest debilem i nie bedzie zadobrze pasowal xd haha
13 stycznia 2010 19:47
slawek12345
Gdzie zrobić ten trening gdzie zmienić , trening posiadam jak by co
13 stycznia 2010 20:40
slawek12345
Mam pytanie do tej taktyki jakiego Bramkarza polecacie ????
13 stycznia 2010 21:21
babcyn

Czasem trzeba pykać pół sezonu albo i dłużej, zanim zawodnicy dopasują się do taktyki.


I to dlatego moja taktyka w Barcelonie na początku sie nie sprawdza no cóż trzeba grać dalej
13 stycznia 2010 21:53
escude
Czy jest jakis scout pod nowa latke??
13 stycznia 2010 22:59
Jashin
niente jak moge rozpoczac taki trening ?
13 stycznia 2010 23:20
Kristoph
escude napisał:

Czy jest jakis scout pod nowa latke??


Zajrzyj w Plikotece w Narzędzia. :)

Taki trening możemy zlecić poprzez interakcję z zawodnikiem.
14 stycznia 2010 7:46
Szpadyzor
U mnie coraz lepiej, na ostatnich 7 meczach ligowych Lechem 6 zwycięstw i 1 porażka. W lidze mistrzów w nowym sezonie na razie do przerwy na wyjeździe ogrywam Fenerbahce 2:0 :D
14 stycznia 2010 8:04
pawel24wawa
Sadzicie ze zmiana taktyki w trakcie sezonu ma wpływ na forme graczy????

Mi sie zdarzylo czasem zmienic taktyke na 1-2 mecze i pozniej gdy wrocilem do wczesniej stosowanej taktyki (tej o ktorej jest ten news) pilkarze jakby slabiej gralo,jakies durne remisy i przegrane ze slabiakami.


Czy gdzies na oficjalnej stronie FM'a jest powiedziane ze zmiana taktyki w trakcie sezonu powoduje iz gracze zaczynaja gorzej grac??????
14 stycznia 2010 9:19
Cytrusek1
Taktyka jest słaba wiec nie wiem dlaczego taka wysoka ocena. Gram nia juz pol sezonu w Chelsea i jest strasznie przecietna czeste remisy i przegrane . Jedynie jak wygrywam to dzieki bramka strzelonym z rzutu roznego miedzy 70 a 90 min . Jedyny plus to wlasnie rzuty rozne i OŚP ktory strzela piekne bramki ze strzalow z dystansu . I nie wiem jak wygrales spokojnie Lige Mistrzów i inne puchary ... :)
14 stycznia 2010 9:33
bobinho1
mam problem. podczas gry wyskoczył mi błąd. tutaj link: /i48.tinypic.com/2zp2fjp.jpg
14 stycznia 2010 10:28
Eleks
Cytrusek1 może czas dojść do tego magicznego pytania : Co JA robię źle, że taktyka się u mnie nie sprawdza ?

Generalnie trzeba powiedzieć, że taktyka nierozerwalnie wiąże się z naszymi grajkami, niewątpliwe więc, że i tę taktykę będzie trzeba 'ulepszyć' pod swoich graczy ( ja np. częściej gram strzałami z dystansu i przynosi mi to efekt )
Nie wystarczy załadować taksy i spodziewać się samych wygranych...To nie 'diablo'
Pozdrawiam
14 stycznia 2010 11:38
Jashin
Zaczelo sie kiepsko 3 porazki i 1 wygrana, a teraz mam 14 meczy bez przegranej :)) Dortmundem :)) taktyka rewelka z bayernem gralem u siebie teraz dostalem w 7 minucie czerwien:/ nastepnie do polowy przegrywalem 1:2 , potem nie wiem co to za zawodnik Bofo Bautista strzelil 2 bramke z 35 metrow w tym meczu i zalamka myslalem ze strace passe 13 meczow bez porazki co jest narazie rekordem klubu :) rzucilem wszystko na jedna karte, zaczelo sie od 3 slupkow a mecz wygralem w ostatnich sekundach strzelajac 2 bramki :)) taktyka Rewelka :)
14 stycznia 2010 14:28
Jashin
p.s padl wynik 3:3 :P
14 stycznia 2010 14:29
Jashin
Heh ale mistrza i tak nei zdobede :P Leverkusen 13W i 5R niesamowite :) 2 karne mi do polowy obronil Adler i 0-1 :P
14 stycznia 2010 14:59
Piterkszo
Nie wiem co jest grane, ale często w mojej grze dochodzi do takiej sytuacji - strzelam bramkę, wznowienie gry od środka, mija nie cała minuta i przeciwna drużyna wyrównuje. Gram juz czwarty sezon Wolverhampton, a tą taktyke używam od 2 sezonu. Wyniki mam dobre. Ale jak wczesniej napisałem, taka sytuacja zdarzyła mi się juz kilkadziesiąt razy. Czy to jest jakiś błąd gry? Bo wiem że we wczesnijeszych FMach bywały takie błędy. Ma ktoś na to jakąś racjonalną odpowiedż?
14 stycznia 2010 15:07
Szpadyzor
Moim zdaniem jest to spowodowane tym, że taktyka ustawiona jest na grę ,,przewagą liczebną". Po prostu po strzelonej bramce zespół rzuca się dalej do gry. Wymiana ciosów często kończy się albo jakimś remisem, albo pogromem jednej ze stron, a zdarzyło Ci się tą taktyką mięć wynik 0:0?: )
14 stycznia 2010 15:31
Piterkszo
Szpadyzor napisał:

Moim zdaniem jest to spowodowane tym, że taktyka ustawiona jest na grę ,,przewagą liczebną". Po prostu po strzelonej bramce zespół rzuca się dalej do gry. Wymiana ciosów często kończy się albo jakimś remisem, albo pogromem jednej ze stron, a zdarzyło Ci się tą taktyką mięć wynik 0:0?: )

No nie było chyba takiego wyniku,moze raz czy dwa, nie pamietam. Ma ktoś jakiś pomysł żeby tak się nie działo... ? :-)
14 stycznia 2010 16:03
Piterkszo
Ciekawe czy ta genialna taktyka będzie przynosić takie same efekty jak zmienimy tą strategie wyjściową np. na Kontrole ?
14 stycznia 2010 16:16
mateo123
Piterkszo napisał:

Ciekawe czy ta genialna taktyka będzie przynosić takie same efekty jak zmienimy tą strategie wyjściową np. na Kontrole ?


Warto spróbować. ;)
14 stycznia 2010 16:44
Szpadyzor
Szczerze wątpię, bo zespół gra multum prostopadłych piłek, a przy kryciu 1 na 1, co 2gie podanie to wyjście sam na sam :p
14 stycznia 2010 16:55
Cytrusek1
Pojde twoimi sladami Eleks i zobacze co z tego wyjdzie i sam tez troche pokombinuje :P
14 stycznia 2010 16:58
CastieL
Taksa dobra tylko ta skuteczność napastników była nie zadowalająca dlatego w poleceniach dla napastników zmieniłem z lisa pola karnego i środkowego napastnika(te były ustawione) na komletnego napastnika i klasyczna 10. Efekt taki, że aż miło patrzeć jak strzelają bramy.
14 stycznia 2010 20:49
Travis86
Taktyka niesamowita !! Gram Realem. Bramkę strzelam w każdym z 67 ostatnich meczów , to raz. Wygralem Lige hiszpańską , lige mistrzów , puchar Hiszpanii i super puchar europy. Hugain i Benzema razem w sezonie strzeli oko 60 bramek. A cala druzyna ponad 100!! W meczach np z almeria w lidze wygralem 7;0!!. Nie mowiac ze w towarzyskich przed sezonem z hull na wyjezdzie 8:0. parma 1;4 i w ogole super wyniki. Z barca np 4;1 na wyjezdzie. Chociaz musze przyznac ze raz przegralem na wyjezdzie 6;4 :P. SUPER taktyka! gratuluje :)
14 stycznia 2010 22:38
Piterkszo
CastieL napisał:

Taksa dobra tylko ta skuteczność napastników była nie zadowalająca dlatego w poleceniach dla napastników zmieniłem z lisa pola karnego i środkowego napastnika(te były ustawione) na komletnego napastnika i klasyczna 10. Efekt taki, że aż miło patrzeć jak strzelają bramy.

A ten komletny napastnik to masz na wsparcie czy na atak ustawiony. i z lewej czy z prawej strony? :)
14 stycznia 2010 23:59
Szpadyzor
Najśmieszniejsze jest to, że ja w lidze nie mogę wygrać z Jagiellonią, czy Odrą Wodzisław, a w LM, czy Lidze Europejskiej rozjeżdżam zespoły typu Olympiakos (4:1) i Newcastle (5:0) hahaha
15 stycznia 2010 0:19
CastieL
Piterkszo ten kompletny to z prawej strony ustawiony na atak
15 stycznia 2010 5:51
CastieL
Piterkszo ten kompletny to z prawej strony ustawiony na atak
15 stycznia 2010 5:51
Kristoph
Szpadyzor , to pewnie wina motywacji. Zwróć uwagę na wypowiedzi przed meczem i rozmowy motywacyjne. Może jakieś instrukcje z ławki, np gra piłką czy nękanie rywali.
15 stycznia 2010 7:10
Szpadyzor
Właśnie nie wiem jak ich motywować, czy oczekiwać wygranej z racji tego, że jestem murowanym faworytem, czy to jednak zwiększa presję ... pomyślę nad tym i zmienię trochę te rozmowy
15 stycznia 2010 8:30
mateo123
Gdy grasz z lepszym zespołem, to moja rada jest taka:
- u siebie "Oczekuję wygranej"
- na wyjeździe "Możecie wygrać"
15 stycznia 2010 8:38
Szpadyzor
Z Wisła u siebie bez problemu już 4:0 w 35. minucie ... powiedziałem im, że oczekuje wygranej :)
15 stycznia 2010 8:44
Szpadyzor
A jeszcze mam takie pytanie, czy to, że mam bardzo młody zespół wpływa jakoś na grę? Bo wiem, że niedojrzali piłkarze umieją zagrać fenomenalnie, błysnąć w meczu, ale mają częstsze wahania formy...
PS wygrałem z Wisła 6... :)
15 stycznia 2010 8:53
Archero
Witam niema za bardzo gdzie tego napisac bylby ktos wstanie podesłac mi swoj plik ddtgenerator.dtt lub ewentualnie stworzycc gdyz umnie niestety nowy program ddtgenerator nie dziala :( gg:1131689
15 stycznia 2010 9:48
Jajciarz
Jak dla mnie ta taktyka z dostępnych tutaj taktyk jest najlepsza. Prowadzę Inter Mediolan. W pierwszym sezonie wygrałem wszystko co możliwe czyli SuperPuchar Włoch, Ligę, Ligę Mistrzów i Puchar Włoch. Kupując jedynie Mamadou Sakho. W lidze na koniec sezonu miałem przewagę nad drugim 18 pkt a bramki to 127 - 24. Wygrane m.in. u siebie z Livorno 7:0 i z Bari 12:0. W lidze mistrzów w finale pokonałem Real Madryt 3:0 a wcześniej wyeliminowałem Barcelonę i Arsenal. Balotelli na 37 meczów w lidze 35 bramek. Zaś w drugim sezonie po zakupieniu Fabregasa, Xaviego i De Rossiego nie idzie mi już tak dobrze. Po 27 kolejkach w lidze zajmuje 1 miejsce ale mam tyle samo pkt co druga drużyna. Doznałem porażek u siebie z Catanią 1:2 i z Genoa 1:2 gdzie w pierwszym sezonie przegrywali zemną wysoko. Nie wiem czemu tak jest że nagle w drugim sezonie mój zespół gra o dużo słabiej a nic nie zmieniałem w taktyce ani w treningu. Tylko na początku meczu ustawiam im żeby grali piłką. Odpowie mi ktoś dlaczego taki spadek formy w drugim sezonie ?
15 stycznia 2010 10:23
Kristoph
Jajciarz, piszesz, że zmieniłeś zawodników, którzy w głównej mierze decydują o grze zespołu. To są świetni gracze, ale mimo tego mają może nie pasujące do nich polecenia.
Nie zmienianie taktyki też ma swoje minusy, bo komputer zapewne Cię rozszyfrował. Jakieś delikatne modyfikacje mogą pomóc, ale też mogą jeszcze pogorszyć sytuację.
Fm z roku na rok jest coraz bardziej realistyczny i trudniej o totalną dominację. Spójrz też na sytuację Barcelony w realnym świecie .
15 stycznia 2010 11:03
Jajciarz
No dokładnie też tak sobie pomyślałem że rozszyfrowali moją taktykę już nie ma tak jak w poprzednich wersjach FMa. Masz rację że może jak coś bym pokombinował to może i by był dobry efekt a może i nie. Popróbuje coś pozmieniać.
15 stycznia 2010 11:28
Jashin
Kurcze cala linia pomocy + 2 podstawowych obroncow kontuzjowanych i spadek na 8 pozycje ... A mialo byc tak pieknie... co chwile kontuzje, jaki trening stosujecie ? Tuga ?
15 stycznia 2010 11:31
Archero
ale jestescie nikt niechce pomoc :P co za znieczulica tez chce se pograc :P
15 stycznia 2010 11:38
Jashin
TO jest niemozliwe odznaczam u zawodnika zeby nie gral dl druzyny U-23 a za 2 tygodnie znow gra mecz i komputer sobie automatycznie daje ze jest dostepny a potem na meczu kazdy ma 80 % kondycji !! Co jest grane ?? jak mozna to zmienic ??...
15 stycznia 2010 11:47
bugi42
Świetna taksa!
Szkoda tylko że mi się 3 razy komputer wyłączył bo jest gówniany XD
1 miejsce narazie moj sklad:
BR:P.Cech
OL:Y.Zhirkov
OP:J.Bosingwa
OŚ:J.Terry
M.Materazzi(w)
PD:P.Vieira(w)
PŚ:M.Essien
A.Deco
PO:F.Lampard
N:D. Drogba
:Liedson
nikt nie sprzedany xd wiec jest Carvalho,Ballack i Anelka jak coś
15 stycznia 2010 12:12
Jashin
Srednio co 2 dni kontuzja, przesada... i to zawsze podstawowy zawodnik...
15 stycznia 2010 12:32
mateo123
Ja używam treningu Tuga i jest ok. ;)
15 stycznia 2010 14:11
slawek12345
nie wiem jak grac ta taksa w Lidze Mistrzów ;/ jakies porady ??? w Lidze idzie świetnie !!!
15 stycznia 2010 14:39
Eleks
Cytat:

Taksa dobra tylko ta skuteczność napastników była nie zadowalająca dlatego w poleceniach dla napastników zmieniłem z lisa pola karnego i środkowego napastnika(te były ustawione) na komletnego napastnika i klasyczna 10. Efekt taki, że aż miło patrzeć jak strzelają bramy.


