Nie jesteś zalogowany! Załóż konto już teraz!

I Wojna Taktyczna: podsumowanie kolejek 17-22

I Wojna TaktycznaZalegający śnieg, porywisty wiatr oraz sążnisty mróz stanęły na drodze naszego reportera, który dopiero dziś dowiózł najświeższe doniesienia z areny I Wojny Taktycznej. Pora na kolejne podsumowanie rywalizacji, tym razem w kolejkach 17-22. W listopadowych spotkaniach było wiele emocji, nie brakowało zarówno zaciętych pojedynków, jak i bardzo wysokich zwycięstw. Przekonajcie się sami!

I Wojna Taktyczna: podsumowanie kolejek 17-22:

Kolejka Siedemnasta:


Wysokie zwycięstwa odniosły Dla słabych oraz Kyler pokonując rywali aż 4:0. Równie dobrze spisały się Najprostsze środki, jednak ich rywal Wisła, zdołał odpowiedzieć jednym trafieniem. Zespoły z czołówki nie zawiodły i wygrały swoje mecze.

Kolejka Osiemnasta:


Wyrównana kolejka i skromne zwycięstwa. Najlepiej zaprezentowały się ProTechnic oraz Total Futebol, które zwyciężyły w swoich meczach po 3:1. Dwoma bramkami wygrało ustawienie Balans, starające się opuścić ostatnią pozycję w tabeli.

Kolejka Dziewiętnasta:


W tej serii spotkań wyróżniają się trzy bardzo wysokie zwycięstwa. WeAreTheChampions rozbiło aż 7:0 Lewoskrzydłowe Kondominium, Total Futebol wygrało swój mecz 6:0, a ProTechnic 5:1. Pierwsze miejsce straciły Skrzydła Astona, które zremisowały z zespołem Tom Bombadil 2010.

Kolejka Dwudziesta:


Wysokie zwycięstwa odniosły Skrzydła Astona wracające na fotel lidera oraz Lewoskrzydłowe Kondominium. W pozostałych spotkaniach zacięta walka.

Kolejka Dwudziesta Pierwsza:


Kolejna wyrównana seria spotkań. Na uwagę zasługują wysokie wygrane Skrzydeł Astona i Cezarei, a także pięć bramek w pojedynku między Pit Caban 2010 i Ostateczne konkurs.

Kolejka Dwudziesta Druga:


W tej kolejce wiele remisów i kilka okazałych zwycięstw. Różnicą trzech bramek wygrywały Dla słabych, Lewoskrzydłowe Kondominium oraz Pit Caban 2010.

Statystyki:


W klasyfikacji zdobytych bramek dalej prowadzi ustawienie ProTechnic z 42 golami na koncie. O jedną mniej mają Skrzydła Astona oraz Total Futebol. W rankingu goli straconych liderem są Skrzydła Astona, zaledwie 18 bramek straconych. 19 strzałów nie obronił golkiper ProTechnic, a 20 WeAreTheChampions. Wciąż najlepszą formę prezentują Skrzydła Astona, za nimi plasuje się Pendulum oraz ProTechnic.

Tabela:


Na fotelu lidera wciąż zasiada ustawienie Skrzydła Astona z 48 punktami na koncie. Dalej znajdują się ProTechnic i Total Futebol ze stratą czterech oczek. Tabelę ligową zamykają takie zespoły, jak Dominacja_EdB_v0.1 (19 pkt), Balans (16 pkt) i Wisła Off (również 16 pkt).

Piotr Sebastian podsumował listopadowe spotkania I Wojny Taktycznej:

"Półmetek ligi przyniósł nam w zasadzie tylko dwa rozstrzygnięcia. Po pierwsze, w ostatecznej batalii nie będą się już na pewno liczyły Dominacja EdB (olbrzymie rozczarowanie!), Balans (zawód) oraz Wisła Off (tego się spodziewałem). Dystans stracony do czołówki jest zbyt duży, aby te taktyki mogły nawiązać w drugiej części sezonu walkę choćby o szóste miejsce w tabeli. Po drugie, wiemy, że walka o czołowe sześć premiowanych nagrodami pozycji będzie trwała do ostatniego gwizdka sędziego ostatniej kolejki. A udział w niej wezmą pewnie wszystkie pozostałe drużyny. Między pierwszymi w tabeli Skrzydłami Astona, a szóstymi Najprostszymi Środkami jest ledwie 10 punktów różnicy, a czternasty zespół w tabeli traci do szóstego miejsca zaledwie 11 punktów.
Płaska tabela bierze się stąd, że żadnej z taktyk nie udało się zdominować rywali. Każda ma słabe i mocne punkty. Każda potrafi zaskoczyć i każda może być zaskoczona.
Nie zmienia to faktu, że mój osobisty bukmacher musiał dokonać pewnych przewartościowań swoich przedsezonowych prognoz.
W sierpniu za faworytów słusznie uznawałem Pendulum, ProTechnic, Skrzydła Astona, Cezarea, Lewoskrzydłowe Pandemonium oraz Tom Bombadil. Niestety zawiodła moje oczekiwania Cezarea , którą stać będzie co najwyżej na nawiązanie walki o szóstą lokatę. Z kolei nie doceniłem siły Total Futebol i Najprostszych Środków, które to taktyki udanie rywalizują z najlepszymi.
Poczekajmy do pierwszych marcowych przebiśniegów. Końcówka sezonu będzie bardzo emocjonująca."


