Nie jesteś zalogowany! Załóż konto już teraz!

Aktualna kategoria: Football Manager 2015

Apex Predator V2

Autor: Rosler71
Data dodania: 13 maja 2015
Wasza ocena: 0.00
Popularność: 20464
Pobrania: 4249
Liczba komentarzy: 4
Patch: 15.3.2

Jest to zmodyfikowana wersja taktyki APEX PREDATOR autorstwa Roslera. Taktyka ta sprawdzić się powinna zarówno w dobrych jak i słabych klubach ze względu na niewymagające polecenia taktyczne, a także ze względu na role przypisane zawodnikom na boisku.


Jest ona oparta na starej jak świat zasadzie "nie trzeba grać pięknie żeby wygrać". Nie jest to być może taktyka widowiskowa (kontrolasztywny styl) ale z pewnością potrafi utrzymać zespół, który nie grzeszy kreatywnością lub atrybutami technicznymi. Jej celem jest przede wszystkim zmuszenie piłkarzy do szablonowej gry krótkimi podaniami środkiem.


Dodatkowo warto powiedzieć, że role zawodników na boisku są rolami klasycznymi np. Boczni obrońcy przyjmują rolę (UWAGA!) bocznych obrońców, skrzydłowi bocznych pomocników itd. Napastnik wysuniętego napastnika, a pomagać ma mu cofnięty napastnik. Wszystko w tejże taktyce wydaje się trywialne, wysoki pressing, zawężenie pola gry i wyższe tempo. Oczywiście to stawia na zawodników pewne wymagania ale oczywiście nie jest co coś ciężkiego do spełnienia, tradycyjnie wymagane od zawodników z zadaniami defensywnymi wymagamy kryciaodbioru, a od wszystkich wytrzymałości.Jedynym poleceniem, które może być nieco problematyczne w słabszych klubach to polecenie pułapek ofsajdowych, które może się skończyć w słabszych klubach w wiadomy sposób.


Gorąco zachęcamy do testowania i polemiki na temat tejże taktyki.


Źródło taktyki: APEX PREDATOR V2

Analiza eksperta CFM

 

 

 

 

Autorem analizy jest Scross

Dnowik
Ktoś testował w ogóle tą taktykę? Jak się ma do pierwszej wersji Apex Predatora i co zmieniono?
15 maja 2015 10:54
jasiuskrzydlo
Taktyka faktycznie działa. Widzew na I miejscu w połowie sezonu 1 Ligi. Tylko plaga kontuzji. 1/3 zawodników rotacyjnie siedzi wciąż na L4 :( zmieniam no coś innego, bo szkoda mi mych ludzi :)
27 czerwca 2015 8:39
pooh77
Witam. Pytanie do ekipy zarządzającej portalem :) : wczoraj wysłałem do Was swoją taktykę - po jakim czasie pojawi się w poczekalni?
27 czerwca 2015 11:03
emte1988@o2.pl
Świetna taktyka. Zdobylem z Fiorentina w cuglach mistrzostwo Włoch. Ponad 110 bramek strzelonych w samej Serie A. Jedyny problem to w niektorych meczach zbyt duza ilosc straconych bramek i wyniki 6-3 czy 4-3 ale ogolnie na plus.
14 czerwca 2017 12:45


 


Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany!

© Centrum FM
Mapa serwisu