Nowa jakoś napastników - potwierdzam, zabieg przynosi pozytywne efekty ( szczególnie jak się ma dobrych napastników )

Na koniec ciekawostka : w FM 2010 można wytrenować zawodnika do statusu NATURALNY co nie zdażyło mi się w poprzednich wersjach (;
15 stycznia 2010 15:24
Piterkszo
Było było. ja w FM2009 z Essiena zrobiłem naturalnego prawego obrońce.
15 stycznia 2010 16:09
Piterkszo
Zmieniał ktoś coś w tej taktyce w obronie? Żeby nie tracic tak wielu bramek? Bo jest normalnie masakra.Hokejowe wyniki.
15 stycznia 2010 16:12
mateo123
Są hokejowe wyniki, bo nastawienie to przewaga liczebna. ;) Spróbuj może zmienić na kontrolę. ;)
15 stycznia 2010 16:27
niente
Mam pytanie do tej taktyki jakiego Bramkarza polecacie ????

Jaki klub i ile kasy?
15 stycznia 2010 16:48
CastieL
ja bym proponował silviu lunga jr(Unirea Urziceni). Jest tani a bardzo uzdolniony.
15 stycznia 2010 17:13
Piterkszo
Właśnie miałem mecz na wyjezdzie z 18stym Hull ( ja Wolves 2 pozycja). Zmieniłem strategię wyjściową na KONTROLA. Wynik? Uwaga! ;-) 0:0. Dodam że kończyłem w dziesiątke.
15 stycznia 2010 17:24
Szpadyzor
Jeżeli klub pokroju Lech ;p to polecam Josh Lambo, świetny koleś niezbyt drogi, a dobry jak cholera, rzadko kiedy coś sam na sam puszcza ;]
15 stycznia 2010 18:54
Kristoph
Szpazydor, masz Lambo, mam i ja. :D W moim Los Angeles Galaxy też się sprawdza.
15 stycznia 2010 19:04
Red_Wolf_PL
Ta taktyka jest super!!! W pierwszym meczu ManUtd-Olimpiakos 9-1 w pucharze mistrzów.
15 stycznia 2010 19:15
krzysieks1990
CastieL napisał:

ja bym proponował silviu lunga jr(Unirea Urziceni). Jest tani a bardzo uzdolnionypo 2 sezonach grania w dobrym klubie warty nawet 10mln funtów.
Szkoda tylko że na 10.2 go nie ma...
15 stycznia 2010 20:49
niente
krzysieks1990 napisał:

ja bym proponował silviu lunga jr(Unirea Urziceni). Jest tani a bardzo uzdolniony

po 2 sezonach grania w dobrym klubie warty nawet 10mln funtów.
Szkoda tylko że na 10.2 go nie ma...Pewnie trzeba mieć załadowaną Rumunię.
15 stycznia 2010 21:38
krzysieks1990
Nie wiem nie sprawdzałem, ale wcześniej był do kupienia bez załadowanej Rumuni.
15 stycznia 2010 22:16
slawek12345
Red_Wolf_PL napisz do mnie na gg 3720306
15 stycznia 2010 22:50
Eleks
@ Piterkszo
Zwracam honor, rzeczywiście w 09 też się dało, dopytałem znajomych :D

Co do obrońców i hokejowych wyników - spróbuj ustawić krycie 1 na 1 jeśi masz szybkich obrońców. Może wypaść fatalnie, albo bardzo dobrze. Przetestuj może się uda ;)
15 stycznia 2010 23:29
Szpadyzor
Coraz bardziej mnie ta taktyka zadziwia ... : ) półfinał Pucharu Uefa :D Lechem
16 stycznia 2010 0:30
szpryx
Chyba jestem uzależniony. Miałem sobie zrobić przerwę w graniu chociaż z miesiąc. Nie grałem 5 dni i już musiałem tu zajrzeć i mnie korci żeby grać hehe.
16 stycznia 2010 13:42
Jashin
Wracajac, co moge zrobic zeby moi zawodnicy nie byli co jakis czas automatycznie udostepniani dla druzyn U-23 np gram Dortmundem i srednio co pare tygodni komputer mi zaznacz wszystkich pilkarzy jako dostepnych do Dortmund U-23 gdzie jest 3 Liga ... a potem nie maja sily na mecz 1 druzyny... jak moge to zmienic ?
16 stycznia 2010 14:30
Jashin
Sam nie wiem mam chyba jakis blad w grze... Zawsze trace bramke i zawsze w 90 minucie + przewaznie 93 lub 94 minuta. Niesamowite
16 stycznia 2010 15:59
mahori11
grałem Birminghamem wylali mnie po 12 meczach w którym miałem 1 wygrana :D, zacząłem grac Cardiff City 3 miejsce i awans po barażach do premiere league :)ale powiem ze dopiero w połowie sezonu zaczęli grac tak jak powinni ,zobaczymy jak będzie dalej

a tu screen :)http://i48.tinypic.com/dzarmx.jpg
16 stycznia 2010 16:50
Piterkszo
Jashin napisał:

Sam nie wiem mam chyba jakis blad w grze... Zawsze trace bramke i zawsze w 90 minucie + przewaznie 93 lub 94 minuta. Niesamowite

Ta gra ma swoje wady, niestety. Wiem że to co teraz napiszę moze oburzyć niektórych "znawców' i "ekspertów" od FMa ;-) ale czasem trzeba pomóc sobie jakimś quicksavem. Niestety.
16 stycznia 2010 20:12
Piterkszo
Jashin cały czas grasz tym Dortmundem?
16 stycznia 2010 20:13
slawek12345
nie wiem jak grac ta taksa w Lidze Mistrzów ;/ jakies porady ??? w Lidze idzie świetnie !!!
16 stycznia 2010 20:52
Hamish
Piterkszo napisał:

Ta gra ma swoje wady, niestety. Wiem że to co teraz napiszę moze oburzyć niektórych "znawców' i "ekspertów" od FMa ;-) ale czasem trzeba pomóc sobie jakimś quicksavem. Niestety.


Równie dobrze możesz cały sezon rozegrać wczytując grę, jak przegrasz mecz i usprawiedliwiać się jakimś bugiem...
Może oglądaliście ostatnio mecz w PNA Angola vs. Mali, kiedy Angola jeszcze w 79 minucie wygrywała 4:0 dominując totalnie, by w ciągu 10 minut + 4 (lub 5) doliczonych stracić 4 bramki i zremisować wygrany mecz... Taki przykład z życia. :D
16 stycznia 2010 20:59
Piterkszo
Ale czlowieku, takie mecze w realnym świecie są naprawde bardzo rzadko. A tutaj jak chłopakowi strzelają prawie w kazdym meczu w końcówce gola to co to jest? nie bug? Wiem cos o tym bo mialem to samo. Ja to juz np widze po pierwszych akcjach w kamerce 3D ze nie wygram meczu. Ulepszyli gre pod katem taktycznym , ale starych błędów jednak nie wyeliminowali. Tak mi sie zdaje.
16 stycznia 2010 21:06
CastieL
W Torino przez sezon w serie B spisywała się powiem dobrze bo spokojnie wygrałem i awansowałem do serie A. Obawy były co będzie się działo w serie A w nowym sezonie bo wcześniej dużo remisowałem, ale to co zaprezentowali moi piłkarze po 15 kolejkach spędzonych w serie A to mnie zamurowało normalnie. 2 miejsce w tabeli zwycięstwa na wyjeżdzie z lazio, juve i milanem i ogólnie śwetna gra całego zespołu. Powiem jak wcześniej, że zmieniłem nieco w iustawieniach dla napastników ale to co oni wyprawiają to jest nic w porównaniu do mojego ofensywnego pomocnika, który po zaklimatyzowaniu sie w Turynie strzelił w serie A w 15 spotkaniach 17 goli a jego strzały z dystansu sieją postrach wśród innych drużyn( obecnie na tej pozycji występuje Tijani Belaid- Tunezja) przy tym dobra postawa napastników i paru ustawień w taktyce w trakcie meczu i jazda. Kiedy robie się nieciekawie zmieniamy taktyke na kontrole a jak jest bardzo żle to na kontratak(dotyczy silnych drużyn typu Inter). Co prawda nie zwsze się sprawdzi(przegrałem z Interem u nich 2:0) ale trzeba kombinować ja śerdnio na mecz zmeiniam taktyke z 6-8 razy zależy od sytuacji. Taksa narazie najlepsza na tym forum. Pozdro
16 stycznia 2010 21:22
Hamish
Czy ja wiem... Może po prostu spróbować na ostatnie minuty wyłączać 'przewagę liczebną', bo jeśli bronisz wyniku, to raczej nie trudno o stratę bramki, skoro cała drużyna zamiast bronić, jeszcze wali do przodu...
16 stycznia 2010 21:28
Piterkszo
Też tak robię. Kombinuje z taktyką w trakcie meczu. Dodałem jeszcze krycie 1 na 1. Efekt - Wolverhampton wice mistrzem Anglii w 4 sezonie gry.
16 stycznia 2010 21:28
Hamish
CastieL ja mam Belaida w Slavii Praga i aż tak dobrze jak u Ciebie się nie spisuje... ;(
Zmienię mu ustawienia i sprawdzę... :)
16 stycznia 2010 21:34
CastieL
Hamish
Hamish napisał:

CastieL ja mam Belaida w Slavii Praga i aż tak dobrze jak u Ciebie się nie spisuje... ;(
Zmienię mu ustawienia i sprawdzę... :)

Wiesz co ja na treninfu Tuga jade i mu zwiększyłem natężenie streningu na siłe i sprawność bo atrybuty techniczne i inne miał bardzo dobre. Kwestia ogrania jak mówie w serie B spisywał się średnio super w pierwszej części sezonu gorzej w drugioej bo nie wyrabiał siłowo i uległ presji mediów. Ale teraz gra super i mam nadzieje, że tak zostanie.
16 stycznia 2010 21:39
Jashin
Ta dalej gram ale staram sie juz tak niedenerwowac :P Poprostu ten Fm 2010 jest strasznie nieprzewidywalny :P Potrafie przegrywac z liderem 0:3 a potem odrobic straty na remis :D Zadnym Savem sobie nie pomagam niestety fala kontuzji w zespole ale jakos daje rade kombinowac trzeba ze skladem i przestawiac pozycje ale idzie calkiem dobrze 5 pozycja... Taktyka na kontrole dobrze sie sprawdza gdy utrzymuje wynik :P Zdarzylo mi sie nawet wygrac z Bochum 5:1 ale stracilem znow gola w 92 minucie nastepny mecz bodajze 93 ,ale tez wygralem... Daje czesto taktyke na ostatnie minute przetrzymywanie i czasem dziala :) Ostatnie Mecze to raczej sukcesy nie trace bramek w koncowkach ... A z tymi bramkami w koncowkach to moze jakies genialne posuniecie komputera ?:D
16 stycznia 2010 23:19
olo82
gram naszą wisełka jest ok pierwsze miejsce w lidze awans do grupowej fazy ligi mistrzów (6 porażek tylko jeden gol) ale mam problem moi pilkarze po 60 min meczu nadaja sie tylko do zmainy kondycja 50-60% u was tez tak macie ? czy jakis trening do tej taksy jest odpowiedni ?
17 stycznia 2010 9:46
CastieL
olo82 napisał:

gram naszą wisełka jest ok pierwsze miejsce w lidze awans do grupowej fazy ligi mistrzów (6 porażek tylko jeden gol) ale mam problem moi pilkarze po 60 min meczu nadaja sie tylko do zmainy kondycja 50-60% u was tez tak macie ? czy jakis trening do tej taksy jest odpowiedni ?

trening Tuga i jazda jest niezawodny możesz go ściągnąć jest w dziale download
17 stycznia 2010 10:44
szpryx
Ja jak wygrywam 1 bramką i przeciwnik zaczyna mieć dużo akcji to miej więcej od 80 min zmieniam na powstrzymanie, gre na czas, cofam linie obrony, daje kontratak, zmieniam indywidualnie polecenia na defensywne pilkarzom, cofam jednego pomocnija jako defensywnego, ofensywnego w jego miejsce, a napastnika na ofensywnego. Czesto sie udaje.Naprawde nie rozmiem waszego narzekania.Najlepsza taktyka pod Fm 2010, i jedna z najlepszych wogóle jakie widzialem a gram od 2000 w menagery a wam dalej zle:)
17 stycznia 2010 10:53
Jashin
Super jestes kolego, ego pro
17 stycznia 2010 11:54
szpryx
Nie jestem super ale potrafie docenić to co dobre.Sam stworzyłem dziesiatki taktyk, drugie tyle przetestowalem.Ale zadna z nich nie była nawet w połowie dobra jak ta.Może trzeba zaczą doszukiwać sie przyczyn problemu u siebie a nie zwalac wine na taktyke. To ze sie ma gotowa swietna taktyke nie znaczy ze caly mecz masz nic nie robic.
17 stycznia 2010 12:22
Piterkszo
szpryx napisał:

Nie jestem super ale potrafie docenić to co dobre.Sam stworzyłem dziesiatki taktyk, drugie tyle przetestowalem.Ale zadna z nich nie była nawet w połowie dobra jak ta.Może trzeba zaczą doszukiwać sie przyczyn problemu u siebie a nie zwalac wine na taktyke. To ze sie ma gotowa swietna taktyke nie znaczy ze caly mecz masz nic nie robic.

Zgadzam sie z tobą. bo w sumie kazda z tych taktyk jest stworzona pod jakis dany klub, dlatego wstawiając ja do swojej drużny trzeba ja po prostu dostosowac pod swoich zawodników. Na tym polega przyjemność grania w ta gre, a nie wstawiamy taktyke i gramy.
17 stycznia 2010 13:59
Piterkszo
olo82 napisał:

gram naszą wisełka jest ok pierwsze miejsce w lidze awans do grupowej fazy ligi mistrzów (6 porażek tylko jeden gol) ale mam problem moi pilkarze po 60 min meczu nadaja sie tylko do zmainy kondycja 50-60% u was tez tak macie ? czy jakis trening do tej taksy jest odpowiedni ?