Zapowiedzi kolejek 23-26:Wyniki redakcyjnych zmagań w ramach I Wojny Taktycznej


Statystyki Ligi Redakcyjnej:


Tabela Ligi Redakcyjnej:


Zapowiedzi Ligi Redakcyjnej:


jaroo25 - 30 grudnia 2010 13:29
chopek
Lekko spóźnione przez co dłużej wyczekiwane informacje.
1/2 sezonu i tak jak piszesz trochę się powyjaśniało. Przyznam, że liczyłem na więcej niż walka o utrzymanie (liga strukturą przypomina niższe ligi angielskie, więc liczę trzech spadkowiczów)
Dało mi to do myślenia i kombinuje nad nową taktyką w wersji 2010 (nowy mnie nie przekonuje)
Marzy mi się na scenie taki projekt, w którym byłoby kilka poziomów rozgrywkowych i uwzględniało by się spadki i awanse po zakończonych sezonach.
Niestety zdaję sobie sprawę, że byłaby to cholerna masa roboty do wykonania "po godzinach"
30 grudnia 2010 15:36
rafee
0-7 boli
30 grudnia 2010 17:51
macioosek
o mistrza powalczą 3 zespoły moim skromnym zdaniem :-)
30 grudnia 2010 18:52
Piotr Sebastian
chopek napisał:

Marzy mi się na scenie taki projekt, w którym byłoby kilka poziomów rozgrywkowych i uwzględniało by się spadki i awanse po zakończonych sezonach.


Możemy to wdrożyć podczas drugiej edycji Wojny przeznaczonej pod FM 2011. Wszystko zależy od ilości zgłoszeń.
30 grudnia 2010 19:29
chopek
Piotr byłoby smerfastycznie.
Oczywiście wszystko zależy od ilości chętnych. Zakładając powiedzmy 50 taktyk na nową Wojnę, możnaby pierszy sezon rozgrywać w dwóch równoległych grupach tej samej ligi i po jego zakończeniu rozdzielić drużyny na dwa poziomy (1 i 2 liga), kluczem byłoby oczywiście zajete miejsce(górne połowy tabeli to 1liga).
Zakładam, że Wojny Taktyczne będą zyskiwały uczcestników, więc żeby jakoś zgrabnie włączać ich do rozgrywki mogliby od nowego sezonu tworzyć następny poziom rozgrywkowy (3liga).
Cholera tak na szybko mi to wpadło, mam jeszcze inne pomysły jak to ugryźć, ale nie będę błaznował, bo jeszcze nic nie jest przesądzone.
Wiem jednak, że dla takiego projektu na scenie polece już 3 stycznia do sklepu i wybule na nową odsłonę Menago.
31 grudnia 2010 7:13
rakowiec89
Nie sądziłem, że tak będzie dobrze iść mojej taktyce, ale teraz przede mną mecze z Skrzydłami i ProTechnic, jeżeli w tych meczach nie przegram to będzie dobrze, a dwa razy na wyjazdach.
2 stycznia 2011 16:10
macioosek
ta...powodzenia rakowiec89 z moją taktyka , ale nie licz na wiele:D
2 stycznia 2011 16:53


 

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany!

Jeżeli dziś czwartek, to...

Znachor ...Znachor wraca we właściwym sobie (i tylko sobie) stylu. Tym razem proponuje nam spojrzenie w kierunku ojczyzny futbolu (soccera, jak mawiają pewni siebie Amerykanie).

Z reguły tak jest, że od kuchni pewne rzeczy widać najlepiej. Tym razem proponujemy spojrzenie pod innym kątem (czyt. z innego kąta). Z którego?

Zapraszamy do Premiership od przedpokoju, bo od kuchni już było...
Piotr Sebastian - Dzisiaj 11:28

Joint Story w Premier League!

Joint Story Najbogatsza? Najlepsza? Najciekawsza? Z pewnością najbardziej wyrównana liga świata rusza właśnie z kopyta w naszej serii Joint Story, a my wraz z nią na zaszczytnej pozycji menedżera klubu Liverpool FC.

Zgodną decyzją Czytelników nie było rewolucji w składzie. Wzmocniliśmy tylko tyły. W nowy sezon ruszymy tą samą pierwszą jedenastką, z którą Michael Laudrup w zeszłym sezonie zajął 7 miejsce. Rewolucją (w dosłownym tego słowa znaczeniu) będzie jednak sposób prowadzenia rozgrywki. Dzięki szczegółowym analizom sporządzonym przez Czytelników, każdy nasz rywal został rozłożony na części pierwsze. Czy to pomoże?

