Nie jesteś zalogowany! Załóż konto już teraz!

Aktualna kategoria: Football Manager 2015

Lew

Autor: Joint Story 2
Data dodania: 17 stycznia 2016
Wasza ocena: 6.00
Popularność: 8974
Pobrania: 1464
Liczba komentarzy: 4
Patch: 15.3

Bardzo ofensywna taktyka dla mocnych zespołów. Wynik naszych eksperymentów w Joint Story 2.
Ustawienie wykorzystuje pełną szerokość boiska, gdzie skrzydłowi i boczni obrońcy mają za zadanie absorbować rywali, dając więcej wolnej przestrzeni w środku boiska. Kluczowymi postaciami są jednak dwaj środkowi pomocnicy, którzy mają za zadanie dostarczać jak najszybciej piłki w wolne sektory. Od tego zależy skuteczność ustawienia.

Analiza eksperta CFM

Ustawienie jest wynikiem pracy wielu Czytelników i doradców w karierze JOINT STORY 2.

Taktyka jest wymagająca i nie spodziewam się zbyt dobrych wyników w słabszych klubach z dwóch powodów:

- ofensywne poczynania uzależnione są od dwóch środkowych pomocników, którzy muszą mieć wysokie atrybuty techniczne i psychiczne, bo od ich podań uzależnieni są wszyscy gracze ofensywni,

- boczni obrońcy wraz ze skrzydłowymi mają wyraźne zadania ofensywne, co przy słabszych umiejętnościach czytania przez nich gry oraz samotnych środkowych obroncach z tyłu, grozi utratą wielu bramek.

Aktywność skrzydeł powoduje rozciągnięcie defensywy rywali i zwiększenie wolnego pola w środku boiska, gdzie konstruowane jest większość ataków. Szybkość i celnośc podań w środkowej strefie decyduje o wykreowanych sytuacjach, więc obaj środkowi pomocnicy powinni być klasą dla siebie.

U bocznych obrońców bardzo ważna jest wytrzymałośc oraz umiejętności przewidywania i ustawiania się, dzięki czemu podczas przejęcia piłki przez rywali będą lepiej ustawieni na boisku.

Nie zalecam zmian jakichkolwiek ról w tym ustawieniu, bo testowaliśmy wiele różnych wersji i dopiero w tej zaprezentowanej powyżej udało nam się uzyskać odpowiedni balans w defensywie oraz dobrą aktywność w ofensywie. Przy dobrze dobranych wykonawcach, taktyka praktycznie nie do powstrzymania. Kłopotem może być wyłącznie rywal grający bardzo defensywnie z cofniętą linią obrony. Wówczas sforsowanie zasieków rywali może być trudne. Wystarczy jednak wówczas zrezygnować z pressingu i skracania pola gry, żeby zwiększyć pole gry i wyciągnąć nieco rywala z jego połowy.

Autorem analizy jest Piotr Sebastian

Yrkomm16
Może lepiej byłoby wrzucać taktyki do FM 16?
17 stycznia 2016 14:11
Piotr Sebastian
Yrkomm16 napisał:

Może lepiej byłoby wrzucać taktyki do FM 16?

Jak tylko się ukaże... (czyt. po premierze). :-)
17 stycznia 2016 18:52
junior215
co oznacza niebieski kolor w poleceniach?
17 marca 2016 17:17
Yrkomm16
junior215 napisał:

co oznacza niebieski kolor w poleceniach?Że dane polecenie nie zostało zaznaczone.
17 marca 2016 18:25


 


Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany!

© Centrum FM
Mapa serwisu