Nie mozesz grac cały czas z wyjsciowym ustawieniem(przewaga liczebna), musisz to zmieniac np w meczach ze słabszymi rywalami ustawić na kontrole wtedy nie bedą się tak szybko męczyć. Myslę ze nie o trening tutaj chodzi. Tak mi sie wydaje. Zresztą miałem podobnie.
17 stycznia 2010 14:03
qwert
jak dajecia instrukcje dotycząca rywali
17 stycznia 2010 16:10
qwert
dobra taktyka tylko duzo bramek sie traci da sie z tym cos zroic
17 stycznia 2010 16:16
Piterkszo
qwert napisał:

dobra taktyka tylko duzo bramek sie traci da sie z tym cos zroic

poczytaj trochę wyzej. ;-)
17 stycznia 2010 16:32
majkoz
mam pytanie, jak sciagnac spowrotem zawdonika z wypozyczenia?? zaznaczylem mu podczas wypozyczania ze moze zostac sciagniety spowrotem jednak jakos w profilu zawodnika nie widze takiej opcji. z gory dzienx za pomoc ;D ps. taktyka konkretna, jak zespol sie przywyczai to ciezko przegrac mecz ;P
17 stycznia 2010 19:04
slawek12345
majkoz kim grasz ???? napisz do mnie 3780306
17 stycznia 2010 20:41
babcyn
Cholera panowie jaki jest najlepszy reżim treningowy??? Który trening polecacie
18 stycznia 2010 10:24
szpryx
Tug.
18 stycznia 2010 11:52
Jashin
ehh ponownie 2 mecze z rzedu w 93 i 92 minucie trace bramke ... i remisuje, kU**a zmieniam taktyke polecenia indywidualne wszystko nie wiem co jest grane to sie bardzo czesto powtarza i jest naprawde bardzo irytujace !! Sam juz nie wiem co mam zmienic na ostatnie pare minut daj powstrzmywanie,gra bez ryzyka, cofniecie do obrony, i pare innych wskazowek indywudialnych daje 2 def pomocnikow cofam napastnika a i tak trace bramke !!://
18 stycznia 2010 12:36
Piterkszo
Jashin napisał:

ehh ponownie 2 mecze z rzedu w 93 i 92 minucie trace bramke ... i remisuje, kU**a zmieniam taktyke polecenia indywidualne wszystko nie wiem co jest grane to sie bardzo czesto powtarza i jest naprawde bardzo irytujace !! Sam juz nie wiem co mam zmienic na ostatnie pare minut daj powstrzmywanie,gra bez ryzyka, cofniecie do obrony, i pare innych wskazowek indywudialnych daje 2 def pomocnikow cofam napastnika a i tak trace bramke !!://

Czasem najlepszą obroną jest ATAK.
18 stycznia 2010 12:51
babcyn
szpryx napisał:

Tug.
Na tej stronie nie moge znalesc tego Tuga mozesz mi podac linka???
18 stycznia 2010 13:13
szpryx
Jashin napisał:

ehh ponownie 2 mecze z rzedu w 93 i 92 minucie trace bramke ... i remisuje, kU**a zmieniam taktyke polecenia indywidualne wszystko nie wiem co jest grane to sie bardzo czesto powtarza i jest naprawde bardzo irytujace !! Sam juz nie wiem co mam zmienic na ostatnie pare minut daj powstrzmywanie,gra bez ryzyka, cofniecie do obrony, i pare innych wskazowek indywudialnych daje 2 def pomocnikow cofam napastnika a i tak trace bramke !!://http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/Jak-grac-w-koncowce-spotkania_.html
18 stycznia 2010 13:33
babcynDzieki wielkie...jeszcze jedno bo jest tam trening Full Backs co on oznacza jakich piłkarzy mam tam przydzielic bo nie wiem
18 stycznia 2010 13:50
szpryx
Bocznych obrońców.
18 stycznia 2010 13:54
Jashin
A ja myslalem ze full backs to chodzi o srodkowych/libero :P
18 stycznia 2010 20:43
Jashin
4 miejsce Dortmundem, w zestawieniu szans mialem na 8 miejsce, wiec poza paroma meczami pechowymi mozna bylo powalczyc o 3 miejsce :) Taktyka dobra, bede informowal o wynikach.
19 stycznia 2010 13:53
Jashin
22,5 mln Euro na transfery a sam nie wiem kogo kupic :D jakies propozycje ?:D Poszukiwani napastnicy i boczni obroncy :) Chcialem sprowadzic Boenischa i Podolskiego ale jak narazie nawet gdy podbijam cene prawie 2x to sie nie zgadza klub :P
19 stycznia 2010 14:25
Hamish
Składaj oferty w ratach... Kupisz tych, których chciałbyś mieć w zespole i jeszcze Ci zostanie...
Polecam Ibisevicia na atak...
19 stycznia 2010 15:08
Eleks
od siebie polecam:
OL: CRISCITO z Juventusu ( na początku ma chyba współwłaściciela - Genoę, warto na niego nawet te 15 mln wydać)
oraz ANDREAS BECK a hoffenhaim, po 3 sezonach biją się o niego największe kluby, u mnie wygrał Real...Jeszcze Marco Motta, chodź ten nie imponuje dośrodkowaniami ( chociaż osobiście nie odczuwam różnicy jak ktoś ma 20 a jak ma 13...nie wiem czemu)

OP: DEJAN LOVREN ( i w zasadzie część tych z OL też może grać na prawej...) Oczywiście DAVIDE SANTON wymiata generalnie, więc jeśli ewentualnie by Ci się udało, choć znająć Inter, nie sądze...


N: ANDRE PIERRE GIGNAC - notorycznie król strzelców ligi francuskiej, b dobry na taktykę w których lubimy wykorzystać siłę i wzrost napastnika, bardziej stałego w formie trudno znaleźć.
19 stycznia 2010 15:21
CastieL
OP:Lamine Gassama, Diego Renan
N:Vaclav Kadlec, Robert Lewandowski

Z tych tylko Renan okarze się trochę droższy
19 stycznia 2010 15:25
Kangurek_17_90
nie wiem kogo mam kupic lewy i prawy napastnik?? gram marsylie:) Kupiłem vorsah verkhovtsev kryvtsov camacho rakitic ibicevic beck helan:) pomozcie lewy i prawy atak dzieki z gory:D
19 stycznia 2010 16:27
danlis25
witam , pomoze mi ktos ? powiedzcie mi o co chodzi , sciagnalem ta taktyke i wrzucilem do tactics i jak probuje ustawic ja w grze to wyskakuje plik nie zostal zaimportowany ;/ nie wiem ocb z gory dziekuje elo
19 stycznia 2010 18:11
frish
gra podpowiada Ci żebyś zaczął grać na swojej.
19 stycznia 2010 19:24
danlis25
no to żeś mi pomógł...czy ktoś poważniejszy mógł by odpowiedzieć na moje pytanie ?
19 stycznia 2010 19:27
Kristoph
a wypakowałeś ściągnięty plik winrarem?
Nic innego mi w tej chwili do głowy nie przychodzi...
19 stycznia 2010 19:29
danlis25
dobra juz sobie poradzilem :]
19 stycznia 2010 21:32
bb1910
Gram sezon Milanem po 17 kolejkach mam 13 zwycięstw i 4 remisy Taktyka kozak;) polecam
19 stycznia 2010 21:43
Jashin
Heh dziwne w 1 sezonie Dortmundem mialem 0 funduszy na transfery a podczas 2 sezonu dostalem 20+ i teraz jeszcze dodatkowo dostalem prawie 20 mln masakra nie wiem co z kasa zrobic :PP
19 stycznia 2010 23:47
Jashin
p.s kupilem Dzagojewa za 19mln i Kadleca za 6 mln jak narazie w sparingach calkiem dobrze sie spisywali :)
19 stycznia 2010 23:50
Jashin
4 pkt w 4 pierwszych meczach :) kurcze rozczarowany jestem, jak nie Leverkusen teraz Hoffneheim wygrywa wszystko ze mna w 90 minucie ostatni mecz przegralem 0-1 :/ w Uefa jak narazie dostalem sie do fazy grupowej ale lige juz moge dac na straty na starcie 8pkt straty do lidera :/
20 stycznia 2010 14:24
Jashin
Moja druzyna jest jakas [cenzor] a gra mnie juz [cenzor] 2 mecz z liderami i 2 bramki w 90 minucie !! Przewazam caly mecz bramkarz zacznie wychodzic na 20 metr i trace bramke przez buraka, potem komputer dostaje [cenzor] olsnienia i strzela bramke w doliczonym czasie [cenzor] ! Gra w ciaga ale mnie juz [cenzor] powoli ile mozna ...

Stary panuj nad językiem trochę. Frustrację da się wyrazić w ładniejszy sposób, nikt nie ma ochoty czytać Twoich przekleństw.
Perla
20 stycznia 2010 18:05
Kristoph
Jashin, rozumiemy twoje zdenerwowanie ale mógłbyś te emocje zachować dla klawiatury, monitora, innych rzeczy w twoim pobliżu, a w komentarzach mógłbyś wypowiadać się bardziej kulturalnie, bez wulgaryzmów.
20 stycznia 2010 18:13
frish
ogarnijcie się niektórzy, ściągacie gotową taktykę, wasza gra polega na klikaniu kontynuuj, tudzież wciskaniu spacji i macie pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.

SAMODZIELNIE stwórzcie taktykę pod zespół, a nie odwrotnie jak większość robi i potem narzeka wielce oburzona bo taktyka im nie działa.

No chyba, że to za trudne, ale na tym polega ta gra 'niestety'.. Ale rozumiem, że pewne rzeczy nie przychodzą łatwo, dlatego polecam ściągać treningi z działu download i automatycznego wciskacza spacji, wtedy gra jest trochę prostsza i nie dostarcza tyle nerwów.
20 stycznia 2010 18:47
szpryx
Ta gra ma za zadanie [cenzor] hehe. Ja własnie na 4 mecze grupowe LM miałem - bramkarz rywala 3 razy gracz meczu, raz nie ale i tak nota 8.4 hehe :).Chyba nie wyjde z grupy hehe :).
20 stycznia 2010 19:26
krzysieks1990
Na bocznego prawego obrońcę jeszcze Liam Rosenior czy jakoś tak (na początku w ipswich town, wyporzyczony tam z reading, 25lat 1,6mln$).
20 stycznia 2010 20:14
ARBIN
"SAMODZIELNIE stwórzcie taktykę pod zespół, a nie odwrotnie jak większość robi i potem narzeka wielce oburzona bo taktyka im nie działa." - przeprowadziłeś jakiś sondaż ? a na jakiej próbie ?

[cenzor] nie mogę znaleźć tego "automatycznego wciskacza spacji", można prosić o link ?
20 stycznia 2010 20:24
olo82
W MOIM TOTTENHAMIE TAKTYKA MARZENIE + trening TUGa na 8 meczy 8 zw bramki 25 -4 no i 2 zw w pucharze ligi , ciekkawsze wyniki to 4-0 z arsenalem i 2-0 z MU everton 4-3 (przegrywałem do przerwy 0-3) kupiłem tylko do środka diarre z realu za 6 mln Keane i Defoe strzelaja bramki na zawołanie modric asyst pełno podstawowa jedenastka po 8 m srednia powyzej 7,50 no i zaznaczam ze zwolnilem prawie caly sztab i powolalem nowy i prawie we wszystkich kategoriach treningu po 5 gwiazdek
20 stycznia 2010 22:33
Jashin
Frish akurat nie narzekam na taktyke tego nie powiedzialem i moja gra nie polega na tym co niby przedstawiles , fakt ponioslo mnie ale ile mozna tracic bramek w 90 minutach a stosuje sie do zalecen grania w ostatnich minutach jakie sa opisane na forum, ale oczywiscie komp jest genialny.
20 stycznia 2010 22:35
Kristoph
Jashin, nastawienie oczywiście zmieniasz na jakieś bardziej defensywne? Warto też zwiększyć suwak gry na czas i przypatrzeć się kluczowym pozycjom, czy zawodnicy na nich nie są zbyt zmęczeni. Może to jakiś bug, a może FM wymaga od nas interweniowania i dostosowywania się do sytuacji na boisku przez cały czas.
Grając swój pierwszy sezon też miałem takie problemy, ale potem już się nie zdarzało żebym tracił gole w końcówkach. :-)
21 stycznia 2010 9:21
Perla
http://img707.imageshack.us/img707/1452/aaaaaaaaaaaaaaaaah.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/53/thenextplease.jpg

Dwa najlepsze przykłądy na to, że taktyka jest genialna ;] Jestem beniaminkiem 2. ligi francuskiej, w lidze 8 miejsce (zacząłem grać tą taktyką tak od 10 kolejki).
21 stycznia 2010 10:01
deminelex
Perla napisał:

http://img707.imageshack.us/img707/1452/aaaaaaaaaaaaaaaaah.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/53/thenextplease.jpg

Dwa najlepsze przykłądy na to, że taktyka jest genialna ;] Jestem beniaminkiem 2. ligi francuskiej, w lidze 8 miejsce (zacząłem grać tą taktyką tak od 10 kolejki).Stosujesz jakieś polecenia z ławki albo instrukcje dotyczące rywala?
21 stycznia 2010 11:06
wladek312
Bardzo słabymi zespołami średnio mi idzie tą taktyką ale jak gram np: wisłą, lechem czy lecce to sam nie mogę uwierzyć w to co widzę :) raz nawet zdarzyło mi się wygrać ligę wisłą bez ani jednej porażki z jednym tylko remisem :) baaardzo polecam tą taktykę do średnich klubów.
21 stycznia 2010 11:07
Perla
Polecenia z ławki to prawie zawsze daję Nękanie rywali. Jak moi zawodnicy mają problemy z utrzymaniem się przy piłce to Grę piłką, czasem Piłka do napastników i Podania w pole karne.
Co do instrukcji to wymuszanie zagrań słabszą nogą skrzydłowych, ścisłe krycie napastników, czasem jakiś agresywny odbiór.
21 stycznia 2010 12:32
konrwaw
Kiepska ta taktyka moim zdaniem...
21 stycznia 2010 15:30
niente
No cóż... Jeżeli masz lepszą do zapraszamy do zaprezentowania.
21 stycznia 2010 16:26
Hamish
konrwaw napisał:

Kiepska ta taktyka moim zdaniem...


Graj własnymi taktykami, skoro Ci się nic nie podoba...
21 stycznia 2010 18:47
Janosik29
mam pytanie troche nie na temat : co moge zrobic jezeli moi napastnicy caly czas marnuja sytuacje sam na sam.
21 stycznia 2010 18:57
niente
Było już w komentarzach wyżej, ale się powtórzę.

Wrzuć napastnikom trening "omija bramkarza w sytuacjach sam na sam z bramkarzem". Powinno pomóc.
21 stycznia 2010 19:05
Janosik29
dzieki zobacze czy pomoze. mam nadzieje ze tak
21 stycznia 2010 19:07
Perla
niente napisał:

Było już w komentarzach wyżej, ale się powtórzę.