Tak czy owak życzę Wam wszystkim, abyście choć raz w życiu i choćby na krzesełku z najgorszą widocznością, mieli okazję usiąść na The Kop.
Piotr Sebastian - Wczoraj 15:29

Liga Talentów. Sezon 2.

Talenty Rozgrywki Ligi Talentów wkraczają w trzeci sezon. Najwyższa pora podsumować dokonania wybranych juniorów w drugim roku rozgrywki. A jest na czym oko zawiesić... Już ośmiu wybranych przez Was zawodników przekroczyło wartość 6 mln euro, w tym wartość dwóch z nich osiągnęła magiczną barierę 10 mln.

Przypominamy, że na zwycięzcę konkursu czeka gra Football Manager 2015.

Zapraszamy do lektury: Liga Talentów. Sezon 2.
Piotr Sebastian - 9 grudnia 2014 6:47

Liga Talentów. Sezon 1.

Talenty Nasza Liga Talentów to nie tylko konkurs i szranki rywalizacji. To przede wszystkim okazja do porównania i wymiany doświadczeń. Do wyłapania nowych nazwisk utalentowanych piłkarzy, tudzież zweryfikowania umiejętności tych, o których już pół świata trąbi.

Oto wyniki pierwszego sezonu naszej rozgrywki. Będziecie zaskoczeni. Ja byłem. A gra Football Manager 2015 już czeka na zwycięzcę.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami osiągniętymi przez uczestników naszego konkursu: Liga Talentów. Sezon 1.
Piotr Sebastian - 5 grudnia 2014 21:14

This is Anfield

Joint Story Mam nadzieję, że trwaliście w nerwowym oczekiwaniu i nie mogliście się już doczekać kolejnego odcinka naszej serii. Joint Story jak wiecie wpływa na głębokie wody angielskiej Premier League na okręcie z czerwoną banderą FC Liverpool.

Przejmujemy drużynę, która w zeszłym roku rozczarowała. Po kilku latach sukcesów pod wodzą Brendana Rodgersa (z tytułem Mistrza Anglii włącznie!), z presją oczekiwań oraz położeniem poprzeczki nie poradził sobie Michael Laudrup. Zastanawiałem się nawet przez chwilę, co kierowało włodarzami The Reds, aby powierzyć ster w ręce menedżera dość przeciętnego w sumie Valladolid?

Koniec i kropka. Na tym rozważań koniec. Szanowni Państwo! Jesteście w wyjątkowym miejscu! This is Anfield!
Piotr Sebastian - 4 grudnia 2014 16:36

Jeżeli dziś czwartek...

Znachor ...to znaczy, że mam zastępstwo. Znany już w pewnych kręgach niekonwencjonalny menedżer oraz zwolennik odróżniania futbolu od soccera o wiele mówiącym przydomku Znachor postanowił przekazać dzisiejszą pałeczkę (o proszę, znowu medyczne słownictwo) swojemu zmiennikowi o nic nie mówiącym przydomku Piotr Sebastian (czyli mnie, o ile mnie pamięć nie myli).

Minister Kultury ostrzega! Autor dzisiejszego felietonu pozbawiony jest subtelnego wdzięku, radosnego nihilizmu oraz soczystej głębi swojego protoplasty (to nie jest medyczne słownictwo), co skutkować może ubocznie. Przed przeczytaniem proszę się wylogować.

W katalogu jednostek chorobowych znajdujemy rozdział: Skutek elementarnego obłędu.
Piotr Sebastian - 4 grudnia 2014 0:04

Liga Talentów na start!

Talenty Nadejszła wiekopomna kwila. Po początkowym falstarcie naszego projektu wracamy do gry w nowej formule. Brzmi jak reklama sieci komórkowej? Być może, ale rzecz dotyczy sprawy śmiertelnie poważnej.

Uczestnicy Ligi Talentów właśnie ruszają do boju w walce o nagrodę główną. Czyja drużyna zaliczy największy wzrost wartości w ciągu 5 lat gry? Kto jest najlepszym skautem w FM 2014? Kogo nos nie zawodzi, a intuicja to jego drugie imię?

Zapraszamy do zapoznania się z drużynami złożonymi w całości z obiecujących juniorów w naszej Lidze Talentów..
Piotr Sebastian - 1 grudnia 2014 21:14

Nigdy nie idziesz sam!

Joint Story Chociaż w podpisie dzisiejszego odcinka znajdziecie kogo innego, tak naprawdę to Wy jesteście jego autorami - doradcy w projekcie Joint Story.

Oto analiza naszej nowej drużyny: FC Liverpool.

Kolejny odcinek naszego cyklu nosi tytuł: You'll never walk alone.
Piotr Sebastian - 30 listopada 2014 12:46

[1] - [2] - [3] - [...] - [248]


© Centrum FM
Mapa serwisu

Related Links