Nie jesteś zalogowany! Załóż konto już teraz!

Aktualna kategoria: Football Manager 2015

Hefeweizen

Autor: Joint Story 2
Data dodania: 14 stycznia 2016
Wasza ocena: 3.50
Popularność: 7469
Pobrania: 1091
Liczba komentarzy: 7
Patch: 15.3

Taktyka stosowana w ostatniej fazie kariery Joint Story 2 w Bayernie Monachium, jako alternatywne rozwiązanie przeciwko słabszym klubom na wyjeździe oraz silniejszym u siebie.
Cierpliwe rozgrywanie piłki, głęboko cofnięta defensywa oraz zrównoważony pressing pozwala kontrolować przebieg meczu. Świetnie neutralizuje rywali grających środkiem pola oraz kombinacyjnie. Wymaga dobrych skrzydłowych oraz bocznych obrońców.

Analiza eksperta CFM

Taktyka wywodzi się z ustawienia zaproponowanego przez KLUCHMANA z licznymi modyfikacjami w trakcie gry.

Doskonale uzupełniające się role dwóch defensywnych pomocników ryglują przedpole, ale i pozostają w łączności z drugą linią, która wbrew wyjściowemu położeniu widocznym na obrazku gra dość głęboko. Taktyka pozwala kontrolować mecz i rozgrywać cierpliwie piłkę przy jednoczesnym agresywnym pressingu w środku pola i cofniętej defensywie, co pozwala ją stosować zarówno na wyjeździe przeciwko mniej ofensywnie nastawionym rywalom, jak i w meczach przed własną publicznością, kiedy rywal korzysta z kontrataków.

Zwracam uwagę, że ustawienie wymaga dobrze współpracujących bocznych sektorów, na których powinni grać dobrze wyszkoleni technicznie skrzydłowi oraz ofensywnie usposobieni boczni obrońcy. To jedyny wymóg umiejętności tej taktyki. Sprawdzi się doskonale w słabszych drużynach, gdyż na pozostałych pozycjach nie ma tak wysokich wymagań wobec zawodników.

Jest także bardzo elastyczna. Cofnięcie linii obrony i rezygnacja z pressingu przy zmianie nastawienia na defensywne czyni łatwo z Hefeweizen bardzo skuteczną taktykę defensywną. Z kolei zmiana nastawienia na ofensywne przy wzroście tempa gry i skróceniu pola gry zmienia taktykę w bardzo ofensywną. Polecam z czystym sumieniem.

 

Autorem analizy jest Piotr Sebastian

tts0
Gdyby Witkacy żył, a do tego interesował się futbolem, pewnie - zainspirowany owym ustawieniem - namalowałby(lub naszkicował) dzieło pt. "Przeglądający się w lustrze zmysł taktyczny Jose Mourinho", bo wygląda to niemal jak odwrócona Chelsea.

Ciekawi mnie, jak wygląda współpraca na lewej stronie? Skrzydłowy i ofensywnie usposobiony boczny obrońca? To może się udać w życiu, ale czy w FMie?
14 stycznia 2016 18:16
Piotr Sebastian
tts0 napisał:

Ciekawi mnie, jak wygląda współpraca na lewej stronie? Skrzydłowy i ofensywnie usposobiony boczny obrońca? To może się udać w życiu, ale czy w FMie?

Rygiel Defensywy znakomicie asekuruje Bocznego Wysuniętego Obrońcę, a Skrzydłowy gra na tyle głęboko, że gdy BWO zapuszcza się w okolice pola karnego rywali, S z reguły trzyma się za jego plecami.
15 stycznia 2016 9:33
dmirstek
Wyniki w JS imponują, ale jakoś ta dziura między DP a OP wydaje się być zbyt duża... Niemniej muszę spróbować u siebie.
15 stycznia 2016 15:43
Yrkomm16
dmirstek napisał:

Wyniki w JS imponują, ale jakoś ta dziura między DP a OP wydaje się być zbyt duża... Niemniej muszę spróbować u siebie.Cofnięte lub wysunięte pozycje na ekranie taktyki są złudne. W czasie meczu taka dziura nie powinna istnieć, oczywiście przy maksymalnej znajomości taktyki.
15 stycznia 2016 17:05
kluchman89
Role są tak dobrane, by dziury nie było. Regista jest zawodnikiem, który podczas rozgrywania akcji przesuwa się zdecydowanie wyżej niż sugeruje to grafika. Jest graczem bardziej ofensywnym niż ustawiony na tej pozycji cofnięty a nawet swobodny rozgrywający. Również z tego względu wysunięty rozgrywający ma zadanie wsparcia a nie ataku - w początkowej fazie akcji jest ustawiony głębiej i zarazem więcej pomaga w obronie. Nie ma dziury. Byłaby, gdyby wstawić do tej taktyki K10 zamiast WR lub gracza bardziej defensywnego (zwłaszcza DP lub WPP) zamiast registy.
15 stycznia 2016 18:48
junior215
co oznaczają niebieskie kolory w ustawieniu drużyny?
26 sierpnia 2016 19:58
Piotr Sebastian
junior215 napisał:

co oznaczają niebieskie kolory w ustawieniu drużyny?

Polecenia, które nie zostały wybrane.
26 sierpnia 2016 21:23


 


Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany!

© Centrum FM
Mapa serwisu