Wrzuć napastnikom trening "omija bramkarza w sytuacjach sam na sam z bramkarzem". Powinno pomóc.


Moim zdaniem to zalezy. Jeśli napastnik ma dobrą zwinność i drybling to to faktycznie może pomóc. Ale jeśli gość ma w/w atrybuty na słabym poziomie, a jest cholernie silny (Chinyama) to daj mu Strzela z dużą siłą" czy coś takiego.
21 stycznia 2010 20:50
Janosik29
zobacze bo gram motorem lublin i moze te strzały z wieksza siła beda sie lepiej sprawdzaly bo moi gracze nie sa dryblerami
21 stycznia 2010 21:02
alister92
Cześć xd
Gram wisłą tą taktyką, rewelacja! Doszedłem do półfinału Uefa, liga wygrana, z pucharu co prawda odpadłem pechowo.
Co prawda w wiśle nie miałem problemów z napastnikami, a raczej z ich skutecznością, ale w innych wcześniej prowadzonych klubach miałem z tym duży problem, widzę tutaj ktoś wypowiedział się, żebym ustawił "omija bramkarza w sytuacjach sam na sam z bramkarzem", więc wszedłem w trening Brożka, i nie mogę znaleźć tej opcji ;
22 stycznia 2010 11:31
czoklet
Taktyka the best ;) taki killer xD, ale ja tam wole samemu stworzyć taktykę wieksza radosc, jak sie cos wygra ;D
22 stycznia 2010 11:52
czoklet
@alister92
Musisz wejśc w interakcja z piłkarzem i tam powinno być ulubione zagrania i tam szukaj ;D
22 stycznia 2010 12:56
krzysieks1990
Ale jak będzie się u kogoś uczył (uczył kogoś chyba też :P) to wtedy nie ma takiej opcji. Poza tym zawodnik może się nie zgodzić :P
22 stycznia 2010 14:23
MatianOss
Taktyka Cud :P , Wisła pokonałem Atletico Madryt 2:1 w pucharze uefa!
22 stycznia 2010 15:29
Piterkszo
Będzie jeszcze jakiś Patch do tej gry? Miało nie być błędów, a praktycznie nic się nie zmieniło. Jak się długo gra to wtedy wychodzą mankamenty tej gry. Gram 5 sezon Wolverhampton , oczywiście już mam cały skład przemeblowany, ale do czego zmierzam... Praktycznie w każdym meczu gdy tracę bramkę pojawia się komunikat - ( to jego pierwszy gol w sezonie), gdy trace bramkę strzałem z dystansu , odległość np. 25-30m sprawdzam wtedy tego zawodnika ktory mi takową bramkę strzelił i okazuje się że Strzały z Dystansu ten zawodnik ma ponizej 10. Ta sytuacja powtarza się notorycznie. Jeszcze tez cos jest z ta skutecznością. Kupiłem Lewandowskiego napastnika, trzymalem go tylko jeden sezon bo nie wytrzymalem nerwowo jak w czterech meczach pod rząd trafial piłką z lini bramkowej w słupek i o dziwo !!! piłka wychodziła w pole. Robie sobie przerwe chyba z tym FMem i poczekam na jakiegoś nowego patcha bo nie da rady grac. Czytałem na oficjalnej stronie FMa że ma się ponoc pojawić taki Patch.
22 stycznia 2010 16:40
MatianOss
no fakt , moga co jest wkurzajace w ostatnich minutach dowalic tyle bramek ze sie odechciewa grac i Ci w dodatku najlepsze talenty sprzatna spod nosa . makabra,,
22 stycznia 2010 17:04
MatianOss
co za bezsens atletico rozwalilo mnie w rewanzu 2 strzalami
22 stycznia 2010 18:21
Piterkszo
Jeszcze CZĘSTO zdarza się taka sytuacja - ja oddanych strzałów dajmy na to ze 20 , przeciwnik oddaje JEDEN( oczywiście w ostatnich minutach) i wygrywa mecz 1:0. Coś jest nie tak. Nie da się grać. Czekam na kolejnego Patcha. POWODZENIA! ;-)
22 stycznia 2010 18:45
szpryx
Nie liczył bym na wielkie zmiany w nowym patchu.Z tego co czytałem to raczej ograniczy sie do aktualizacji składow i poprawienia kilku najwiekszych bugów:/ Patch ma wyjsc za miesiac, nie bede tyle czekał, bo mniej wiecej miesiąc właśnie nie grałem (odwyk) tym bardziej ze zacząłem kilka dni temu nową kariere i pierwszy sezon juz za mną !:)Pochwale sie przy okazji jak przebudowałem przez 1 sezon skład:)
Transfery a la Abramowicz:)
http://img156.imageshack.us/img156/3940/beztytuula.jpg
http://img156.imageshack.us/img156/6009/beztytuujwc.jpg
Best grajek (zawsze grzał u mnie ławe albo grał w pomocy tym razem wystawiłem go na atak i ....)
http://img59.imageshack.us/img59/9675/beztytuuwvg.jpg
Skład którym gram(reszta chołoty na wyporzyczeniu:D)
http://img251.imageshack.us/img251/4256/beztytuure.jpg
Dostałem dziwnego buga.Z otamendim podpisałem kontrakt na poczatku gry ze przyjdzie po sezonie.W zimie jak sprawdzalem muial CA 140 pare, natomiast po sezonie przyszedl do mnie ze startowym CA 135:/

Mozecie sobie wyobrazić co robia ci zawodnicy tą taktyka z rywalami:)
22 stycznia 2010 19:28
MatianOss
oH MY GOD , jak ty to robisz ;p w ciagu jedego dnia nie zdarze calego sezonu przeleciec :P a budzet mi powiekszyli do 30 milionow :P

kupiłem sobie Sergio Mote , Marcelo, Luciano , Alozi , Robert Lewnadowski , Robert Snoodgrass
22 stycznia 2010 20:16
szpryx
Zna ktos tego zawodnika? Dobry bedzie?
http://img197.imageshack.us/img197/2554/beztytuudo.jpg
A sorry nie zauwazylem jest w talentach:)
23 stycznia 2010 10:37
Hamish
Otamendi jakie PA wysokie ^^
23 stycznia 2010 14:16
Szpadyzor
Możecie nie wierzyć, ale ja po 6 sezonach wygrałem Lechem Puchar Uefa tą taktyką : ). Mimo to renoma klubu nie podskoczyła za bardzo. Najbardziej znany zawodnik to Daniel Agger, który zgodził się grać u mnie .
23 stycznia 2010 15:24
Eleks
Szpadyzor napisał:

Możecie nie wierzyć, ale ja po 6 sezonach wygrałem Lechem Puchar Uefa tą taktyką : ). Mimo to renoma klubu nie podskoczyła za bardzo. Najbardziej znany zawodnik to Daniel Agger, który zgodził się grać u mnie .


No i niestety jak dla mnie to jest mankament gry, choćbyś grał i grał polską ligą, to dojdziesz do momentu kiedy za wygranie LM dostaniesz 200 pkt reputacji max a taką Wisłą, Lechem czy Legią nie zainteresują się potentaci mimo wygrania LM. Uważam że powinien zostać napisany jakiś skrypt który powoduje że reputacja ligi z czasem rośnie, żeby pieniądze za wygranie ligi z czasem też były większe, oczywiściw w granicach zdrowego rozsądku... Ale to chyba tylko moje marzenia...
23 stycznia 2010 16:12
Radeek
szpryx

Jak zrobiłeś, że możesz sprawdzić PA, CA ?
23 stycznia 2010 16:30
Kristoph
Radeek napisał:


Jak zrobiłeś, że możesz sprawdzić PA, CA ?


Sadzę, że zainstalował Mod Centrum FM i dostosował widok, tak by było CA i PA.
http://www.centrumfm.org/plik-267,Mod_Centrum_FM_ver.2.0.html
23 stycznia 2010 16:39
Hamish
Szpadyzor napisał:

Możecie nie wierzyć, ale ja po 6 sezonach wygrałem Lechem Puchar Uefa tą taktyką : ). Mimo to renoma klubu nie podskoczyła za bardzo. Najbardziej znany zawodnik to Daniel Agger, który zgodził się grać u mnie .Oprócz reputacji klubu ważna jest też reputacja ligi... Mógłbyś mieć Lechem reputację maksymalną, jaka może być, a np. taki Messi nie przeszedł by do Ciebie, bo hiszpańska liga ma większą reputację i gra w naszym kraju nie będzie dla niego tak kusząca, jak gra w Hiszpanii...
Nie wiem natomiast czy reputacja ligi rośnie i w jakim tempie, ale sądzę, że na reputację ligi składa się też postawa innych zespołów, a nie np. jednego, który dominuje w kraju i ugrywa coś w europie. Przynajmniej wg mnie tak powinno być, bo to bardziej realistyczne... :)
23 stycznia 2010 17:24
szpryx
Kristoph napisał:

Radeek napisał:
Jak zrobiłeś, że możesz sprawdzić PA, CA ?

Sadzę, że zainstalował Mod Centrum FM i dostosował widok, tak by było CA i PA.
http://www.centrumfm.org/plik-267,Mod_Centrum_FM_ver.2.0.htmlTak to mod centrum FM:)

A co do reputacji ligi.Na Ukrainie mają tylko 2 kluby znaczące i dobre a popatrzcie jakich oni zawodników ściągaja do siebie:)
23 stycznia 2010 17:30
Eleks
Hamishu ja również pisałem o reputacji ligi, może między wierszami, ale jednak. Mimo wszystko widzę że masz podobno odczucia co do reputacji co ja, swoją drogą ciekawe jest to, że CentrumFM jakby zareagowało na nasze 'narzekania' i szerzej omówiło sprawę w kolejnym newsie ;) Serdecznie za niego dziękuję,
P.S. Szpadyzor, mnie udało się wygrać Wisłą LM już po 3 sezonach tą taktyką oczywiście odpowiednio trzebabyło się wzmocnić.. Gratuluję jednakże wyników i życzę dalszego powodzenia ;)
23 stycznia 2010 17:31
szpryx
U mnie do wisły po wygraniu LM w czwartym sezonie(na poprzedniej karierze) zgodził sie przejść między innymi Vagner Love, Alexis Sanchez i Zapata, wszyscy mieli juz CA 170 pare Sanchez 179 wiec jedni z najlepszych w grze, a i w realnym świecie bardzo znani zawodnicy zwłaszcza Love wiec z ta reputacja i przechodzeniem nie jest jescze tak zle.
23 stycznia 2010 17:37
Janosik29
szpryx jak grałeś tą wcześniejszą karierą to pomagałeś sobie edytorem czy czymś?
23 stycznia 2010 18:56
szpryx
Janosik29 napisał:

szpryx jak grałeś tą wcześniejszą karierą to pomagałeś sobie edytorem czy czymś?Nie uzywam edytorów, nie odsejwowuje meczy itp. Jak mnie strasznie wkurzy gra to wyłanczam i nie gram pare dni az mi przejdzie:) Jedyne czym sobie pomogłem to używanie tej taktyki (znalazłem ja na forum FM Base jak jeszcze jej tu nie było) oraz shortlistą talentow z neta:).No i jeszcze używam Genie Scauta.
23 stycznia 2010 20:05
Janosik29
a jak kupywales tych zawodnikow na raty bo mi wogole niechco tak sprzedawac?
23 stycznia 2010 20:07
szpryx
Nie rozumiem pytania. Składasz opłata 0 (zero) nizej masz dodatkowe opłaty.Zaznaczasz miesieczne raty,miesiace 48 i kwote .To tyle
23 stycznia 2010 20:11
Janosik29
no próbowałem tak z paroma pilkarzami np z Witselem(wart 1.3 mln euro) ja składam oferte 48 rat po 400 tys. euro i odzrucają, to wychodzi około 15mln i nic.
23 stycznia 2010 20:20
szpryx
To złóż wyższa ofertę :)
23 stycznia 2010 20:25
Janosik29
ta ;) Zrobie nową kariere i może tam właściciele bedą miej chciwi ;)
23 stycznia 2010 20:26
Piterkszo
Mam pytanie. Co musze zrobić żeby widzieć spotkania i wyniki np z MŚ lub ME.(chodzi o to żeby się samo pokazywało) We wczesnijszych wersjach było to normalnie pokazane, a tutaj cos pokombinowali z tymi subskrycjami.
23 stycznia 2010 20:47
waski1989
szpryx jakos mi sie niechce wierzyc w twoje sukcesy ... jak dla mnie edytor i tyle ... pozdrawiam
24 stycznia 2010 19:23
Piterkszo
waski1989 napisał:

szpryx jakos mi sie niechce wierzyc w twoje sukcesy ... jak dla mnie edytor i tyle ... pozdrawiam

Popieram kolegę.
24 stycznia 2010 20:17
Piterkszo
Przeciez ten sklad Wisly Kraków który prezentuje powyżej kolega Szpryx śmiało by mógł powalczyć w Premiership i to na pewno z dobrym skutkiem. Po ile ty tam wygrywasz w tej polskiej lidze? Przeciez taka gra traci sens. Dodam że kilku zawodników z tego twojego skladu nie chciało przejść do Wolverhampton które gra w Premiership, a do Wisły przeszli.... sratata
24 stycznia 2010 20:24
Eleks
Wiecie co ? Podobno naturalną obroną człowieka jest dodawanie innym cech, które posiadamy my sami. Skoro nie macie żadnych podstaw, dowodów itp. do tego aby sprawdzić że kolega używa edytora, to zastanówcie się czy warto wysuwać oskarżenia,
Zawodnicy tacy jak wyżej, są możliwi do zakupienia przez Wisłe Kraków, oczywiście nie po rozpoczęciu gry ( niby który zawodnik nie chce przejść ? )
pozdrawiam i polecam następce Complete Dominance - Ultimo Domination v2 x)
25 stycznia 2010 8:11
Szpadyzor
O coraz ciekawiej u mnie :) 10 sezon i półfinał ale Ligi Mistrzów :D no może w końcu coś :) ale ciężko bo trafiłem na Real.
25 stycznia 2010 19:33
Jashin
Dortumundem sredni mi szlo a Chelsea rewelka... wkoncu mocna druzyna. Ale coraz lepiej mi wychodza polecenia z lawki czasem mozna nimi wygrac mecz :)) Z Manu 2 wygrane 3:0 o tarcze, i 5:3 na wyjezdzie + Birmingham 2:0 wyjazd, jak narazie rewelka ...5:3 z Manu a gralem wiekszosc meczu na kontrataku sam sie zdziwilem ze wpadlo 5 bramek.
26 stycznia 2010 12:20
Eleks
To jeszcze ja mam pytanie, czy zdażyło się Wam że macie zablokowaną opcję polecenia z ławki ?
Postanowiłem zagrać drużyną Hyde United z Blue Square North ( odpowiednik 7 ligi angielskiej ) i wszystko fajnie, gdyby nie te polecenia, których nie mogę używać... Ktoś miał już taki problem ?
26 stycznia 2010 14:24
bragga
Ja postanowiłem przetestować tę taktykę w Bełchatowie i wyniki przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Zdobyłem mistrzostwo Polski mimo 8 remisów i aż 6 porażek. Taki to już urok niskiego poziomu w Polskiej lidze. Na szczególne wyróznienie podoba mi się postawa graczy ofensywnych u mnie są to Costly-Ujek-Nowak. Ta trójka zdobyła aż 62 bramki z wszystkich 82. Bramkarza mam słabego i przez to również bardzo dużo bramek tracilem ale przy lepszym bramkarzu i kilku kosmetycznych zmianach w SFG powinien tytuł obronić.
27 stycznia 2010 11:57
Szpadyzor
Fakt, dobry bramkarz dużo robi w tej taktyce ... w słabszych ligach ... między innymi w polskiej, chociaż i w tych dobrych po kilku sezonach gra zaczyna nudzić. Ja Lechem w przeciągu sezonu w ekstraklasie tracę ok. 5 bramek ... i max 2-3 remisy, regularnie dochodzę do ćwierćfinału lub półfinału LM i trochę to monotonne, ale jednak mimo wszystko fajnie zobaczyć takich piłkarzy jak Hugo Lloris, czy Toni Kroos w polskiej lidze :P nawet po 10. sezonach
27 stycznia 2010 13:55
najtek
co moge zrobic jesli nie mam4 wychowankow w zespole? nie moge grac w LM:/
27 stycznia 2010 19:07
Ave Chelsea
wes urlop sam ci sklad wybierze asystent
27 stycznia 2010 19:26
Jashin
Zaznacz Rezerwy przed wybraniem lub juniorow i tam znajdziesz napewno ...
27 stycznia 2010 20:40
mateusz010606
jesli nie masz 4 wychowanków to zgłoś 21 zawodników do lm a nie 25 u mnie w chelsea to sie sprawdza mam 2 wychowankow i zaznaczam tylko 23 zawodników (w tym oczywisce 2 wych.) i obok mam napisane +2 i moge spokojnie zgłosic skład :D
28 stycznia 2010 19:41
szpryx
Piterkszo napisał:

waski1989 napisał:szpryx jakos mi sie niechce wierzyc w twoje sukcesy ... jak dla mnie edytor i tyle ... pozdrawiam Popieram kolegę.Jeżeli nie wierzycie to wasza sprawa.Jak bym mial sie bawic edytorem to bym se wziął kake czy pato i nie czekal bym pare sezonow az te talenty co sciagam zaczną dobrze grac...I wogle po co edytor lepiej save przed kazdym meczem i do skutku prawda?To ze Wy nie potraficie nie znaczy ze nikt nie potrafi.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4a12e8f6254bdb49.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f38e10d3b9a0239f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c60cdadb768eba49.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e675d4e2e664b3e5.html
Da sie tak w edytorze zrobic? Wątpie.
30 stycznia 2010 10:06
szpryx
Piterkszo napisał:

Przeciez ten sklad Wisly Kraków który prezentuje powyżej kolega Szpryx śmiało by mógł powalczyć w Premiership i to na pewno z dobrym skutkiem. Po ile ty tam wygrywasz w tej polskiej lidze? Przeciez taka gra traci sens. Dodam że kilku zawodników z tego twojego skladu nie chciało przejść do Wolverhampton które gra w Premiership, a do Wisły przeszli.... sratataProponuje zagraj sobie wisłą 2 sezony.Spróbuj ich sciągnąć i wtedy gadaj.Tylko musiesz miec duzy budzet płacowy bo inaczej zawodnicy sa raczej srednio zainteresowani.A jak zdobyc duzy budzet placowy nie bede po raz 10 pisal.Masz tu liczbe komentarzy 262 jezeli ci sie chce to sobie przejżyj:)
30 stycznia 2010 10:19
Piterkszo
Szpryx jestes geniuszem. :) Ty to Realem lepiej nie graj bo aż się boję pomyśleć jak by wyglądała ta gra :) . szacunek. ;)
30 stycznia 2010 21:49
szpryx
Hehe Realem nigdy nie zagram bo jestem wiernym kibicem Barcelony od 94 roku:) Barcą raczej tez bo nudne to by bylo:)
31 stycznia 2010 7:53
sylweek
Ej szpryx na bank sie bawiles edytorem.Skad masz tyle kasy w 1 czy tam 2 sezonie i jakim cudem tak ci skoczyla reputacja klubu i ligi ze Zapata I Sanchez do ciebie przyszli jak o nich sie pol Europy bije a na Wisłe to oni maja wyjeb...????
31 stycznia 2010 10:59
szpryx
Przyszli do mnie po 4 sezonie gdy wygralem lige mistrzow a w trzecim bylem w polfinale ligi europejskiej.A kase mam z transferow.Zreszta ostatni raz sie rozpisuje na ten temat.Ja wam chce dobrze zebyscie zobaczyli jak dobrych zawodnikow sie da sciagnac zebyscie sami sprobowali ale tu kazdy madrzejszy.Nara.


31 stycznia 2010 11:22
sylweek
Ale chlopcze co z tego ze wygrales lige mistrzow(co dla mnie jest watpliwe i czuje save&load) i jakis tam polfinal bo czytalem wiele wypowiedzi ludzi ktorzy pograli mase sezonow w Polsce i wygrali wiele w Europie, a reputacja ligi i klubu nie pozwala im sciagac gwiazdy.Wiec nie pier*** mi tu,ze niby Zapata 4 sezony skutecznie zostaje w Udine az tu nagle sie zjawia manager z Polski i juz transfer!
31 stycznia 2010 23:22
szpryx
sylweek napisał:

Ale chlopcze co z tego ze wygrales lige mistrzow(co dla mnie jest watpliwe i czuje save&load) i jakis tam polfinal bo czytalem wiele wypowiedzi ludzi ktorzy pograli mase sezonow w Polsce i wygrali wiele w Europie, a reputacja ligi i klubu nie pozwala im sciagac gwiazdy.Wiec nie pier*** mi tu,ze niby Zapata 4 sezony skutecznie zostaje w Udine az tu nagle sie zjawia manager z Polski i juz transfer!Po pierwsze nie mierz wszystkich swoją miara zawistny polaczku ( to do save and load)
A po drugie gram teraz nowa kariere polowa trzeciego sezonu (jestem w cwiercfinale ligi mistrzów) Jak nie w tym to w nastepnym,a jak nie to jeszcze w nastepnym sezonie i kupie sancheza i zapate po raz drugi.Wstawie sava na jakąś stronke gdzie bedzie jak byk reputacja klubu - krajowa (wtedy tez taka mialem).Save zrobie tuz przed zamiarem kupna gdzie bedzie reputacja klubu, a drugiego po.Będziesz sobie mógł synek własnorecznie przeprowadzic ten transfer i zobaczyc ze reputacja nie jest zmieniona w edytorze.Po historii transferow zobaczysz tez skad mam pieniadze na ów transfer. I jesli masz choć ksztyne honoru to odszczekasz kazde słowo.
A po trzecie nie mow do mnie chłopcze bo sobie tego nie zycze (mam 30 lat).

Ps. Co do podejrzen save i load zapewne wiekszosc co oskarza o to to ci co sami praktykuja tą metode.Wystarczy kupic sobie dobrych zawodnikow (wiedziec kogo), pomóc sobie cudza swietna taktyka(w robieniu własnych taktyk jestem beznadziejny), oraz geni scautem zeby widziec PA oraz co najwarzniejsze - potrafic reagowac na przebieg wydarzen na boisku.90% zapewne tylko siedzi, gapi sie, i bluzga jak traci gola.Poprostu trzeba umiec grac:)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6e2414d826ba86dc.html
W naszym kraju zawsze jak komus cos wychodzi albo jest w czyms lepszy to trzeba go sciagnac na dół do swego poziomu.A to przeciez tylko gra komputerowa:)
1 lutego 2010 8:24
Szpadyzor
I ja się z tym zgadzam i obiema rękami podpisuje. Sam gram Lechem, fakt faktem w 4. sezonie Ligi Mistrzów nie wygrałem, ale zrobiłem to bodajże w sezonie 7, czy 8. Gwiazd pokroju Aguero czy Messi już nie ma, bo mają obecnie po 33-34 lata, więc nazwiskami pochwalić się nie mogę, za to wynikami i owszem. Między innymi 5:0 z Realem, czy 4:0 z Barceloną...
1 lutego 2010 11:48
szpryx
1 lutego 2010 13:02
Jashin
Ja jak narazie po 12 kolejkach w Chelsea 9 wygranych i 2 porazki daje to 1 miejsce jak narazie .. :) w pucharze ligi wygralem juz 2 mecze, a w LM w 3 wygrane i 1 remis z Realem. Dla mnie taktyka sie sprawdza w mocnej chelsea. Wydaje mi sie ze duze znaczenie ma ofensywny pomocnik musi miec dobra technike i strzaly z dystansu. U mnie Deco 10(3) i 15 bramek ... Co prawda bodajze 5 z wolnych ale sam wynik mowi za siebie bo Deco nie jest jakims Geniuszem ... a gral skoniecznosci bo kontuzje leczyl Lampard :))
1 lutego 2010 13:32
Jashin
p.s po 11 kolejkach :))
1 lutego 2010 13:33
szpryx
Zgadzam sie w 100% co do kluczowej roli ofensywnego pomocnika w tej taktyce.U mnie tę role pełni:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7b79f221d83ed479.html
Własnie został królm strzelców i królem asyst oraz piłkarzem sezonu.
1 lutego 2010 13:42
sylweek
Wiesz szpryx nie odszczekam niczego bo nie o to chyba chodzi.Jezeli mowisz prawde to chwala ci i szacunek.Ja po prostu nie wierze w Polska pilke i tyle.A swoja droga grasz na patchu 10.2?? Bo wiem ze zaden genie scout na tym nie dziala jeszcze :( A co do save&load.Raz to robilem w Fm 08 i patrzylem jak mnie gra robi w ch** bo 4 razy przegrywalem z Belchatowem zawsze 1:0 a musialem wygrac zeby miec majstra Widzewem
1 lutego 2010 16:23
Kristoph
sylweek, genie scout na patch 10.2 pojawił się na początku stycznia. A poza tym jest np mod Centrum FM, który umożliwia zobaczenie CA,PA w grze.
1 lutego 2010 17:51
szpryx
Tak gram na 10.2 scaut chyba tez wyszedl pod 10.2 ale nie jestem pewien bo uzywam moda z tej stronki i to wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ee21e98833940cbf.html
1 lutego 2010 17:53
sylweek
Wiem juz wiem.Wlasnie sciagnalem.Ale Mini Scouta chyba jeszcze nie ma?
1 lutego 2010 18:07
dudizkoz
To co robi wisłą szpryx jest jak najbardziej możliwe i nie stosuje on zadnych oszustw typu edytor czy save load. Ale czy używanie programów typu genie scout oraz kupowanie 15 zawodników za free tylko po to żeby ich sprzedać za 6 miesięcy nie jest oszukiwaniem samego siebie. Jest to zupelnie nie realne w normalnym swiecie. Po co w 3 sezony przepuścić przez klub 50-70 graczy? Tylko dla kasy? Można sobie dodać edytorem na początku 100 baniek euro ,wyjdzie na jedno, oba sposoby nie realistyczne. Wtedy rzeczywiście gra traci sens. I nie mam nic przeciwko temu co robisz, przynajmniej pokazujesz innym że można i w polsce.

Osobiście wolałbym zdobywać lige mistrzów po tym jak bym miał te 100 baniek euro na koncie z karnetów, biletów, transmisji ligowych i europejskich. Czyli wszystko przez zwiększenie reputacji klubu i ligi tzn duża ilość sezonów rozegranych na wysokim poziome, wtedy by to miało coś wspólnego z prawdziwa piłka.

Wiem co mowie gram Śląskiem już 8 sezon i też gram w LM ciężko mi wyjść z grupy ale w pucharze euro zawsze jestem w 1/16 , można powiedzieć żadne to osiągniecie ale nie widzę PA i CA, nie widzę tez atrybutów młodych piłkarzy z Brazylii bez "skanowania" ich moimi scoutami itp. I naprawdę gra sprawia mi większa przyjemność. Ale każdy lubi co innego.

To tyle chciałem tylko wyroazić swoją opinie.
1 lutego 2010 20:27
szpryx
dudizkoz masz dużo racji, ale niestety ja jestem fanatykiem białej gwiazdy, gram tylko tym zespołem w Fma.I przynajmniej w grze chce żeby była światową potęgą :) bo w realnym świecie to nie możliwe.
1 lutego 2010 20:40
dudizkoz
Tak jak napisałem , każdy lubi co innego:) Ja gram tylko Śląskiem od cm 01/02.
A co do taktyki u mnie lepiej się sprawdza Ultimo Domination w wersji 1.1 . Wersja V2 jakoś nie bardzo może dlatego ze jest klasyczna a nie zrobiona kreatorem.
1 lutego 2010 21:03
szpryx
Mnie od dwoch sezonów prześladują tak zwani bramkarze - bogowie. Więcej niz polowe meczy jakie rozegralem w poprzednim sezonie w LM piłkarzem meczu jest bramkarz rywala prz czym moj bramkarz przez trzy sezony byl chyba 2 razy piłkarzem meczu.Teraz pierwszy mecz w Lm z juve na wyjezdzie Buffon nota 8.8 :) Wydaje mi sie ze to poniekąd wina tej taktyki.Jest tak duzo sytuacji sam na sam ze nabijaja strasznie bramkarzowi note.
1 lutego 2010 22:08
Sobiczek
mnie tylko wkurza bardzo słabe posiadanie piłki.. nawet z dużo słabszymi drużynami.. 19 na 20 meczów jestem w tym aspekcie dużo słabszy..
chciałym też ciut szerzej gra z użyciem bocznych obrońców, ale obawiam się, mocno sie nie sprawdzi..
co do hokejowych wyników to miałem na wyjeździ mecz z romą.. 4-1 ->4-5 żeby przegrac 6-5.. mega wkurzony byłem.. ogólnie dużo tracilem, ale przemeblowałem obrone w milanie w drugim sezonie i jak narazie nie najgorzej..
ogólnie lepsza taksą jeszcze nie grałem ;p
1 lutego 2010 23:16
Piterkszo
Też miałem takie akcje. To ciesz się że do tego nie strzelają ci gola w doliczonym czasie.
2 lutego 2010 1:01
Piterkszo
Piterkszo napisał:

Mam pytanie. Co musze zrobić żeby widzieć spotkania i wyniki np z MŚ lub ME.(chodzi o to żeby się samo pokazywało) We wczesnijszych wersjach było to normalnie pokazane, a tutaj cos pokombinowali z tymi subskrycjami.

Odpowie mi ktoś na to pytanie? :)
2 lutego 2010 1:03
sylweek
Piterkszo napisał:

Piterkszo napisał:Mam pytanie. Co musze zrobić żeby widzieć spotkania i wyniki np z MŚ lub ME.(chodzi o to żeby się samo pokazywało) We wczesnijszych wersjach było to normalnie pokazane, a tutaj cos pokombinowali z tymi subskrycjami. Odpowie mi ktoś na to pytanie? :)


Edytuj subskyrpcje albo glebie szczegolow zmien
2 lutego 2010 9:55
sylweek
A co do super bramkarzy to ja mam cos innego.Napastnicy po 15-17 wykanczanie akcji maja 8x (!!!) 100 % sytuacje i nie strzelaja zadnej bo trafiaja w bramkarza.Porazka
2 lutego 2010 9:58
ARBIN
Liczba wygranych pojedynków 1 na 1 przez bramkarzy to przegięcie. Można nawet powiedzieć, że to poprostu bug.
Nie warto nic wyrzucać ale poczekać na nową łatkę ewentualnie przeinstalować na 10.1 tam takich bramkarzy nie było.

@Piterkszo
Jak masz kłopot to pytaj tu -> http://forumcm.net/index.php?/topic/3256-fristajlowy-kacik-dyskusyjny-fm-2010/. To czego szukasz znajdziesz w opcjach-> głębia szczegółów.
2 lutego 2010 10:03
mattis7
jak ściągnąć tą taktykę??
2 lutego 2010 12:56
Lukaszp
Obok nazwy taktyki jest ikonka (dyskietka). Trzeba tam kliknąć i zapisać taktykę.
2 lutego 2010 13:51
Cytrusek1
ja mam tez ten problem z bramkarzami i mnie to bardzo irytuje a co mlo powiedziane wku**** ... I mysle ze wydaca szybko nowa latke
2 lutego 2010 14:49
rQ
Szkoda, że to jest taktyka bez skrzydłowych. Ja jej nigdy nie spróbuję, bo nie mogę patrzeć na takie taktyki. Mimo tego co słyszałem o wynikach to jednak nie sięgnę po nią. Udało mi się natomiast zrobić dobrą taktykę na 10.1, ale już raczej za późno, żeby ją gdzieś udostępniać ;)
2 lutego 2010 15:54
pawel24wawa
Niektorzy piszacy tutaj jakby mieli po 7 lat,nie obrazajac nikogo.

Jesli ktos sie bierze za gre w FM'a to juz powinien miec jakies doswiadczenie ale jesli ktos pyta sie jak sciagnac ta taktyke to rece opadaja.....;/;/;/.


Taktyka jest bardzo dobra,nie w kazdym zespole sie sprawdza.Mi sie sprawdzila w Leeds,Tottenhamie,Eintrachcie i Milanie.Nie sprawdzila sie w Bayernie.
2 lutego 2010 17:27
Kristoph
pawel24wawa napisał:

Jesli ktos sie bierze za gre w FM'a to juz powinien miec jakies doswiadczenie ale jesli ktos pyta sie jak sciagnac ta taktyke to rece opadaja.....;/;/;/.


jakoś chyba trzeba zacząć, każdy zaczynał. Nikt się chyba z F-em w rękach nie rodzi.
A że nie wiedział jak ściągnąć taktykę, to też chyba nie grzech. Można nie zauważyć.
2 lutego 2010 20:02
frish
co ma "branie sie za gre w fm'a" do nie zauwazenia ikonki ?
2 lutego 2010 21:06
ARBIN
A to, że krytyka jest "trendy". Ludzie przez krytykowanie innych podnoszą swoją samoocene i dowartościowują się. Swoją drogą ciekawy sposób na podnoszenie własnego ego. Ja też nie miałem doświadczenia w graniu w FM kiedy zacząłem w niego grać.

Punkt dla mateo123 nie za samą analizę(która trzyma poziom), ale za pewną jej część, mam na myśli wyszczególnienie porad. Brak screenów z tabelami ligowymi trochę razi w oczy, ale do wszystkiego da się przywyknąć.
2 lutego 2010 22:42
sylweek
Ja uwazam wrecz ze mozna grac duzo w FMa a dalej tak naprawde nie umiec w to grac.Fm to nie jest Fifa ze zlapiesz jak oszukac przeciwnika i jedziesz.Tutaj jest wiele losowych rzeczy.
2 lutego 2010 22:55
edzionozycoreki
przede wszystkim trzeba myśleć, a nie na pałe klikać dalej...

@ARBIN: "Ja też nie miałem doświadczenia w graniu w FM kiedy zacząłem w niego grać."

a w jaki sposób można mieć doświadczenie w czymś, czego nie robiłeś do tej pory?:D hehe

z innej beczki, zmodyfikowałem sobie takte pod skrzydła ale wtedy wyniki są dużo dużo gorsze. Zawsze pozostaje możliwość trenowania nowej pozycji u zawodnika ;)
2 lutego 2010 23:40
ARBIN
@edzionozycoreki

Po pierwsze: mój wpis nie wziął sie z d... , odniosłem się do pewnego w moim skromnym odczuciu niezbyt racjonalnego postu.
Po drugie: Poleciałem ironią.
3 lutego 2010 0:12
krzysieks1990
Ja kolegę rozumiem - sam 5minut szukałem gdzie jest ten link ;D
pawel24wawa napisał:

Taktyka jest bardzo dobra,nie w kazdym zespole sie sprawdza.Mi sie sprawdzila w Leeds,Tottenhamie,Eintrachcie i Milanie.Nie sprawdzila sie w Bayernie.


Każda taktyka wymaga odpowiednich zawodników - logiczne, że gdy takich nie ma, to się nie sprawdzi :)
3 lutego 2010 10:20
edzionozycoreki
@ARBIN:
to było ironiczne zapytanie z mojej strony ^^
także chill ;)
3 lutego 2010 12:08
sylweek
Jak ktos lubi gdy ofensywny pomocnik duzo strzela bramek to polecam zmienic role z ofensywny pomocnik na klasyczna 10.Testy cetrumfm dowiodly ze wtedy gra najlepiej.Ja osobiscie zmienilem na pare meczy i tak juz zostalo.Prawda jest ze mam Stilicia,ktoremu ciagle rosna atrybuty i przymierzam sie do Verattiego musze tylko poczekac az bede mogl go kupic bo narazie 50% ma Sampdoria
3 lutego 2010 12:43
mateo123
ARBIN napisał:

Brak screenów z tabelami ligowymi trochę razi w oczy, ale do wszystkiego da się przywyknąć.


Przepraszam, że nie dałem screena z tabelą, ale przecież chyba wiadomo, że taktyka jest bardzo dobra, więc po co screeny ? ;) Poza tym w opisie taktyki jest napisane, które miejsca zajęły kluby, w których testowana była ta taktyka.
3 lutego 2010 15:02
Radeek
jaką taktykę byście polecali do Ligi włoskiej na wyjazdy?
3 lutego 2010 23:27
luxios
zdobycie tą taktyką mistrzostwa z chelsea to żaden wyczyn i tak chelsea gra taką taksą i w sezonie traci pkt może w 5 meczach. Sprawdzałem na MU i nie do końca się sprawdza, głównie dlatego, że w co drugim meczu bramkarz przeciwnika zostaje MOTM. Ale ogólnie wrażenie robi b. dobre jest bardzo kreatywna.
4 lutego 2010 14:44
mateo123
Radeek napisał:

jaką taktykę byście polecali do Ligi włoskiej na wyjazdy?


Spróbuj tą.
4 lutego 2010 15:19
Jashin
BVB 4 miejsce praktycznie bez wzmocnienc/ Chelsea jak narazie 1 miejsce na polmetku ale co to za sztuka wgyrac cos Chelsea, ale czasem mozna sie troszke pobawic i poczuc smak zwyciestwa duzo szybciej i wlasnie tak zrobilem :)) p.s troszke mi sie juz nudzi fm ... :)
4 lutego 2010 16:17
slawek12345
Jakich zawodników proponujcie do tej taksy ???
4 lutego 2010 17:27
mateo123
W analizie napisałem, jakie atrybuty muszą mieć piłkarze, aby taktyka dobrze funkcjonowała.
4 lutego 2010 17:40
qwert
bez nadziejna taktyka jak tu dominacja
5 lutego 2010 9:34
qwert
trace bramki jedna za druga a szczelam jedna czasami dwie
5 lutego 2010 9:35
edzionozycoreki
odchodząc od tematu, jak zaradzić braku dyscypliny ?
bo paru grajków uskarża się, że w klubie brakuje dyscypliny...
5 lutego 2010 13:39
mateo123
qwert napisał:

bez nadziejna taktyka jak tu dominacja


To nie wystarczy, że załadujesz taktykę i będziesz ciągle klikał "kontynuuj". Football Manager to taka gra, w której trzeba się trochę namęczyć...
5 lutego 2010 14:18
qwert
to co ma np. robic
5 lutego 2010 15:47
najtek
qwert napisał:

szczelamNa początku może słownik ortograficzny?!
5 lutego 2010 16:15
mateo123
qwert napisał:

to co ma np. robic


Kupować i sprzedawać zawodników, ustalać treningi, przeprowadzać rozmowy motywacyjne i wiele, wiele innych rzeczy.
5 lutego 2010 16:23
Janosik29
qwert jakby ta taktyka była słaba to by nie miała średniej powyżej 5
5 lutego 2010 18:53
Piterkszo
qwert napisał:

to co ma np. robic

Do tej taktyki trzeba umiejętnie dobrać zawodników. Podstawa to solidna linia obrony i bardzo dobry bramkarz. I tak jak koledzy piszą nie wystarczy wrzucić taktykę i grać. U mnie ta taktyka przeszła masę modyfikacji zanim moja drużyna zaczęła dobrze grać i wygrywać.
5 lutego 2010 19:42
Piterkszo
Ta CHORA gra została przeze mnie odinstalowana. Niestety. Dość moich nerwów. Zrobiłem to po tym jak w 9 sezonie mojej gry w pierwszych pięciu meczach uzyskałem remisy, a w każdym z tych meczy bramkarz drużyny przeciwnej został Zawodnikiem Meczu. Przecież to są kpiny!!!
7 lutego 2010 12:34
niente
edzionozycoreki napisał:

odchodząc od tematu, jak zaradzić braku dyscypliny ?
bo paru grajków uskarża się, że w klubie brakuje dyscypliny...Przede wszystkim musisz karać za nieobecność na treningu (za pierwszym razem ostrzeżenie, później kary finansowe). Za otrzymanie dwóch żółtych kartek i w konsekwencji czerwonej, za pierwszym razem również tylko ostrzeżenie, dopiero później kary finansowe. Za otrzymanie czerwonej kartki za faul taktyczny bądź jakikolwiek inne brutalne zagranie, od razu kara finansowa.
7 lutego 2010 14:34
bartuccypa0901
Witam mógłby mi ktoś powiedzieć co znaczy closing down???
7 lutego 2010 19:25
Bimberfresh
Najprawdopodobniej kończenie akcji.
7 lutego 2010 20:39
bartuccypa0901
Wydaje mi się, że pressing albo ścisłe krycie
7 lutego 2010 20:50
maciejek_96
szpryx napisał:

Tak gram na 10.2 scaut chyba tez wyszedl pod 10.2 ale nie jestem pewien bo uzywam moda z tej stronki i to wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ee21e98833940cbf.htmlSorry szpryx mógłbym się z Tobą skontaktować na privie?
8 lutego 2010 8:20
qwert
co mam zrobic zeby ta taktyka byla dobra
8 lutego 2010 9:49
Arek96
Może najpierw wróć do FIFY i do Trybu Menedżerskiego ;)
8 lutego 2010 11:44
krzysieks1990
qwert napisał:

co mam zrobic zeby ta taktyka byla dobra


Mocniej wiosłować! Musisz mocniej wiosłować!
8 lutego 2010 12:32
mateo123
bartuccypa0901 napisał:

Witam mógłby mi ktoś powiedzieć co znaczy closing down???


Pressing.

qwert napisał:

co mam zrobic zeby ta taktyka byla dobra


Zastosować się do moich porad umieszczonych w analizie.
8 lutego 2010 15:29
bartuccypa0901
bartuccypa0901 napisał:Witam mógłby mi ktoś powiedzieć co znaczy closing down???
Pressing.

Dzięki...
Jeszcze jedno: TIGHT MARK???
8 lutego 2010 16:14
mateo123
bartuccypa0901 napisał:

bartuccypa0901 napisał:Witam mógłby mi ktoś powiedzieć co znaczy closing down???
Pressing.

Dzięki...
Jeszcze jedno: TIGHT MARK???


Ścisłe krycie.
8 lutego 2010 16:48
Travis86
Taktyka jest super!! Gram Realem i sie spisuje doskonale!! W ostatnim sezonie mialem ponad 90 bramek na plus!! Zdobylem mistrzostwo Hiszpanii , lige mistrzow, super puchar i puchar hiszpanii :). Cudo taktyka!!!! Np w polfinale lm z liverpoolem u siebie 3;3 a na wyjezdzie 1;5 wygrana :D:D
8 lutego 2010 16:55
bartuccypa0901
Dzięki Mateo!!!
8 lutego 2010 17:10
bugi42
Zobaczymy jak w Debreczynie :D grałem wcześniej Chelsea i 1 miejsce bylo po polowie sezonu i tarcza z utd 3-0 wygrana :) ale komp zepsuty i na innym bede gral :)
8 lutego 2010 17:19
Travis86
Jakbym umiał to pokazał bym wam screeny :)
8 lutego 2010 18:31
Piterkszo
SZPRYX , no i jak sobie poradziłeś z tym problemem? Bo ja dostawałem białej gorączki.
8 lutego 2010 19:14
Piterkszo
Piterkszo napisał:

szpryx napisał:Zaraz mój Fm wyladuje za oknem a gre wykasuje wpiz****
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8012980edb414bbc.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b3a6f061ce09230d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/74db9bf700531715.html
SZPRYX , no i jak sobie poradziłeś z tym problemem? Bo ja dostawałem białej gorączki.

Albo niech jakiś inny ZNAWCA mi odpowie co z tym problemem zrobić.
8 lutego 2010 19:31
ARBIN
Pewnie razem z FMem komp wyleciał przez okno wiec trudno będzie Mu odpisać ;)

Wiem, że to dość radykalne ale może spróbuj do wyjścia nowej łatki pograć na wcześniejszym patchu.

Małe oświadczenie: ZNAWCĄ nie jestem.
8 lutego 2010 19:36
bugi42
Debreczynem Superpuchar Węgier wygrany baraże do Ligi Mistrzów (3 runda Debrecen 2 (0)-(1) 1 Sparta Praga), następny mecz z Maccabi Haifa, po 3 kolejce 1 miejsce z 3 golami królem strzelców jest Mike (Zimbabwe) którego kupiłem z FC Vaslui uważany za strzał w dziesiątkę.
9 lutego 2010 21:44
sachar93
http://img153.imageshack.us/img153/5280/legia.jpg
wyniki mowia same za siebie, pozdrawiam serdecznie
11 lutego 2010 0:00
figo19
Ta taktyka jest niemożliowa :D, wielkie gratulacje dla ciebie !
11 lutego 2010 16:17
pawelbed
w wielkich klubach u mnie spisuje sie wysmienicie, teraz sprawdzę ją w słabszych. Będę pisał o wynikach.
12 lutego 2010 8:27
frish
krzysieks1990 napisał:

qwert napisał:co mam zrobic zeby ta taktyka byla dobra

Mocniej wiosłować! Musisz mocniej wiosłować!
hahahahha. mistrzostwo świata ziomek !!
12 lutego 2010 9:52
sachar93
Hm, musisz dopasować do swoich zawodników przedewszystkim :P ja np. nie gram ryglem defensywnym i klasycznymi obroncami ;) OPŚ na wsparciu i jeden środkowy pomocnik na wsparciu ;p mam dobre ale też czasem słabe wyniki ;)
12 lutego 2010 13:11
Travis86
Mam pytanie. Gram Wisłą i zawodnik jest zly ze go nie puszczam do lepszego teoretycznie klubu:P. Gdy będe podskakiwał w rankingach wisłą to zawodnicy będą co raz rzadziej na mnie zdenerwowani ?:P
12 lutego 2010 19:59
sachar93
Travis86 napisał:

Mam pytanie. Gram Wisłą i zawodnik jest zly ze go nie puszczam do lepszego teoretycznie klubu:P. Gdy będe podskakiwał w rankingach wisłą to zawodnicy będą co raz rzadziej na mnie zdenerwowani ?:P


Może znawcą nie jestem, ale jeżeli skaczesz w rankingu i osiągasz sukcesy to Twoja reputacja rośnie czyli więcej zawodników "słyszy" o Twojej drużynie i chce tam grać :) Ja gram już Legią sezon 13/14 i coraz lepszych zawodników sobie sprowadzam i coraz więcej na wynagrodzenia i takie tam mam :)

Pozdrawiam Serdecznie
12 lutego 2010 21:27
pawelbed
nie no w Montpellier to spisuje sie kiepsko ta taksa. A może ktoś ma takse do takich klubów walczących o utrzymanie ?
12 lutego 2010 21:45
bugi42
Debreczynem jestem w lidze mistrzow rozwalilem maccabi haife w barazach i jestem w grupie z arsenalem,porto i marsylia
13 lutego 2010 11:16
Conamorek
U mnie w Chelsea w ogole sie nie sprawdza ...moj sklad :
Cech(Silviu Jr),
Zhirkov, Terry, Kryvstov,Omozusi
Essien,Lampard,Borysiuk(Obi Mikel),Deco
Cabanas(Drogba),Griffiths

Ze slabymi druzynami praktycznie remisy , a z mocniejszymi np. Man City 0:2 ...
Moi zawodnicy stwarzaja kilka sytuacji 100% w meczu i w ogole ich nie wykorzystuja .
15 lutego 2010 13:33
Travis86
W Realu i Wiśle taktyka sie sprawdza raczej. Po zdobyciu Realem przez 4 sezony 3 razy mistrza teraz jestem na 3 miejscu a do konca 9 kolejek. Niestety zawsze pod koniec sezonu moje drużyny gorzej grają . Co można zrobić żeby drużyna była bardziej z mobilizowana ??
15 lutego 2010 13:53
seb255
jak mogę zrobić screen'a,bo chciałbym pochwalić sie osiagniętymi wynikami dzięki owej taktyce :D
16 lutego 2010 22:43
draugluindl
seb255 napisał:

jak mogę zrobić screen'a,bo chciałbym pochwalić sie osiagniętymi wynikami dzięki owej taktyce :DAlt+F9 - potem wchodzisz w Moje dokumenty/SI/FM 2010/screenshots
17 lutego 2010 1:26
seb255
A jak zrobić link do screen'a, aby dodać go w komentarzu?
17 lutego 2010 13:12
seb255
oto rezultat w serie a dzieki owej taktyce (prognozowano mi 5 miejsce) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dcb8e26c0fa60e78.html . kilka wyników http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d38d2d8bcce8425d.html , i tych trochę gorszych :D http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/058fb3f246f2ad5d.html. jednakże taksa bardzo przypadła mi do gustu. duża ilość podań pomiędzy czwórką pomocników, dominacja kompletna. godna polecenia. pozdrawiam :D
17 lutego 2010 15:26
Alex23
U mnie taktyka sprawdziła się rewelacyjnie. Gram Cracovią i miałem lekkie obawy przed wprowadzeniem tej ofensywnej taksy do klubu któremu przewidziano spadek. Gdy zaczynałem grać byłem na 14 miejscu po rundzie jesiennej. Początki jak zawsze były trudne, ale moje grajki dość szybko załapały o co biega i sezon skończyłem na 8 miejscu. W tej chwili jestem już po rundzie jesiennej nowego sezonu i jestem liderem. Ale fakt że to tej taksy trzeba nieźle się nakombinować żeby dopasować zawodników. Dla osób grających w polskiej lidze polecam Łukasza Janoszkę. 17 meczy 14 bramek. Taktyka stworzona pod niego:) taktykę gorąco polecam
19 lutego 2010 13:18
kasio
niestety mam inne zdanie! sprawdziłem tą taktykę w Juventusie..i porażka. Chciałem zdominować środek pola posiadając wydawałoby się pasujących do tej koncepcji graczy choćby świetny def pom (sissoko, melo), ofensywny (diego), dobrych obrońców(chielon, legro, cristico), skutecznych zwykle napastników .... Dodam że grałem ponad 8 miesiecy próbując wprowadzic pewne modyfikacje ale generalnie zamiast posiadania piłki nawet ze słabymi klubami chaos i dużo strat
21 lutego 2010 19:09
vicenzo19
Ja skromym zdaniem będąc fanatykiem ligi włoskiej mam ogromny jak baza danych z FM szacunek dla szpryx bo widac ze lubi i sprawia mu to ogromną przyjemnośc grac w FM. Podziwiam za to ze w takim wieku nadal został wierny swojej pasji. I zgodze sie co do jego słow odniesionych do użytkownika "sylweek ". Moze nie powinienem prouszac tego tematu bo został zakonczony albo nie wtykac nosa w nie swoje sprawy. Ale szpryx to naprawde osoba od której mozna sie wiele nauczyc nawet po takich wpisach jak tutaj. Wiec wiecej wyrozumiałosci proponuje i nie zadroscic tylko grac swoje klocki. Pozdrawiam szpryx a
23 lutego 2010 0:42
Koniol
a czy ta taktyka sprawdza się na patchu 10.1?
24 lutego 2010 14:12
Kristoph
Koniol napisał:

a czy ta taktyka sprawdza się na patchu 10.1?


Raczej tak.
24 lutego 2010 14:27
Koniol
aha dzięki za odp ;]
24 lutego 2010 14:46
Silvermilan
Wiadomo że taktyka nie będzie niszczyć już od pierwszego spotkania, chyba że gramy tak zgraną drużyną jak np AC Milan który jest przyzwyczajony do tego ustawienia. W normalnym klubie grajkowie muszą pierwsze nauczyć się języka i poznać siebie nawzajem, a dopiero potem zaczynają skutecznie wykorzystywać nasze taktyczne założenia.
Gram Sunderlandem i oczywiście moja legia cudzoziemców z początku tez nie zachwycała przygrywając mecze nawet ze słabszymi. Ale po 15 meczach mogę spokojnie powiedzieć że warto zainwestować czas i nauczyć naszych graczy tej taktyki. Ja już zbieram pierwsze owoce (np wygrana z Arsenalem 3-0 u siebie)
26 lutego 2010 13:16
Silvermilan
Apropo, zauważcie jeszcze że bardzo ważne są rozmowy motywacyjne, i morale zawodników!
26 lutego 2010 13:24
Silvermilan
http://pvtsilver.wrzuta.pl/obraz/powieksz/9TLmyzNWpud

I tak już od 3 meczy z tą taktyką...
28 lutego 2010 3:24
pawelbed
Szukam taktyki do Tenerife, które media plasuja na 19 miejscu.
28 lutego 2010 10:42
pawelbed
Tą taktyką wygrałem EURO 2012 grajac Hiszpanią.
28 lutego 2010 12:28
paula1212
Witam Pytanie z innej beczki wiadomo kiedy będzie patch 10.3
28 lutego 2010 12:46
daniel22
paula1212 napisał:

Witam Pytanie z innej beczki wiadomo kiedy będzie patch 10.3


W ciągu najbliższych kilku dni:)
28 lutego 2010 17:22
konaar
a nada sie ta taktyka pod najnowszego patcha? bedzie tak dobrze sie sprawdzac jak pod 10.2?
1 marca 2010 21:49
pawelbed
Który z napastników strzela wiecej bramek w sezonie ?
2 marca 2010 15:41
z-vago
U mnie Rafael Sobis w jednym meczu strzelił 8 bramek,a wygrałem 12-0 w lidze mistrzow w fazie grupowej przeciwko Lechowi :)
2 marca 2010 20:04
z-vago
Gram PSG
2 marca 2010 20:09
seb255
ja grając brondby od kilku sezonów zastoswałem ta taktykę i od razu było widać efekty.dokonałem jeszcze zmiany- obu napastników ustawiłem na cofniętych.często też stosowałem się do poleceń sztabu szkoleniowego, np. grać wysuniętą lub głęboką linią defensorów. instrukcje z ławki to najczęściej gra piłka, podania do nogi.a gdy gonię wynik to nękanie rywali. znakomicie spisuje się ukraiński internacjonał EugeneSeleznyov.
2 marca 2010 22:11
Silvermilan
2 sezony Sunderlandem i mistrz Anglii. 5:0 z Arsenalem, 8:1 z Man U, kosmiczna taktyka! Milevski oczywiście złoty but 34 bramki w 34 meczach.
3 marca 2010 1:55
pawelbed
Ale prawy czy lewy w tej taktyce zdobywa więcej bramek ?
3 marca 2010 16:00
slawek12345
Jakich proponujecie do tej taksy zawodników dokładnie do pomocy (PS ) , of srodkowy pomocnik i bramkarza ;) bo w napadzie mam rooneay i villa ;]
3 marca 2010 16:25
danlis25
taktyka bardzo dobra jeżeli dany klub ma mocną obronę ktora poradzi sobie na kontraataki w razie straty pilki :P a tak z innej beczki wiem ze to nie ten temat ale nie wiem gdzie to zamiescic wyskakuje mi taki blad http://img412.imageshack.us/i/fmblad.jpg/ moze wie ktos o co chodzi ? to wyskakuje zawsze jak wczytuje gre , potem tekstury sa zepsute i w ogole co chwile to sie pojawia przy nacisnisnieciu kontynuuj ...
6 marca 2010 11:34
bartuccypa0901
jakieś polecenia z ławki trzeba dać? instrukcje dot. rywala?
6 marca 2010 11:37
DIABLO73
Taktyka superr ........wszystkie mecze wygrywam M.CITY,tylko 2 remisy.......gram 2 sezon......PoZDro!
9 marca 2010 15:23
bobinho1
2 miejsce Getafe w pierwszym sezonie;) na łatce 10.3
tylko jak na razie w drugim sezonie kiepsko idzie
16 marca 2010 9:55
Travis86
Witam. Taktyka super jak kilka razy juz pisałem. Ale co mam robić jak gram na wyjeździe np z Interem , Man Und albo jakimś innym mocnym klubem? Nawet jak jest 0;0 po I polowie to sie konczy i tak porazka 2-3 do 0 .
18 marca 2010 23:46
Travis86
Witam. Taktyka super jak kilka razy juz pisałem. Ale co mam robić jak gram na wyjeździe np z Interem , Man Und albo jakimś innym mocnym klubem? Nawet jak jest 0;0 po I polowie to sie konczy i tak porazka 2-3 do 0 .
18 marca 2010 23:47
johny44
Witam szukam dobrej taktyki na FM 2010 pod patch 10.2, w której będą skrzydłowi i będą oni pokazywali w 100 % swoje umiejętności. Sami wiecie, że mając do dyspozycji szybkiego Walcotta, czy Ozila, trudno siadać ich na ławce. Mógłby mi ją ktoś podrzucić ?
20 marca 2010 13:52
krisdeberg
MEGA TAKTYKA dla Lecha Poznań!!! Zobaczcie screena po kilkunastu kolejkach:
http://img708.imageshack.us/img708/6430/lech.jpg
21 marca 2010 21:56
ARBIN
@krisdeberg
Na jakim patchu grasz ?
21 marca 2010 22:47
krisdeberg
na 10.3
22 marca 2010 18:10
arczi291285
nie moge oglądać meczów w 3d :( mozecie coś poradzić ??
23 marca 2010 18:01
Travis86
mam problem:(. dlaczego mecze mi sie zacinaja ?? mam sezon 20/21 i dopiero teraz takie problemy mam , wczesniej tego nie mialem:(. prosze o pomoc :(. jak sie zatnie to musze wylaczyc fm przez alt-ctrl-del:(
23 marca 2010 21:01
head234
SUPER TAKTYKA :) POZDRO
31 marca 2010 13:37
marjan99
kurcze , gram KSZO i jest tragedia.. jestem juz w 3/4 sezonu i zajmuje 16 (spadkowe!) miejsce.. a wymienilem cały sklad i z tymi zawodnikami powinienem byc co najmniej w srodku tabeli . oczywiscie wiadomo ze zawodnicy musieli sie zgrac ale ja wymienilem sklad w 1 tygodniu po rozpoczeciu gry wiec juz dawno powinny byc efekty..do tego korzystam z Tug's treningu, instrukcji z lawki Varlee oraz instrukcji dotyczacych rywali Łukaszp..musze robić jakiś bład .. ale naprawde juz nie mam pomyslu . PROSZE O POMOC .. :)
31 marca 2010 18:49
marjan99
witam ponownie mozna powiedziec ze problem sie rozwiazal.. dograłem do konca sezonu ta taktyka cudem unikajac spadku .pomyslalem ze zrobilem wczesniej blad w przygotowaniach wiec jeszcze raz zaczałem sezon ta taktyka po serii meczów sparingowych ale niestety znow po 5 meczach mialem 4 porazki i styl gry byl beznadziejny. a wiec zmienilem takse na Ultimo Domination i ....EFEKT PIORUNUJACY . 10 meczów z rzedu bez porazki !!!! w tym 8 wygranych !!! i to z jagielonia,i lechia..
2 kwietnia 2010 10:16
Silvermilan
Dobrze się spisuje również w patchu 10.3, u mnie nawet lepiej niż ultimo. Gram tą taktyką zarówno w Sunderlandzie, gdzie mam rewelacyjnych zawodników (4 miejsce premiership) i z reprezentacją Polski (narazie przegrałem tylko 1:0 z Brazylią)
7 kwietnia 2010 12:45
BialyPro
witam

zaczynam przygode z fm i poszukuje dobrej taktyki dla lecha

ktora byscie polecili z tej stronki dla tego klubu i jakbyscie mogli to podawajcie link i jakies swoje spostrzezenia
13 kwietnia 2010 20:25
k4cz0r
Ver. 1.01 ; Liverpool - 2 sezony, 3 zaczęty...

Szukałem taktyki właśnie ofensywnej, Liverpool ma jednak bardzo dobry skład [no nie którzy zbyt dobrzy są patrząc na realia, jak np. Gerrard, Riera, Aquilani]. Po pierwszych meczach zauważyłem że będzie świetna, ładna gra, Torresowi jak najbardziej podpasowała bo to on nie raz decydował o wynikach. Na drugi sezon tylko sprzedałem Kuyta [za słabe wykańczanie akcji, strzały z dystansu, technika....to co napastnik musi mieć] i kupiłem Dzeko, który idealnie pasował pod Lisa. I tak wygrałęm wszystko co było możliwe - LM, Puchar Angli, ligę, Puchar Ligi, Superpuchar, Tarczę. Z np. Manchesterem w dwumeczu pucharu ligi chyba było łącznie 11-3 [!!!]. Wszystko obronione w 2 sezonie....obecnie jestem przed meczem z Chelsea o Superpuchar...lepszej taktyki nie można znaleźć chyba. Czasem są problemy tylko z obroną, która jest mocno cofnięta. Ciężko się wtedy przez nią przebić ale szybkość Torresa przy kontratakach nic im nie
16 kwietnia 2010 15:16
bugi42
Widzę że niektórzy piszą żę taktyka sprawuje się na 10.3 przetestuje to w lechu :)

PS:Macie jakiś pomysł na symulowane ligi oprócz polskiej i angielskiej?
18 kwietnia 2010 9:35
krisdeberg
BialyPro napisał:

witam zaczynam przygode z fm i poszukuje dobrej taktyki dla lecha ktora byscie polecili z tej stronki dla tego klubu i jakbyscie mogli to podawajcie link i jakies swoje spostrzezeniaGRAM LECHEM na tej taktyce 5 sezon i co roku mistrzostwo bez mniejszych problemów :) Polecam
23 kwietnia 2010 12:14
Barceloniak11
niestety w Dorchester Town (6 liga ang.) się nie sprawdza od 8 sezonów nie mogę awansować klasę wyżej

ps. która taktyka z tej strony jest dla bardzo słabych klubów???
6 maja 2010 15:43
vanevar
Taktyka zajebista, gram na patchu 10.03. Gram Wisła Płock i w pierwszym sezonie awans do ekstraklasy, w drugim sezonie zajalem 5 miejsce, w trzecim 2. A od 3 sezonów z rzedu mistrzostwo i puchar polski. Notorycznie zespół zdobywa najwiecej bramek i najmniej ich traci. Oczywiscie caly czas wzmacnialem sklad i zatrudniam sporo dobrych trenerow. Jedynie gra w lidze mistrzów z takimi zespołami jak milan, barcelona i real mi nie wychodzi, z reszta idzie calkiem calkiem. Co do zawodnikow to polecam zatrudnienie na poczatku na atak waldemara sobote i lukasza janoszke plus budzinski i zganiacz, swietny jest sadlok na stoperze i piotr petasz na lewa obrone a prawdziwa perełka na atak po kilku sezonach to zakupienie aleksandre z mlodziezowki brazylisjskiej, gosc strzelil w rundzie jesiennej 20 bramek w lidze - mega talent.
17 maja 2010 7:36
pawelbed
masz rację vanevar taksa zarombista, jakoś lepiej mi się na niej gra niż na Ultimo Domniation.


Widzę że dodałem 400 komentarz :D
17 maja 2010 14:39
Torresik
Heh dobra taktyka przetestowalem ja w paru klubach takich jak:
Lech Poznan - gralem 2 sezony w 1 wygralem puchar polski niestety do ligi eurpoejskiej sie nie dostalem a w sezonie bylem 2.
w 2 sezonie odpadlem w 1/4 ligi europejskiej i 1/2 pucharu polski ale zdobylem lige.
Real Vallaloid - gralem nim 1 sezon wygralem 3-1 z Barca , 2-0 z Realem w sezonie mialem 5 miejsce a w copa del rey (puchar hiszpani) w finale przegralem no tutaj dalem ciala bo przegralem 4-1 z Sevilla.
VFB Stuttgart - zagralem niz az 6 sezonow wiec powiem krotko.
3x mistrzostwo niemiec, 4x puchar niemiec , 2x superpuchar niemiec oraz w lidze europejskiej bylem w polfinale odpadlem a w nastepnym sezonie wygralem i to z man city az 5:0.
a w lidze mistrzo no coz nie wyszedlem z grupy.
extra taktyka 6/6
20 maja 2010 16:48
Jashin
Grajac Lechem 3 zwyciestwa w lidze sparinig wysoko wygrane np zurych 6:0 auxerre skromnie 1:0 same wygrane ... i wkoncu trafiam w 4 rundzie p.uefa na Benfice lizbona, grajac na wyjezdzie przegrywam 1:8 ... no bez jaj 13 strzalow 9 celnych i 8 bramek ? wiem ze zawsze mam duzego pecha w jakiejkolwiek grze ... ale czegos tu nierozumiem. 4 bramki z roznych zawodnik tylko na dlugim slupku stal i pakowal pilke do siatki a Buric czy to kasprzik tylko stali i podejmowali bledne decyzje 6 na 8 bramek padlo z glowy ?... Moze ma ktos jakis pomysl jak ustawiac zawodnikow przy stalych fragmentach ... bo taka porazka to szok zastanawiam sie czy nawet nie powtorzyc meczu ^^ a co do bramkarzy to wie ktos kto by sie w lechu zdal ? 2 mln Euro jeszcze mi pozostalo a okienko sie powoli konczy.
4 czerwca 2010 14:18
Hamish
Niestety nie wiem, kto by się przydał na początku gry do Lecha, bo ja bramkarza nowego kupiłem dopiero zimą drugiego sezonu, a był to George Forsyth i sprawował się bardzo dobrze, więc jeśli byłby zainteresowany, to polecam go pozyskać.
4 czerwca 2010 14:54
Jashin
Smiesza mnie wpisy jak ktos pisze ze doszedl np inna taksa ( na tym forum) Lechem do finalu ligi mistrzow a w 2 sezonie wygral haha ta napewno :P w rewanzu z benfa 1:2 niestety odpadlem ale w lidze idzie calkiem dobrze 6 wygranych i 1 porazka z ruchem 0:2 wygrana z wisla w superpucharze i wymeczone 1:0 z Legia. Troszke szkoda ze padlo 1:8 bo wynik przesadzony :/ co strzal to bramka same glowki ... :/ Naszczescie Buric gra coraz lepiej i rosna mu atrybuty, Navarro zakupiony za 2 mln E i przejdziesz juz w Styczniu :D
4 czerwca 2010 23:53
Hamish
Szczerze mówiąc, w taktyce Complete Dominance nie najlepiej prezentuje się defensywa. W mocnych klubach może to nie jest tak widoczne, ale w takim klubie jak Lech, to może być problem, a szczególnie w europejskich pucharach, gdzie można trafić na zespoły ze światowej czołówki.
5 czerwca 2010 15:11
Kangurek_17_90
Super taktyka:)), nie moge znaleść ligi polskiej 1 ,2 liga moglbys podac link bo chce pograc zagłebiem sosnowiec prosze , dzieki z gory
10 czerwca 2010 0:03
buczek93
@kangur
masz to w plikach w kategorii fm2010 - był tam patch na niższe ligi polskie grywalne
Sam gram podobną taksą, ale ostatnio odnoszę wrażenie że silnik robi mi na złość - pomimo dokładnej analizy, wysokich obrońców i bdb krycia (każdy ma je przynajmniej 15), zdarzają się jakieś kurioza - gram dość mocno cofniętą linią obrony (ostatni fragment ustawienia "normalnie"), do tego włączone pułapki ofsajdowe a ostatnio ASNL wpakowało mi gola, z piłki którą TRZEBA było przejąć - boczny obrońca z linii środkowej zagrywał do moich obrońców stojących na 30 metrze. Nie wiem jak to się stało, ale kołki stały bite 5 sekund, aż napastnik gości podbiegł do piłki, okiwał bramkarza i z 20 m pakuje piłkę do pustej bramki (bramkarz też kilka goli mi już zawalił, 30m od bramki a ten podaje do krytego obrońcy, który zostaje przepchnięty -,-)
10 czerwca 2010 15:54
Kangurek_17_90
aha, ale podaj mi link z ligi poslkie grywalne bo nie moge znależć, poproszę
10 czerwca 2010 19:11
vanevar
I wreszcie sukces po wielu sezonach, gram Wisłą Płock i wygrałem ligę europejską, w lidze polskiej dominuje od paru sezonów. swietna taktyka i w ofensywie i defensywie, ale zespół buduje konsekwentnie od 8 sezonów sukcesywnie wzmacniając skład. Jak się ma dobrych szybkich obrońców i dobrego bramkarza to gra w obronie tez swietnie wygląda
13 czerwca 2010 22:30
Jashin
Grajac Lechem 1 sezon zdobylem mistrza przyszlo mi to latwo wiec zrezygnowalem z ligi polskiej w uefa szybko odpadlem wysoko przegrywajac z benfica w dwumecze dyche dostajac ... obrona w slabszym klubie grajac z europejska dobra druzyna nie spisuje sie wogole... ale w lidze polskiej jak nabajrdziej. Do pucharow poprostu trzeba przebudowac defensywe. Teraz probuje zagrac w jakze mocnej lidze niemieckiej ktora wydaje mi sie jest chyba najbardziej ciekawa w managerze i nie grajac bayernem jakze ciezko wygrac w 1 sezonie. Gram Hoffenheim na poczatek 0:2 na wyjezdzie z Shalke... niesamowity Neuer zawsze grajac na Shalke nie mam na nich patentu.
15 czerwca 2010 10:54
Kraha
ma ktoś dobrą taktykę like 4-4-2 pod pasująca pod angielską ligę? na patch 10.3 , bo dosłownie nie wiem co jest z moją Aston V. ... Mam drużynę na prawdę, która powinna walczyć o europejskie puchary, a tu wychodzi na to, że raz wygram 1:0 a następny mecz przegram 0:4 . wtf?!
17 czerwca 2010 16:33
Ozi94
Taktyka do bani Chelsea do przerwy z Aston Villa(początek sezonu 2009/2010) przegrywam 0:2 w przerwie zmieniłem taktykę na moją (też ustawienie 4-1-2-1-2 ) wygrałem 5:2
21 czerwca 2010 16:07
Kraha
To może się nią z nami podzielisz?
23 czerwca 2010 12:09
durek275
Taktyka idealna dla Juve wygrałem wszystko co można w lidze tylko 2 remisy w lidze mistrzów 1 porażka w grupie z Man Utd na wyjeździe
26 czerwca 2010 9:31
peler
A oto mój Celtic Glasgow
http://a.imageshack.us/img228/5470/clydesdalebankpremierle.png
Mogłoby być jeszcze lepiej gdyby nie kontuzje i sprzedaż czołowych zawodników.
14 lipca 2010 10:41
Manchis
Muszę przyznać, że taktyka jest bardzo dobra. Jednak musiałem ją nieco zmodyfikować, ponieważ mam w składzie za dużo skrzydłowych. Więc przesunąłem środkowych pomocników na skrzydła i czasem defensywnego pomocnika ciągnę na środek pomocy. Gram Juventusem... zawsze.
17 lipca 2010 12:40
firu
Ta taktyka jest po prostu świetna :)

Grając Sportingiem jak narazie Wygrałem Dwumecz z Atletico w Eliminacjach LM, rozgromiłem Olhanense u siebie 7-0 i wygrałem w Grupie LM z Milanem 3-2 u Siebie :)

Musiałem wprowadzić drobne zmiany co prawda, ale i tak muszę przynać że taktyka jest świetna =)

Gratuluję autorowi ;)
17 lipca 2010 17:38
Manchis
Poprawiam! Gram Juventusem, więc mam bardzo mocny zespół. Ta taktyka jest o kant tyłka rozbić! Owszem, niektóre mecze potrafiłem wygrać nawet 10-0, ale niektóre przegrywałem, np. u siebie z Palermo 1-3! Pieprze taką taktyke, gdzie każdy piłkarz ma wahania formy. Wolę jednak Swoją typu: 4-2-4 albo 4-3-2-1
19 lipca 2010 10:22
Kac
ta taktyka miażdży!
Lechia Gdańsk mistrzostwa kolekcjonuje w ekstraklasie :)
i gram z latka 10.3 !!!
28 lipca 2010 20:35
kolader
zna ktoś dobrą taktyke dla wisły kraków??
31 lipca 2010 12:17
vicenzo19
http://www2.zippyshare.com/v/77856387/file.html oto co ta taktyka zrobiła ze skazywana za spadek Bologną. Masakra jakaś:D
21 września 2010 0:05
Gustaw100
Taktyka świetna! Bardzo polecam. Grałem zarówno Liverpoolem jak i Manchesterem City i sprawdzała się świetnie. 6.
14 kwietnia 2011 12:17
akra0
Polecam w 100%, Zagłębiem zdobyłem mistrza, puchar polski, w kolejnym sezonie 3 miejsce, a Egiptem zdobyłem MS pokonujac w finale niemców 1:0
23 stycznia 2013 1:57


 


Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany!

© Centrum FM
Mapa serwisu